• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Idilična, predivna, jedina EU

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Molim da se mi pokaže gdje sam navel da su tu BALAVCI ,ovo je uvredljiv izraz i molim da se post obriše .A ovo na radiju ..neču komentirat ,jer ko nam trenutno vodi državu,mogli bi izjaviti da se najbolje živi u Sjevernoj Koreji...uostalom kom je pri srcu nek ga voli,može i odselit,toliko još demokracije ima u ovoj državi..
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
savoris kak bi ti do dijelova da se zarati ?

Vidiš , na to nisam mislio , mora se na vrijeme nabavljati neki ruski tenk da mogu skoknuti po dijelove
Ovako se kamufliram među njih , neće me ni primijetiti
images



@ZJ , rusko ili bjelorusko , kao da je bitno :cool2:
 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Za ideale ginu budale, reče Bora Đorđević. Nije mi baš jasna ta rusofilija. Nije mi jasan niti jedan korak unatrag, al ajde. Ne želim ni pomislit da sutra živim kao prosječni Rus. a kao prosječni, npr. Belgijanac bi već mogao. Ne, ne volim ni Amerikance ni Ruse (odnosno njihovu politiku). Ali dok god ima Rusa, dobro je da su i Amerikanci tu. Inače bi svi radili u kolhozima i bili sretni što nismo deportirani u Sibir.
Prva knjiga koju sam u životu pročitao su bile Humoreske od Mihajla Zoščenka. Malo teže štivo za klinca, pa nisam baš ni skužio većinu stvari. Zato sam je nedavno ponovno pročitao. To je zbirka kratkih priča iz života u Rusiji, od carskog perioda do pred drugi rat. Ta knjiga je sažela svu bijedu i jad društva sazdanog na utopijskim temeljima, bez realne osnove za napredak. Društva prožetog korupcijom i nepotizmom. I to onim najperfidnijim, gdje oni najgori propovijedaju poštenje i moral. Nema tu ideala. Nema tu snova. Samo predstava za narod, uz stalne nestašice i život u strahu. Zvuči poznato, zar ne?
Btw, netko reče da nam je Zapad zavidio... Možda na razvijenoj obali (mislim, geografski razvijenoj, jel). Ima onaj stari vic, kad hitler padne na jadransku magistralu 70-ih (onu koju je tito napravio američkim kreditima) i počne se smijat ko lud. Naiđu neki ljudi i pitaju ga što mu je. Kaže: evo, ja tolike ratove vodio, a vi to sad sami napravili - vi radite kod nas za crkavicu, a mi ljetujemo kod vas za sitne novce :D:

Eeee da, što se tiče tih novokomponovanih partizanskih ruskih filmova, to treba pogledat. Obavezno. To je otišlo do te mjere da se majka Rusija prikazuje kao žrtva krvoločnih Čečena koji napadaju goloruk ruski narod. Slika koju prikazuju strašno podsjeća na nacističku doktrinu i stvaranje nadrase. U jednom filmu se veliča carska obitelj, u drugom pobjeda u drugom ratu, u trećem velika žrtva ruske vojske u Čečeniji... Te ideje uvijek padnu na plodno tlo ako se masa dovoljno osiromaši i izolira.
Evo vam jedna lijepa pjesmica iz Rusije, da ne ispadne da je sve sivo: https://www.youtube.com/watch?v=I9Uv1rpHqgQ
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ali dok god ima Rusa, dobro je da su i Amerikanci tu. Inače bi svi radili u kolhozima i bili sretni što nismo deportirani u Sibir.
Ako pogledaš sa druge strane sve dok je amerikanaca dobro je da su tu i rusi , jel?
Inače bi svi mi bili pretvoreni u vojne baze ili roblje koje mora svoje resurse da preda ''velikom gospodaru,vladaru svijeta''

Da ne ispadne da sam ja neki ''rusofil'' (osim po pitanju mehanizacije) ja sam samo protiv one američko-EUropske prakse kolonizacije i porobljavanja ostatka svijeta
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Apsolutno. To je biranje između dva zla. Realno, boli neka stvar i rusku i američku politiku za nas. Za naše živote. Za bilo koga izvan interesne skupine, bilo onih iz KGB-a, bilo onih rothshildovih. Bitna je razlika u tome što se Rusija uspinje, a SAD pada. Dok je SAD rastao, i Amerikancima je bilo dobro. U Rusiji je uvijek isto. Bili jaki ili slabi, narod je uvijek potlačen. I tako je stoljećima.
Prije dvije godine sam se upustio u priču s jednim starijim gospodinom, Amerikancem. Nekako smo došli na temu vanjske politike SAD-a i on je automatski zaključio da sam ja socijalist. A nisam. Barem mi to temelj pogleda na svijet. Nakon toga me je pokušao uvjeriti da SAD mora tako nastupati, jer je to u interesu svjetskog mira (hau jes no), a onda je spomenuo i kako je Izrael ugrožen... Nisam o tome kasnije ni razmišljao, sve dok nisam pogledao vizit-kartu. Dotični je, naime, Židov. To je bio prvi put da sam u interakciji s Amerikancem čuo takav stav o njihovoj politici. Inače, većina ih ne podržava i grozi se na to što se događa u svijetu pod pokroviteljstvom njihove vlade, ali nemaju utjecaj na to. Po meni je to samo jedan od indikatora pada demokratskih sloboda i sustava vrijednosti u cjelini. Naravno, uzrok tomu je pad ekonomskog standarda i moći prosječnog Amerikanca.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I žalosno je to što biramo između dva zla , a ovakva dešavanja ne vode na dobro , samo može biti još veće zlo (za narod)
I ameri nemaju nikakvo pravo da kritikuju rusiju jer se osjeća ugrožena time što je nato došao do njihovih granica , pa normalno i jeste ugrožena
Nemaju pravo jer oni časkom bombarduju ili okupiraju neku zemlju za koju ni neznaju gdje se nalazi a još se sami hrabre izgovorom kako su ugroženi američki interesi , pa mislim .............

Evo koliko znaju o geografiji recimo neznaju ni gdje je bliski istok a kamoli pojedinačne zemlje
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vnwxy3o3Di8[/YT]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kako je NATO došao do ruske granice? Ukrajina nije u NATO-u, a i da je, to je interna stvar svake zemlje, šta se Rusija ima petljat u to. I šteta što nije, ne bi Vladimir djelio oružje pijanim kozacima i dobrovljcima po Ukrajini. Prvo su bratija Rusi okupirali Krim (i po drugi puta ga etnički očistili od Tatara, jbg, kad im smetaju), a onda su se odjednom sjetili da je goloruk ruski narod ugrožen i u drugim djelovima Ukrajine, baš na putu do Krima, pa ajmo malo i to razbucat. Ista priča kao i američka u Iraku. I Libiji. I Siriji. Amerikanci su pomogli Ukrajini isto koliko Rusija Iraku. Odnosno, zabole Ameriku dupe za Ukrajinu. Jedino su se Poljaci zabrinuli. S razlogom, kad god Rusi krenu, prvo njih sravne sa zemljom, opljačkaju i pobiju. Američki interesi su fosilna goriva, a ruski izlaz na toplo more i dominacija srcem Europe. Ostalo su sve kolateralne žrtve.
A taj video je vrhunac bezobrazluka, prosječni Amerikanac zna povijest i zemljopis malo manje od prosječnog Europljana, vjeruj mi. A upozno sam ih jako puno. Nije problem naći šleper budala u tolikoj državi. Ako ćemo iskreno, šampioni gluposti su Australci. Koliko je taj narod glup, e to je za sjest i plakat. Ne samo što su glupi, nego ih boli briga za sve. Ništa ne znaju, a ništa ih ni ne zanima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ukrajina nije u natou ali su dobar poligon za odmjeravanje snaga , u svakom slačaju su spremni ustupiti svoju teritoruju (pa čak iako nisu nato će je koristiti za demonstraciju sile)
Što znači da će ''obični narod'' opet popušiti , onako , usput kao i nesretni poljaci što ih ubija geografski položaj i nesreća još od ''39te

Jeste interna stvar svake zemlje , slažem se , ali ako komšija osjeća ugroženost nekim tvojim aktivnostima za očekivati je njegovo nezadovoljstvo , najprostije rečeno

Svi svugdje bi da imaju neku svoju nezavisnost , to je trend u svjetu , pa tako i oni rusi u ukrajini bi želili svoju malu rusiju , nema tu ništa neobično , evo ti primjera na nama , bivša jugoslavija je rastavljena na sastavne dijelove , svi su manje više dobili svje nezavisnosti i male džavice , i ..... ? šta dalje ? Šta smo time dobili (ustvari izgubili) ?

Američki interesi su fosilna goriva, a ruski izlaz na toplo more i dominacija srcem Europe. Ostalo su sve kolateralne žrtve.
Apsolutno tačno , problem je što im se interesi teritorijalno preklapaju


Nađoh ovaj video na kojem ni meni baš nije jasno da baš neznaju osnovne stvari u životu pa i meni nekako vuče na negativnu medijsku kampanju kako su ameri glupi ali ako uzmemo u obzir da odrastaju uz ''servirane informacije'' nebi me iznenadilo ni da je istina
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma je, samo što su Rusi u Ukrajinu naseljeni nedavno, kao i u baltičkim zemljama. Ista stvar kao i Kalingradska oblast. Neće oni svoju malu Rusiju, nego, kako reče Vlado, Novorusiju. Veliku Rusiju. A to nije zdravo za druge Slavenske narode.
Mi (ako se može tako reći) smo se morali raspast, pa koji je smisao zajedničke države Kosova i Slovenije? Ima smisla na Kosovu, ali nema u Sloveniji. Prevelik je bio jaz mentaliteta, kultura, bogatstva i pogleda na samu državu. Obje Jugoslavije su nastale ratom i raspale se ratom. I obje su stvorili Englezi. Dok nisu gurnuti u zajedničku državu, međusobno su se poštivali. Prije 1. svj. rata su se hrvatski povjesničari aktivno bavili srpskom poviješću, u prvom redu kosovskom. Tiskale su se knjige, narodne pjesmarice, novine... Srpski studenti su dolazili u hrvatske škole, u Hrvatskoj su se učile nove tehnologije, Hrvatska je bila dio zapadnog svijeta otvoren za sve... Tu do izražaja i dolazi EU, svatko za sebe, a svi pod istom kapom.

Ma baš to, to se namjerno radi. A i ljudi se zbune kad ih snimaš. Po ovom videu bi se moglo reći i da su Švabe glupi: https://www.youtube.com/watch?v=ONCrE4IoSsY
Bilo je i snimki s njemačkih sveučilišta, baš na taj princip. I to su bili odgovori, sačuvaj Bože.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kako je NATO došao do ruske granice? Ukrajina nije u NATO-u, a i da je, to je interna stvar svake zemlje, šta se Rusija ima petljat u to.

Evo kako je NATO došao do ruske granice.
http://m.vesti-online.com/clanak_1/?article-id=394141
Rusi sasvim sigurno neće dozvoliti da im NATO dođe pred vrata. Ukraina je samo "kolateralna" šteta u pokušaju NATO-a da se što više približi Rusiji.
Kad se završi ovo u Ukraini NATO i Amerika neće stati, pitanje je samo ko je sledeći i dali će i koliko Rusi to tolerisati!?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Rusi sasvim sigurno neće dozvoliti da im NATO dođe pred vrata. Ukraina je samo "kolateralna" šteta u pokušaju NATO-a da se što više približi Rusiji.

Sa ovim se manje više svi slažemo , samo je pitanje KOLIKA će to biti kolateralna šteta ? U svakom slučaju prevelika
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Oprosti, to je link s tri rečenice koje prenose nešto što su neki Rusi rekli. Čak se i Hrvatskoj spočitava ulazak u NATO. Ma vidi molim te. I Rusija je okupirala Krim, a jamčila je 1994 teritorijalnu cjelovitost Ukrajine ako preda nuklearno naoružanje. Kakav NATO, kave gluposti. Rusija po ko zna koji put u povijesti gazi Ukrajinu i nitko ne reagira. Ono, ko da ja susjedu zapalim kuću i kažem da mi se učinilo da me krivo gleda, pa eto, da mi ne bi njegovi rođaci došli pod prozor. Di je tu logika? To ni pas s maslom ne bi pojeo.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa pošto je NATO prekršio sporazum o ne širenju, za očekivati je bilo da Rusija neće čekati skrštenih ruku da joj ovi (NATO) dođu na vrata.
A mislim da se u tekstu ne prigovara (ako to znači ono "spočitava") Hrvatskoj nego NATO-u.
Gospodin Putin, kao stari KGB-ovac pokazao je da za razliku od svojih prethodnika, ima dovoljno hrabrosti da NATO-u stane na put.
Nisu Rusi zauzeli (ako se to tako može reći), Krim zato što ga vole, već zato što ima strateški značaj u kontroli Crnog mora. Nakon pripajanja Krima, Rusi su sami rekli da su dobili "najveći kopneni nosač aviona". Mislim da ova izjava dovoljno govori.
Druga stvar je ta da je istočni dio Ukraine, odnosno Donbas jedna od najvećih industrijskih oblasti na svijetu. Otuda i veliko interesovanje EU i NATO-a za Ukrajinu. Međutim i tu se gospodin Putin pokazao kao brži i odlučniji od NATO stratega. Sve što su EU i Amerika mogli, jest da po oprobanom i starom receptu uvedu sankcije. Međutim Rusija nije mala zemlja koju je lako ugušiti sankcijama. Sad se ispostavlja da je to bio loš potez, pogotovo za EU, (i sami osjećate posledice tih sankcija).
Trenutno najveći problem za EU je kako ublažiti posledice sankcija, odnosno kako se ponovo vratiti na rusko tržište a i dalje ostati u dobrim odnosima sa Amerikom i ispoštovati sve ono što Amerika traži od EU.
Nama ostaje samo da se nadamo da će i Rusija i Amerika, odnosno NATO, ostati hladne glave i da neće ulaziti u neke veće konfrontacije.
A ostalo što god da se desi, prebiće se po običaju, najviše preko leđa nas malih.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh