• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 539 potrebna pomoć, curi ulje ispod

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Pozdrav svima, molim vas za pomoć!

Primijetio sam da mi curi ulje na onoj ploči gdje se šarafi nosač kose
Kad sam skinuo ploču bilo je dosta ulja na njoj, i to ulje je curilo van pokraj ona 4 šarafa što drže ploču, uvijek imam mrlje ulja ispod traktora.
Dali to ima veze što je dihtung potrgan ili je nešto drugo u pitanju, i dali ima gdje za kupit taj dihtung i kako se zove?
Hvala vam na pomoći!
 

Prilozi

  • IMG_20200731_190135.jpg
    IMG_20200731_190135.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20200731_190145.jpg
    IMG_20200731_190145.jpg
    73.6 KB · Pregleda: 29

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nema veze sa dihtungom, curi ti ulje na semeringu sad dal je iz motora ili menjača moraš sam videti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Najvjerojatnije iz motora, na to su svi bolesni.
A ta brtva s slike, to je isto neka visoko školovana glava dala svoju ideju da se to tu ugradi, a to je bespotrebno na tom mjestu.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Najvjerojatnije iz motora, na to su svi bolesni.
A ta brtva s slike, to je isto neka visoko školovana glava dala svoju ideju da se to tu ugradi, a to je bespotrebno na tom mjestu.
Dali možda znaš dali ima gdje za kupit ovakvu brtvu?
Ne curi baš puno ulja napr par kapi malo veći,dali se isplati dirat u to
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
67
Nema veze sa dihtungom, curi ti ulje na semeringu sad dal je iz motora ili menjača moraš sam videti
Mislim da je iz motora jer sam vidio na šipki da ga malo fali,baš puno i ne radim sa traktorom ali kad ga nakon rada ugasim izbaci malo većih par kapi i to već tako godinama
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Kao sto kaze muha to im je mana, frend je isto to zamjenil bilo je dobro mozda nekih 30 sati i sad opet zeza
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Ako je crno ulje onda ije iz motora, ukoliko je zuto onda je iz mjenjaca, moze se razlikovati
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Bolje da iscurio vani nego da se zadržava u nutra i nakuplja ta masnoća, jer ti može lamela dobit po sebi a onda ćeš morati rastavljati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Dali možda znaš dali ima gdje za kupit ovakvu brtvu?
Ne curi baš puno ulja napr par kapi malo veći,dali se isplati dirat u to
Novo ja mislim nigdje, napraviš od papira novu ili ovu staru zalijepi diht masom nazad gore.
Mada, kak sam i rekel, ta brtva nije potrebna jer je onak dole na zvonu rupa kroz koju može voda unutra i masnoča van. A rupa je i na među ploči....
Ja to diral nebi ako je samo par kapi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh