• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 414

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
ovako izgleda da imam malo veci problem pre dva dana sam mijenjao lamelu i neke lezaje i sve lijepo majstor spakovao ali vec drugi dan osjetim da pomalo se cuje miris spaljene lamele i napokon je stala zna li tko u cemu je stos dali majstor nije dobro postavio lamelu dali je nije dobro podesio sta da radim sada vec me je popravak kostao 100 km sta da lelje da radim jeli da uzimam drugu lamelu ili da mijenjam majstora rijec je o ovome motokultivatoru
48076649660259038716118.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ja da sam na tvom mijestu bi mu ju vratio nazat i nek ti ponovo slozi kako treba al naravno majstor o svom trosku jer nije dobro slozio kad je smrdila i sad vise ne funkcionira!!
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Ja da sam na tvom mijestu bi mu ju vratio nazat i nek ti ponovo slozi kako treba al naravno majstor o svom trosku jer nije dobro slozio kad je smrdila i sad vise ne funkcionira!!

dali je moguce da je do majstora
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
dali je moguce da je do majstora

Sigurno je do njega ako si stavio novu lamelu i da ju je dobro nastelao nebi ti smrdila i najvjerojatnije je skurena pa zato vise ne funkcionira!
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Sigurno je do njega ako si stavio novu lamelu i da ju je dobro nastelao nebi ti smrdila i najvjerojatnije je skurena pa zato vise ne funkcionira!

ok hvala drug zelio sam misljenje vas forumasa da znam sta dalje da cinim
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ovako izgleda da imam malo veci problem pre dva dana sam mijenjao lamelu i neke lezaje i sve lijepo majstor spakovao ali vec drugi dan osjetim da pomalo se cuje miris spaljene lamele i napokon je stala zna li tko u cemu je stos dali majstor nije dobro postavio lamelu dali je nije dobro podesio sta da radim sada vec me je popravak kostao 100 km sta da lelje da radim jeli da uzimam drugu lamelu ili da mijenjam majstora rijec je o ovome motokultivatoru

U svakom slucaju treba da kontaktiras majstora.Netrebas da napadas majstora vec da kontaktiras.
Kao prvo i majstor moze da pogresi.Kao drugo svi znamo kakav je kvalitet dijelova.U ovom slucaju i ti si pogrjesio_Ovo je tema IMT traktori ,a ne motokultivatoriBas iz tog razloga kazem treba da kontaktiras majstora.Ima i on pravo da pogrijesi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@lisnik ja znam da si majstor i da puno stvari kuzis i svaka cast ti nemoj zamijerit ali da je majstor dobro slozio nebi se raspalo za dva dana ili ako je bilo tak lose kvalitete i to bi vidio i reko bi da to nije preporucljivo stavljat unutra bar bi ja reko a ne slago divljim dijelovima pa da me kasnije vuku za rukav sta nisam u pravu!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti si obradjivao alene cini mi se korpu i lamelu i zamajac. moze se desiti da ti je ostavio napeto kvacilo pa se spalila. jesi imao imali lufta na rucici kvacila ? moguce je i obloga da je losa od lamele pa slabo trenje pravi. cini mi se da si pomenuo i da je poplaveo materijal na korpi i zamajcu na mestima gde je nalegala lamela.hoce se desiti da i zbog toga sto je prekaljen materijal nedrzi , ili oslabila korpa pa nemoze pritisnuti dovoljno lamelu. mnogo je pitanja i odgovora . nova se lamela treba malo i uhodati jedno vreme laksim poslovima da se nepreopterecuje u startu . najbolje kontaktiraj majstora pa nek prvo vidi sta se desava.
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
opet ja

kontaktirao majstora i on kaze da nemoze nista da rijesi a danas idem vozim kod nekog servisera koji je juce pravio kod komsije mi pa cemo da vidim sta ce mi on da uradi obecao je da ce napraviti 100% ali nije mi rekao nista dok ne skine da vidi do cega bi moglo da bude e sada treba malo da sacekam da vidim desavanja
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izvini alene pogresio sam u vezi tebe. isti kultivator smo raspravljali ali je drugi vlasnik. obradjivao je sve komplet pa sam zabunom mislio da je o tvojem rec. najverovatnije je losa obloga lamele. neka pogleda da li je nalegala celom povrsinom na zamajac i korpu kvacila. da ti nije nategnuta sajla od kvacila. mora imati praznog hoda bar 1cm
 
Posljednje uređivanje:

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
da rijesimo vec dilemi

kao sto znate motokultivator sam vozio na neki servis i evo sta sam radio na njemu prvi puta kada sam stavljao lamelu isao sam da ravnam i korpu a sto se izgleda ne smije raditi kod ovih korpa ali eto dse se i greske jos sam ja nju dva puta ravnjao a ovaj serviser kaze kada skines jednom to odmah treba na lamelu dodati onoliko koliko skines sa korpe ali otom potom.druga stvar sam isto na mjenjacu mijenjao semering koji je pustao ulje kao i na motoru.i to je sve bilo uzalud pa sam ponovo sada radio :nova lamela, korpa i morao sam neki konus novi da uzimam sto mi je stalno izbacivala freza kada frezam zemlju i to me sve izaslo 180 km bez onoga prvi puta sto sam dao 80 km za lamelu i ruke onome majstoru prvom.sada je mnogo bolje kvacilo mi odvaja na samom vrhu do rucke i ne osjeca se miris lamele i + lik je dao garanciju na uradjeni rad
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
tako i treba. pravi majstor ce i dati gaanciju na svoj rad. korpa se moze obraditi i zamajac ali idu ili deblje obloge ili se skida na zamajcu leziste gde se srafi korpa za njega . ta povrsina se skine za koliko se poravnala oba dela i nema problema ali to retko koji strugar zna
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
eto

ta greska me kostala 200 km vise ali od sada znam sta dalje da cinim i kojem majstoru da vozim svoj motokultivator

hvala i vama na savjetima
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
imt 414 postavljanje kose

drustvo treba mi savjet oko kose na imt 414 dakle stvar je u tome da ima malo lufta izmedje gornjih i donjih nozeva pa se desava da nece da sijece travu pogotovo ako se radi o ljutim travama kako se to kod nas kaze sad neki mi je lik pricao za neke limove ili limice koji doleze na slici koju cu postaviti nalaze se na 4 mjesta prikazano strelicama 1 a ovo 2 sam skinuo mrsi mi travu pa ne mogu da kosim kako treba
Screenshot_1_zpslj9p0txc.png
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je ovo orginalna slika ova kosa prema stanju boje na njoj ne izgleda potrošena .
Boja može raditi veče probleme nego neki sitni luft
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Samo treba podesiti da noževi koji režu da što bolje prijanjaju donjim zubima, da ima što manje (moguće) lufta a da opet ne zapinje. Podešava se na onim šarafima koji su na slici označeni brojem 1. I da naravno da su oštri zubi a donji da nisu potrošeni.:icon_neutral:
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Ako je ovo orginalna slika ova kosa prema stanju boje na njoj ne izgleda potrošena .
Boja može raditi veče probleme nego neki sitni luft

ovo sam sliku nasao na int amoja kosa je jos bolja od ove mislim novija

Samo treba podesiti da noževi koji režu da što bolje prijanjaju donjim zubima, da ima što manje (moguće) lufta a da opet ne zapinje. Podešava se na onim šarafima koji su na slici označeni brojem 1. I da naravno da su oštri zubi a donji da nisu potrošeni.:icon_neutral:
a kako da se podesi znam da se tu podesava i tu stoje ti limici bilo ih je 4 ili 5 kom na jednom dijelu i oni su debljine mozda mm ili cak pola mm e sad ja sam skinuo sa sva 4 mjesta po 2 ta limica jlei treba skidati ili poturivati te limice da bi sto bolje prijanjala kosa na donje nozeve

Probaj pročitati ovu temu, ima svašta pa si možda pomogneš http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=27386
hvala naravno svaka informacija mi je potrebna
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kolega izvadis onoliko limica tako da noz dovoljno pritisne prema donjim podlogama, tj da sto bolje nalijeze na njih( da je sto manje lufta izmedju njih), a pri tome vodi racuna da mozes noz pomjerati rukom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh