• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Deckovi pa nije bitno kak pali pa makar i pod breg ,nego je vazno kak i kolko radi, napravi.

Tino dobro je to paljenje nemas kaj,sa tim njegovim sporim anlaserom,al kaj ti to vrjedi kad nemre tebe i brata u breg speljat bez ful gasa i jos s mukom....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
na 533 se može još malo podesiti pumpa, ako je motor lošiji, da bolje upali.....mjenja se kut ubrizgavanja, samo nesmije kliktati motor, pa ga to spasi još neko vrijeme, do generalke........
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Standardni postupak je da ga zagriješ i upališ.
ovi kaj se kunu da njihovi 533 nemju grijača i da hladni uple na zub, a kad je ispod nule bi samo hteli da je to tak, ali to u večini slučaja i nije tak.
Ako ne puše ko lokomotiva na čep kud se toči ulje kad je vruč, onda možeš probati malo poraditi na glavi, ali moja preporuka ti je da to ostaviš kak je. Kad urediš glavu onda je sve opterečenje na karikama i cilindrima, a vjerujem za te sate da to nije u bajnom stanju.

Pumpaj, i grij i još bu to išlo godinama



Zahvaljujem na savjetima u svezi paljenja 533 riješio problem za sada zamjenjen akomulator, grijač i nešto osiguraća i sada pali
opasaka tesko je palio sa start sprejom jer sprej nije valjao susedova greška
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
na 533 mi ne ide do punog gasa, dodje do nekih 1700 obrtaja i nece dalje, a osjeti se i po zvuku da to nije maksimum,
sta bi mu moglo biti, juce sam imao vremena pa sam pregledao ventile i nosio dizne na kontrolu, ventili su 0,30 a jednu diznu sam mijenjao nije bila dobra
ovo sam radio zbog paljenja ujutro, ali ovo sa max obrtajima je duze vrijeme tako
 

zezekic

Član
Tu od
24 Pro 2010
Poruka
53
Ljudi pozdrav jedno pitanjce imt 533 i roto malčer 150 cm koju dužinu kardana preporučate jel bi bio dovoljan 80-120 cm?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
pa ovako reci skoro nemoguce, zavisi gdje se malceru nalazi prikljucak za kardan, zakopcaj malcer za traktor pa mjeri. Ne smije biti nikako knap kad je pusten hidraulik
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
@muha
na 533 mi ne ide do punog gasa, dodje do nekih 1700 obrtaja i nece dalje, a osjeti se i po zvuku da to nije maksimum,
sta bi mu moglo biti, juce sam imao vremena pa sam pregledao ventile i nosio dizne na kontrolu, ventili su 0,30 a jednu diznu sam mijenjao nije bila dobra
ovo sam radio zbog paljenja ujutro, ali ovo sa max obrtajima je duze vrijeme tako

Jesi pregledao leptir na usisnoj grani i polugu gasa( štangicu) ,da nije tu nešta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
@muha
na 533 mi ne ide do punog gasa, dodje do nekih 1700 obrtaja i nece dalje, a osjeti se i po zvuku da to nije maksimum,
Ako nije filter poštopan (to probaš na način kak ti je Puknuti objasnil, skineš gumu na cjevi usisa i probaš) onda usput kad je usis otvoren pogledaj dali leptir u usisnoj grani otvara do kraja.
Na slikama vidiš gde se štela min i max



Ako tu ne riješiš ništa možda se kaj otkopčalo u Boš pumpi na membrani pa ne vuče letvu do kraja.
Obično je kvar na jednom od ova dva označena mjesta.



Ako nije ni to onda postoji mogučnost štelanja na ovom šarafu, ali to možda pametnije da ostaviš nekome drugome.
Ako baš želiš sam štelati zabilježi gdje je otprilike bilo i broji broj krugova za koliko ga budeš popustil.
Pazi da ne pretjeraš jer bi posljedice mogel osjetiti nizbrdo.

 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ili opruga na menbrani nije dobro naštimana,trebalo bi je malo raspustiti,,to je i mene zezalo sada kada sam je mjenjao,,samo malo otpustio i super..muha je bio brži
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
@muha
na 533 mi ne ide do punog gasa, dodje do nekih 1700 obrtaja i nece dalje, a osjeti se i po zvuku da to nije maksimum,
sta bi mu moglo biti, juce sam imao vremena pa sam pregledao ventile i nosio dizne na kontrolu, ventili su 0,30 a jednu diznu sam mijenjao nije bila dobra
ovo sam radio zbog paljenja ujutro, ali ovo sa max obrtajima je duze vrijeme tako

I jel bolje pali ujutro nakon sto si pregledao ventile i dizne?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
@muha
hvala , ovo cu pogledati na leptiru, i filteru, a ako nebude to onda nek se bosista pozabavi tim
@ivane
bolje je sad jer jedna dizna je bila losa, sad je osjetna razlika
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
muha , opet si bio u pravu
problem je bila ona guma od filtera do usisne grane
zamijenjeno, pa malac dise punim plucima
 

maxo

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
20
Sređujem prednji trap na 533 pa mi treba pomoć. Onaj srednji klin/kolijevku će mi popiksati tokar. No, za rukavce mi je rekao da tražim nove jer se to kao ne može istokariti i staviti odgovarajuće pikse.
Pošto izgleda da ću kupovati nove rukavce i izmjenjati lezajeve, moze li mi tko popisati koji su sve točno tamo ležaji? Hvala! I naravno, gdje bi to sve bilo dobro kupiti po prihvatljivim cijenama?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moje misljenje je da je bolje navariti stare rukavce na zajedenim mjestima i otokariti.Bar na osnovu kvaliteta novih rukavaca kod mene.Cesto dođu sa prevelikim nagibom.Trebati cetiri konusno-valjkasta lezaja na tockovima.Dva aksijalna lezaja na rukavcima.Dva semeringa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Rukavci se bez problema nadovarivaju i potokare, to je najmanji problem, a i kvalitetniji su kak veli Lisnik.
Veči problem ( a to se mora i kad se novi rukavac ugrađuje) je kaj treba nakon nabijanja čahura te čahure porajbati na mjeru da bi novi ili popravljeni rukavac ušel u tu čahuru
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja sam kupovao nove rukavce i ležajeve ,semeringe i pikse,i mogu reći da sam prezadovoljan sa i kvalitetom a i sa nagibom isti je kao i prije,tokar mi je riješio pikse i rajbanje za 100kn tako da sam samo donijeo kući i namontirao,i normalno ležajeve na glavčinama,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Kvalitetu novoga rukavca budeš isprobal prvi put kad nekam klopiš s kotačem malo jače
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
ja sam isto svoje navarivao i nosio tokaru a on je odradio i rajbanje.
Moje mišljenje je isto da obradiš stare samo ne navaruj bazičnom elektrodom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh