• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 533 problem sa gasom

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Pozdrav svim članovima, imam sledeći problem: u vožnji mi je nestabilan gas, i to u manjim obrtajima (600 do 1000), dešava mi se da traktor sam oduzima i dodaje gas, i onda mi je ruka stalno na gasu da bih gs kontrolisao, počelo je jako da me izludjuje. Membrana pumpe nije bušna, cev od leptira gasa do pumpe je isto ok, leptir gasa nema puno lufta, dakle sve je kako treba, jedino mi grejač ne stoji najbolje, pa možda oko njega viče vazduh, ali ne bi trebalo to da utiče. Ostalo je sve ispravno, motor je odličan, pumpa i dizne, sve kako treba.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Jesi li siguran da nije membrana, kako si je ispitao. Može vući na grijač ako ne dihta dobro. Ne razumijem zašto ne stoji dobro.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Skinuo sam cev sa regulatora na pumpi, povukao polugu za gašenje, stavio prst na onaj otvor, pustio polugu, i češalj je stajao sve dok nisam pomerio prst, a držao sam sigurno 30 sekundi za svaki slučaj. Cev sam proverio pod pritiskom, jedan kraj sam zatvorio i nagurao sa druge strane 1 bar kompresorom, držala je, znači nije bušna. Osovinica leptira ima malo lufta, ali skroz je neprimetno, tako da čisto sumnjam da tu uvlači vazduh, ne znam da li tu postoje neke zaptivke ili dihtuje metal na metal, to nisam siguran, a grejač mi ne stoji ravno, već je podbnekim malim uglom, kao da je krivo zavijen, tu će najpre uvlačiti, ali sam čuo da to nema uticaja na vakuum ka regulatoru gasa.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ja mislim da je ipak problem oko regulatora odnosno membrane ima tu mehanizam koji drži letvu i spoj sa membranom zna se desiti da popusti vijak koji to drži pa mehanizam zaglavljuje. Dešavalo mi se svašta.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Skidao sam poklopac pumpe i upalio motor, primetio sam dok radi da se ona tri elementa koje pomera češalj brzo miču levo desno, ne znam da li treba tako da bude, inače dok stoji traktor u mestu, gas stoji na 600 ili 800 obrtaja, i ne miče se, dok u vožnji varira, pogotovo kada vozim po neravnom gde ima blagih uspona i padova. Na 1500 obrtaja po asfaltu nema problema. Takodje nema problema kada se spuštam nizbrdo. Najviše mi smeta jer oduzme gas i kao da će se ugasiti, onda mu ja dodam malo, on prebaci, pa ja smanjujem i stalno mi je ruka na gasu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Miču se jer regulator ne radi kak treba.
Skini poklopac membrane da vidiš jel se možda ona vodilica letve otpustila.
Ako ni to nije onda je možda nazubljena letva poderana i za dalje bojim se da buš moral do meštra za pumpe.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Znači ne smeju se pomerati? Ja sam prvo pomislio da se miču jer ih vakuum motora tako miče.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Smiju kad daš gas, ali kad radi na jednom gasu oni miruju.
Ako ne miruju nema ni ravnomjernog gasa.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Znači tu postoji neki problem oko regulatora? Traktor mi inače radi odlično, ima snage, ne dimi, veoma lako pali. Smem li da ga upalim sa otkačenim vakumom? Sve mislim da to pomeranje elemenata potiče od vakuuma motora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
A zašto bi ga palil bez vakuma?
Ispital si vakum i membranu i po opisanom to je ispravno.
Znam da ti se ne skida poklopac membrane jer je onaj jedan šarafič nezgodan za doči do njega, ali može se.
Ako ti je lakše možeš i filter ulja skinuti samo onda su prsti crni.....
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Skinuću ga svakako, da vidim u kakvom su stanju delovi, koliko sam uspeo da vidim, letva je vezana direktno za membranu, što znači da ih membrana pomiče, kao da ne drži stalni vakuum
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Je, membrana se zakopča za letvu, a to se hoče raskopčati pa onda to sve skupa radi slično tvom problemu
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Izvinjavam se što sam dosadan, da li bi tu nešto trebalo da pravi otpor letvi da se ne miče toliko?
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Tačno, sada sam se setio opruge, ništa, sutra ću rasturiti regulator pa da vidim u kakvom je stanju opruga a i ostali elementi.
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Čemu služi onaj vijak sa leve strane regulatora? Vidim na njemu šteluju gas, ali nisam siguran da je za to namenjen?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ne kontam na koji vijak misliš, ovaj označen na mojoj slici, onaj na zadnjoj strani pumpe ili onaj ispred membrane?
 

Marko986

Novi član
Tu od
16 Lip 2022
Poruka
15
Onaj spolja na kućištu regulatora sa leve strane, ima maticu za fiksiranje na njemu, ključ 27, a ovo sa slike mi je jasno kako funkcioniše
 

Najnoviji postovi

Na vrh