• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Husqvarna motorka

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Pozdrav ekipa, imam jedno pitanje, u postupku sam nabave jedne manje motorke, imam stariju ff61 za rušenje i raspiljavanje većih trupaca.
Sad se dvoumim između 130 mark 2 i 135 mark 2. Razlika u cijeni je kojih 400,500kn pa me zanima kolka je stvarna razlika u jačini, mogućnostima te dvije pile, dal je cijena opravdana jer po karakteristikama je razlika minimalna. I kak se općenito zadovoljni tim modelima.

Ja ti imam husgvarnu 385xp profi 6.5 ks ako te zanima
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Hvala al nemam financija za te jače skuplje verzije 😁 ove do 2000kn su mi opcija.
 

549DV

Novi član
Tu od
13 Kol 2013
Poruka
19
Imam 135 Mark 2. Nakon 4 rezervara krepava na ler gasu, nemoguče ga naštelat. Promjenjen frgazer potrošeno 6 rezervara opet poćela krepavat. Sad povremeno radi povremeno ne, uglavno model i kvar otprije poznati servisu.
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Nagledao sam 130 mark 2 ali budem još premislio, u servisu mi rekli da su one dost pouzdanije u odnosu na 120.
A ovo s fergazerom neznam što reći, na ff61-ici staroj prek 20 godina se to isto ponekad događa. Al mi koristimo motorku 2,3 dana u godini po nekoliko sati, pa tolko odradi bez brige.
Mada sam i razmatrao Villager jedan model 3920 pe, povoljnija 600kn a iste karakteristike.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ma inače i mi tak radimo, al tata mi je već malo stariji pa to on polaganije i na sigurno radi, pogotovo jer je motorka relativno nova a spiganih i stisnutih mačeva nam je dosta :)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Kako se ko nauči radit tako mu i alat služi, neko uz kajle a neko i bez kajli, dobre su za navođenje drveta sve ostalo je petljaga ako nemora, treba to nosat sjekiru, kajle, gorivo. Gdje je ravno to se može nosit ali po potocima i usjecima to zaboravi, a karj traktora možeš kako hoćeš sve ti je pri ruci.
Prednost je onoga ko se dobro snalazi bez kajli, ovaldao vještinama rada motorne pile , dobra procjena kuda sjeći ako se pogriješi brzo vadi pilu.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Način rada je presudni faktor tu pa kako si tko posloži. Realno kajle trebaju tu i tamo, većinom ne ali bude situacija gdje spasi "dan" pa sam u tom kontekstu komentirao jer je zaista mala stavka, a i trebala bi biti uvijek uz sjekača u pojasu. Malo smo otišli OT
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Istina ni ja ga ne volim, dosta je teže promijeniti lanac, puno mi je bolje sa onom manjom zvijezdom, pogotovo kad je lanac vrući.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Husqvarna izbacuje dva nova 90cc modela na tržište. 585 i 592XP. Preporučena cijena za 585 je 9400kn, a za 592XP je 10.400 kn.
Jedva čekam probati kako svira :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh