• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 i motor M33 I ?

swlroby

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
25
Pozdrav svima !
Imam imt 533 sa dvostepenim kvačilom i šperom,traktor je u solidnom stanju ali mu je motor loš.
Imam motor imr m33 i ,dakle industrijski od viličara,mislim ga ugradit u taj svoj imt 533
Jel netko od Vas to radio i jel odgovara na imt 533 ?
do sada sam saznao da treba promijenit karter,jel ima još kakvog "pripasivanja" ?
hvala na odgovorima
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pozdrav svima !
Imam imt 533 sa dvostepenim kvačilom i šperom,traktor je u solidnom stanju ali mu je motor loš.
Imam motor imr m33 i ,dakle industrijski od viličara,mislim ga ugradit u taj svoj imt 533
Jel netko od Vas to radio i jel odgovara na imt 533 ?
do sada sam saznao da treba promijenit karter,jel ima još kakvog "pripasivanja" ?
hvala na odgovorima
Od starog trebaš još:

Cjev za uljevanje ulja ( za silu može i ova)
Usisnu granu
Ispušnu granu ( za silu može i ova)
Izvod na bregastoj za pogon AC pumpe (ako imaš kam ušarafiti)
Aluminijski nosač AC pumpe.
AC pumpa (treba nova jer ovu nemožeš koristiti)
Bregastu osovinu (ako tvoja nema rupe za ušarafiti pogon AC pumpe)
Zadnje četri stavke možeš izbječi ako ostaviš AC pumpu koja je gore na boš pumpi
Remenicu radilice (to baš nisam 100%, ali mislim da nije ista)
Zamajac
Međuploču
Nosače rezervara prednje
I mislim da bi to bilo sve :icon_scratch:

Uglavnom, ako stari motor ostaje u tvojem vlasništvu, na njemu imaš sve potrebne dijelove.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Taj od viličara jel to motor kao na 539 ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Taj od viličara jel to motor kao na 539 ?
Upsss, nisam pratil da je napisal M 33 :mur::mur:
Mislil sam da je riječ o IM 033 pošto se obje vrste ugrađuju u viličar Indos

Znači, osim kartera trebaš i međuploču i zamajac plus gore navedene nosače rezervara i opet remenica radilice ili poklopac za zupčanik pogona uljne pumpe hidraulike (ovisno kakav je bil pogon na tom viličaru, dali preko remenice radilice ili sa razvoda)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako je M33 onda je od 539.

Zaboravil sam napisati da je na tom motoru malo drugačije podešena Boš pumpa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Spojnička ulazi u lamelu, a ti koristiš svoje kvačilo (zamajac isto nije isti) pa ona paše
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Upsss, nisam pratil da je napisal M 33 :mur::mur:
Mislil sam da je riječ o IM 033 pošto se obje vrste ugrađuju u viličar Indos

Znači, osim kartera trebaš i međuploču i zamajac plus gore navedene nosače rezervara i opet remenica radilice ili poklopac za zupčanik pogona uljne pumpe hidraulike (ovisno kakav je bil pogon na tom viličaru, dali preko remenice radilice ili sa razvoda)

Ako me dobro sjecanje sluzi treba i razvodna kutija.Mislim na aluminijska kucista.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Kolko ja znam ne.
Treba jedino ako je bila pumpa na razvodu skinuti (ili ako je pumpa gore ostaviti ju, ima se onda mali milion mogučnosti oko hidraulike, ali mislim da bi smetala jer je ogromna) ugraditi poklopac
 
B

Bobo

Guest
Kolegi smo ugradjivali prosle zime M33I u 539 i mjenjali smo karter, nosace filtera goriva (da budu na kulturnijem mijestu), nosace rezervoara, zamasnjak, usis, ispusna grana je ostala njegova koliko se sjecam...

traktor je isao kao metak, samo je malo "prduckao" na auspuh. i kolega odnese dize i pumpu kod bosiste da ju pregleda i napravi neznajuc da je drugacije stelanje i ovaj mu zamjeni uloske, prestela pumpu, uzme 500kn a traktor opet "prducka" a snage mu OSJETNO fali u odnosu na prije... Kolega kaze cim bude farbao traktor, skinut ce opet pumpu i dize i reci da su od vilicara i da se vrati kako je bilo, jer traktor je stvarno bio zivotinja, ludjeg 539 nisam u zivotu vozio...
 

swlroby

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
25
Kolegi smo ugradjivali prosle zime M33I u 539 i mjenjali smo karter, nosace filtera goriva (da budu na kulturnijem mijestu), nosace rezervoara, zamasnjak, usis, ispusna grana je ostala njegova koliko se sjecam...

traktor je isao kao metak, samo je malo "prduckao" na auspuh. i kolega odnese dize i pumpu kod bosiste da ju pregleda i napravi neznajuc da je drugacije stelanje i ovaj mu zamjeni uloske, prestela pumpu, uzme 500kn a traktor opet "prducka" a snage mu OSJETNO fali u odnosu na prije... Kolega kaze cim bude farbao traktor, skinut ce opet pumpu i dize i reci da su od vilicara i da se vrati kako je bilo, jer traktor je stvarno bio zivotinja, ludjeg 539 nisam u zivotu vozio...

ok,hvala na odgovoru
jel treba paziti na nesto(mislim oznake i ...) kad se skida njegova roto pumpa ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemozes pogrijesiti.Kad napred odvrnes tri vijka ispod imas stift u zupcaniku koji treba sjesti u utor na rotoru pumpe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
ok,hvala na odgovoru
jel treba paziti na nesto(mislim oznake i ...) kad se skida njegova roto pumpa ?

Imaš na pumpi crtu koja se bi trebala poklopiti sa crtom koja je na kučištu razvoda.
 

Sandokan65

Član
Tu od
1 Pro 2019
Poruka
32
poz, mozel se ovaj motor ubacit u ursusa 335. pasel kuciste zamajca od viljuskara dali je tko to ugradivao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh