• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 506LS obnova. Konacno i ja jednu uzeo.

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
malo da ažuriram.
bio sam u par dučana i svi imaju istu radilicu. radilica je iz kine/srbije.
ne paše niti jedna.
kaže mi jedan lik u dučanu da je ta iz kine jedino kaj se da nači na tržištu.
jedan mi kaže da adria to ne više ne proizvodi.
drugi mi kaže da adria radilica košta 2000 eura(dvije tisuće eura).
iskustva?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupi taj dio koki ide na radilici novi ..valjda pase novo na novo? Tj indija na indiju ili turska na tursku
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
A u kakvom je sta nju stara radilica, ustvari zašto si mijenjao radilicu?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
taj dio (ovo na slici) ni novi ne paše.
1677508520148.png

Radilicu moram mijenjati jer stara je oštečena na mjestu gdje ide kajla.
prošli majstor je sve sjebal.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
a to bi trebalo navariti i glodati rupu. onda tu radilicu treba balansirati.
da bi se skinula klipnjača treba isprešati polovicu radilice.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Da ma jasno je meni bilo odmah po prvom opisu.
Ako radilica nije disčentrana i da nema lufta u ležaju klipnjače, vjerujem da bi je ja složio da se vrti još.
Imam je jednu radilicu viška, opišeno je sve što se je dešavalo s njom na prethodnoj strrani.
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Trenutno imam bing, ali puno troši goriva, i svječica bude prljava, dizne sam promijenio i nema promjene. Interesiraju me iskustva sa kineskim karburatorima i imaju neki srpski koji košta 120eur dok je kineski 60eur. Ovoga bing imam par godina i nije puno radio. Molim vas za preporuke. Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
I na plotu piše!!!o_O To mi se čini malo kg za 506 , za usporedbu sa Hondom F 400 koja ima 57 kg, 506 bi mogla biti teža.:unsure:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,551
Borim sa sa Mr. Bingom ovim na slici sa skinuti šalicama. Taj je nešto problematična, barem sam do sada tako zaključio. Došla jedna 506 na otklanjanje problema za koji se borim otkloniti. Evo o čemu se radi napravim sve što je bilo potrebno i onda pregled i čišćenje karburatora, složim i monriram.Probni rad, upali od prve ,radi onako sa malo gasa, nakon nekoliko (možda oko 1min) I ugasi se? I rako u nekoliko navrata. Nekako nisam skužio u čemu je kvaka. Malo sam se konzultirao sa prijateljem koji ima istu. I tako mi razglabamo u čemu bi mogao biti problem. Ja mu ispriča svo što sam radio, on pažljivo sluša da finen , i reče samo fini , pa ću ti reći ča je mene tukalo (kakvih sam ja imao problema) I ča san napravi. Kaže on da ga je jebao ventil goriva (iglica plovka) nije otvarao (zaglavio u gornjem polozaju) I kad potroši gorivo iz šalice onda se ugasi....
E sad ja skinem karburator i gledam tu famoznu iglicu koja je u tijelu (četverokutna) ide lagano kad rukom dižem rukom. Montiram i proba, opet isto. :mad:
Imao sam jedan drugi isti Bing i da vidim kakva je situacija sa njim. Otvori ga i gledam iglica drugačija. Evo u čemu se razlikuje tijelo iglice je deblje i ima na sebi tri rebra , mislio je zamijeniti ali ne ide u utor.:LOL: E. jebsj ga.
20240408_170941.jpg
Idem oprati taj karb i za probati. Kako sam ovaj prethodni skinuo i osvrnuo krunu sa sajmom i valjčićem i probam to zavidat u ovaj drugi, ali ne ide (koji fack). Mala je razlika u utoru cilindrića. A ništa moram presložiti cilindrić sa iglom, i gle čuda igla je bila na najvišem zarezu ? Složim I iglu stavim na drugi zarez (od dole), montiram I radi dobro.😁
Ovaj drugi karb. Je Ikov.
 

Najnoviji postovi

Na vrh