• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 kako ugraditi termometar za vodu

  • Temu pokrenuo baotica
  • Datum prvog posta
B

baotica

Guest
Bok ekipo, imam veliki problem, kupio sam termometar koji mjeri temperaturu vode u mašini (isti sam vidio na susjedovom IMT'u (tam gdje bi na 533 trebao doći ampermetar), no kako me amperaža ne zanima, već temperatura vode u sustavu, zanima gdje se u mašini utakne sonda termometra.

I dali je na kraju krajeva termometar uopće moguće ugraditi u IMT 533, i ako ne, kako znati da li se traktor pregrijava ?. Hvala na odgovoru.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
između 2 i 3 dizne na glavi imaš šeraf kockasta glava,pazi da ti ne pukne ko meni.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
daniels kaže:
između 2 i 3 dizne na glavi imaš šeraf kockasta glava,pazi da ti ne pukne ko meni.

I ja sjebo glavu, pa navarivao, jebavao, poludio, i na kraju izvadio..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800


eto ti slika pa pazi da ne pukne moj čeka stanku da skinem rezervar pa da sredim to ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Stvarno ne kužim kaj vam treba taj instrument , ionako nitko na njega ne gleda a kad je frka procijeniš da ne pokazuje dobro i tjraš sijeno u štagalj da ne pokisne .
533 radi tako 30-tak godina , redvito čistite saće hladnjaka ,kontolirajte kolicinu vode , remen itd . i malac će zadovoljno klaptati s vama .
A kad zakuha bude to vidljivo i iz drugog sela , tih 100 i kusur kuna je bolje zapiti
 
B

baotica

Guest
e, hebi ga, sad je kasno, 100 kuna je već otišlo niz Savu, no dobro budem kod lika kod kojeg sam termometar kupio zamjenio isti za ampermetar, no za to mislim da mi treba na traktoru ko i sisa na biku, ali ajd.

No kaj nije malo problem kad ti zakuha traktor, mislim kod auta ti dihtung glave dobije po njonji, zar nije isto i kod traktora. ?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle nemam a dugo i generalka je napravljena,oral sa 2x12cola imt-om,tanjural i niš dobro nisam ga ubijal,
a od traktoriča ni nemreš očekivat čuda samo normalno i pametno radi.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
533 ako nema termostata moraš jebeno preopteretit da zakuva, meni nije nikad..

Nije loše imat temp. sat, vidiš jel radi termostat, da nije zapekao, znaš kad je motor na radnoj temperaturi, znaš kad treba polakše ako krene temperatura gore... Nije ''baš ko biku sisa''

daniels kaže:
gle nemam a dugo i generalka je napravljena,oral sa 2x12cola imt-om,tanjural i niš dobro nisam ga ubijal,
a od traktoriča ni nemreš očekivat čuda samo normalno i pametno radi.

Koliko duboko si oral? Mora da mu je bilo veselo...
 
B

baotica

Guest
petar kaže:
533 ako nema termostata moraš jebeno preopteretit da zakuva, meni nije nikad..

Nije loše imat temp. sat, vidiš jel radi termostat, da nije zapekao, znaš kad je motor na radnoj temperaturi, znaš kad treba polakše ako krene temperatura gore... Nije ''baš ko biku sisa''

daniels kaže:
gle nemam a dugo i generalka je napravljena,oral sa 2x12cola imt-om,tanjural i niš dobro nisam ga ubijal,
a od traktoriča ni nemreš očekivat čuda samo normalno i pametno radi.

Koliko duboko si oral? Mora da mu je bilo veselo...

ako spominjući temp. sat misliš termometar, onda i ja mislim da je to korisna stvar, no ja sam pri onome ko biku sisa mislio na ampermetar sondu.A ne kužim kaj ona radi osim što pokazuje koliko ti alternator fila akumulator.A to mi stvarno ne treba.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
petar kaže:
Koliko duboko si oral? Mora da mu je bilo veselo...

oko 20cm 3 spora 1600oketaja bez problema,a dublje ni netreba ipak je sve bila proljetna brazda.

a išel je bez problema i dublje,tak da sad ču prodat svoj plug i kupit 2x12 ili 2x10 od imt-a.
čovjek ore 20g s tim plugom i isto sa 533.
 
B

baotica

Guest
Eh najbolje je kad moraš ko ja orati njivu, a njiva je bila pašnjak zadnjih 10-12 godina, trava 15 centimetara.I onda još tudum ne stavi crtala neko opiči onak, bez njih.

A sve to sa IMT 533 i batujama 2x10 na 1400-1600 rpm.Bilo je to sranje u trećoj sporoj, a i u njoj sam na par mjesta skorom stao.A na drugoj njivi koja je godinu pauzirala a na njoj bila koruza, tu je išo normalno u prvoj direktnoj, a zaorano je izgledalo ko da sam potanjuro, a ne zaorao.Brazde su se rasipavale ko u pjesmi.

I onak pitanje, jel je puno lakše orati sa crtalima, ili je ovo bez crtala ubojstvo za traktor ? sad sam ih stavio iako je prvo crtalo malo popigano, valjda neće raditi probleme.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
lakše je sa crtalima još ak su velika pa ti odreže skoru kak je dubina oranja.
taj 2x10 batuje je pomični ko ovaj
posudi i probaj sa imt-om radit razlika nebo i zemlja lakše vuče imta 2x12 neg ovog.
ja sam izoral oko 10 jutara a ni jedna parcela nije stajala manje od 5g neke nikad nisu orane bile livade,sused mi na nekima prošo malčerom radi grmlja.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
baotica kaže:
Bok ekipo, imam veliki problem, kupio sam termometar koji mjeri temperaturu vode u mašini (isti sam vidio na susjedovom IMT'u (tam gdje bi na 533 trebao doći ampermetar), no kako me amperaža ne zanima, već temperatura vode u sustavu, zanima gdje se u mašini utakne sonda termometra.

I dali je na kraju krajeva termometar uopće moguće ugraditi u IMT 533, i ako ne, kako znati da li se traktor pregrijava ?. Hvala na odgovoru.


Treba ugraditi onaj digitalni termometar kakvi se montiraju u aute,oni što se prodaju po benzinskim pumpama,Pevecu,Baumaxu.... napajanje je na bateriju,imaju taster za IN/OUT temperaturu. Žica sa senzorom je oko 150 cm,taman da se senzor zalijepi na glavu motora ili na kiler. Znači IN područje bi pokazivalo vanjsku temperaturu (ili temperaturu kabine :mrgreen: ) a OUT područje bi pokazivalo temperaturu motora :idea:
Uređaj košta 40-tak kuna,samo je pitanje :scratch do koje temperature pokazuje vanjski senzor...

Na ovo mislim ----> http://www.made-in-china.com/showro...a-Car-Clock-with-In-Out-Thermometer-T23-.html
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nije riješenje na bateriju, treba onda kupit onaj što ima napajanje 12V, ali oni svi obično pokazuju do 75 stupnjeva celzijusa. Baš ću probat jedan grijat imam ga doma..
 
B

baotica

Guest
viče ekipa po forumu da se može sonda može staviti na vodenu pumpu, no gdje na pumpu.Može neka slika.Da nešto ne bi shebo.Tipa da ubacim tam gdje ne bi smio pa da prekinem koljanje vode, ili neku sličnu glupost.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
baotica kaže:
viče ekipa po forumu da se može sonda može staviti na vodenu pumpu, no gdje na pumpu.Može neka slika.Da nešto ne bi shebo.Tipa da ubacim tam gdje ne bi smio pa da prekinem koljanje vode, ili neku sličnu glupost.
nemaš gdje na pumpu.
ovdje na slikama je predviđeno mjesto,pogledaj na nekom 539.koji ima to več ugrađeno.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma nije niko vikao osim šanane, koji ima takvu pumpu na 565... I to na pumpi mi nije nešto, u glavi je puno preciznije, jer tu imaš zagrijanu vodu, dok na pumpi je već ohlađena jer je već prošla kroz hladnjak jel...
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
zdravo ljudi

evo imam i ja isti problem sa tim termometrom nemogu nigdje da ga zavrnem na traktor imt 533.
gledao sam gore izmedju druge i trece dizne nema onog mesinganog sarafa, malo sam trljao sarafcigerom ali nisam nista nasao.

pa sta mi predlazete gdje bi to mogao da ugradim?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
zdravo ljudi

evo imam i ja isti problem sa tim termometrom nemogu nigdje da ga zavrnem na traktor imt 533.
gledao sam gore izmedju druge i trece dizne nema onog mesinganog sarafa, malo sam trljao sarafcigerom ali nisam nista nasao.

pa sta mi predlazete gdje bi to mogao da ugradim?

Prvo kupis termometar.
Skines zadnji poklopac na glavi motora..Izbusis rupu na poklopcu na nekom od mjesta oznacenim crvenim x.Tu je glava iza najdublja.

Ako kupis termometar sa uvrtnom maticom na sondi kljuc14 uz koji obicno dojde i redukcija.Onda nemas problema za ugradnju.Sam mozes izbusiti rupu i zavariti redukciju.Najbolje ti je variti sa co2 aparatom.Elektro aparat je sjebe jer je tanka.

Ako kupis termometar sa vijkom na sondi koji se zavrce rukom.Onda redukcija nesmije biti suplja do kraja.Takva redukcija original je od mesinga i nju mozes zavariti autogenim aparatom ili prvo zavariti metalnu pa u nju uvrtati mesinganu.To ti je redukcija oznacena zutom strelicom.Ona je na dijelu koji ulazi u vodeni prostor slijepa(zacepljena).

Kako god da ugrađujes moras paziti da ti redukcija nebude previse unutra pa da nemozes postaviti poklopac zbog dubine u glavi..
Mislim da je negdje na forumu Muhanicar postavio i sliku kako izgleda ugradjen termometar.




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Prvo kupis termometar.
Skines zadnji poklopac na glavi motora..Izbusis rupu na poklopcu na nekom od mjesta oznacenim crvenim x.Tu je glava iza najdublja.

Ako kupis termometar sa uvrtnom maticom na sondi kljuc14 uz koji obicno dojde i redukcija.Onda nemas problema za ugradnju.Sam mozes izbusiti rupu i zavariti redukciju.Najbolje ti je variti sa co2 aparatom.Elektro aparat je sjebe jer je tanka.

Ako kupis termometar sa vijkom na sondi koji se zavrce rukom.Onda redukcija nesmije biti suplja do kraja.Takva redukcija original je od mesinga i nju mozes zavariti autogenim aparatom ili prvo zavariti metalnu pa u nju uvrtati mesinganu.To ti je redukcija oznacena zutom strelicom.Ona je na dijelu koji ulazi u vodeni prostor slijepa(zacepljena).

Kako god da ugrađujes moras paziti da ti redukcija nebude previse unutra pa da nemozes postaviti poklopac zbog dubine u glavi..
Mislim da je negdje na forumu Muhanicar postavio i sliku kako izgleda ugradjen termometar.




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

eh hvala ti druze tako cu to ja da odradim sa svojim mehanicarom sad na proljece dok malo otopli i to ce da radi znaci pravo.
 
Na vrh