• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 533 procjena stanja (video i opis)

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Pozdrav svima,

Nedavno smo se brat i ja uhvatili sređivanja starog imta 533 o kojem se nije vodila paznja. Visokotlacna radi, sređene su brizgalice, pali.
Dimi iz uljne posude na čepu pa me strah da bi mu trebala generalka.
Od kad smo sredili dizne pojavilo se lupkanje (cujno na videu).

Ako među vama ima stručnjaka za savjet bio bi zahvalan. Čisto da znam isplati li se dalje ulagati ili koristiti dok ide ovako kako ide.


Hvala,
Josko
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,572
Dobro došao na forum.
Ja nisam automehaničar, ali pokazao si da motor ima jaku potkompresiju, što nije dobro.
Ostale komentare i savjete prepuštam stručnjaku kolegi MUHA.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pošto si napisal da si skidal boš pumpu možda nisi pogodil fazu na fiberu pa zato tucka.
poštelaj ventile baci gustoga ulja na fiber. stavi kljuć na šeraf na fiber i probaj okretati fiber da osjetiš luft lanca.
moj isto troši ulje i gotov je motor ali ne baca tako kompresiju jako i u koracima na cijev uljevanja ulja.
gle odi malo orati. prati pritisak ulja i koliko ulja budeš potrošil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Taj motor ti je umro, na auspuh bi po zvuku rekel da radi na dva cilindra.
Treba generalku a kolko se to tebi isplati izračunaj sam.
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
pošto si napisal da si skidal boš pumpu možda nisi pogodil fazu na fiberu pa zato tucka.
poštelaj ventile baci gustoga ulja na fiber. stavi kljuć na šeraf na fiber i probaj okretati fiber da osjetiš luft lanca.
moj isto troši ulje i gotov je motor ali ne baca tako kompresiju jako i u koracima na cijev uljevanja ulja.
gle odi malo orati. prati pritisak ulja i koliko ulja budeš potrošil.
Nismo skidali pumpu samo smo postelali "tockice" prema vani da baca ravnomjerno prasinu na diznama.
Senzor pritiska ulja je skinut odavno :/
 

Impaelas

Novi član
Tu od
26 Sij 2022
Poruka
17
Hvala svima na pomoći. Ako netko ima još nešto za dodati slobodno.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Ako je prije vašeg "zahvata" ravnomjerno radio,bilo bi dobro da ne gledate YouTube majstore,jer samo možete napraviti štetu. Po ovom videu izgleda ko da su pukle karike na jednom klipu, ali može biti da ste "naštelali" jedan element pumpe da preivše rano ubrizgava.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nismo skidali pumpu samo smo postelali "tockice" prema vani da baca ravnomjerno prasinu na diznama.
Senzor pritiska ulja je skinut odavno :/
Koje tockice ste postelali
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Naj vjerojatnije na elementima bosch pumpe, gledali valjda video na YouTubeu kako "majstor" podešava pumpu i dizne.
 
Na vrh