• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 558 opčenito

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
O-ring na cijevi ili filter (ako ga posjeduje)

Filter je u kučištu diferencijala. Ako ima poklopac sa lijeve strane možeš do njega, a ako nema onda ga najvjerojatnije ni nema.
 
Posljednje uređivanje:

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
O-ring na kojoj cijevi ? Na lijevoj strani ima poklopac gdje je ručica za uključivanje kardana - jel tu filter ?:madmana:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Malo me jebe onaj tvoj potpis, ali još ovaj put nek bude, a za dalje tek kad to malo preformuliraš. Ok?

Filter možeš izvaditi i očistiti na tom poklopcu koji spominješ, mada sumnjam da ga ima.
O-ring je na ovoj cijevi.

 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kaj se tiće potpisa to je samo potpis (ne vrijedi za pajdašiju), inače i ja zadnjih godina skupljam kile . Sutra se dajem u pretragu .Kaj bi drugo moglo biti jer dosta brzo pušta dok ga ugasim ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini poklopac sa strane (onaj na kojem je mjerac za ulje) Upali traktor ,digni neki prikljucak sa hidraulikom.Zatim neka neko drugi ugasi traktor da bi ti mogao pratiti . Tad se moze mada malo teze vidjeti koliko ulja fula na cilindar.
 
M

Miško 007

Guest
Kaj se tiće potpisa to je samo potpis (ne vrijedi za pajdašiju), inače i ja zadnjih godina skupljam kile . Sutra se dajem u pretragu .Kaj bi drugo moglo biti jer dosta brzo pušta dok ga ugasim ?

Vjerojatno filter ako ti nije ulje staro ...
Dobro ga operi benzinom i ispuši na kompresor ...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kak se kreće potrošnja kod tog traktora u usporedbi s nekim 542 i 539 i općenito koliko troši u oranju ili transportu?
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Kak se kreće potrošnja kod tog traktora u usporedbi s nekim 542 i 539 i općenito koliko troši u oranju ili transportu?

Nikad ga nisam mjeril točno; u oranju ovisi od puno čimbenika .Orem sa imt plugom dvije brazde 14 cola i trošim od 10 do17-18 ako ne i više nekad po rali (jutru).Znam samo da treba od jutra skoro cijeli dan žuljati guzicu da bi potrošil rezervara od 50 l .
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
O-ring na cijevi ili filter (ako ga posjeduje)

Filter je u kučištu diferencijala. Ako ima poklopac sa lijeve strane možeš do njega, a ako nema onda ga najvjerojatnije ni nema.

O-ring je jedan sj..an to budem napravil dok nabavim gumice , da bi išel glet filtera malo me kabina j.smeta . To bi moglo biti to jer je bolje dizal dok je ulje bilo hladnije .
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Znači da je potrošnja šarena biti.Sa 12 colnim plugom bi on bil oko 15 litri onda.Interesantan je to traktor,meni najbolji kaj je IMT napravil,jedino te kočnice njegove,al i za to valjda ima leka.
 
S

store504

Guest
Kocnice i mozda volan pretezak.Moze li se tu ugraditi hidraulicni volan i koliko bi to kostalo otprilike?A za kocnice .....cuo sam da jedan lik ima neki novi metod za te kocnice na 558 i 560.
 
M

Miško 007

Guest
Pa imas tamo već u temi IMT 577 i ima i u ovoj temi al zaboravih na kojoj strani...
Ubaciš samo federe na međuploče da kočnice ne blokiraju i kad slažeš dobro sve opereš, očistiš namažeš kvalitetnom masti kuglice i nema blokiranja...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imgp0018.jpg


Evo jedan primjer otklanjanja blokiranja kocnica.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pa imas tamo već u temi IMT 577 i ima i u ovoj temi al zaboravih na kojoj strani...
Ubaciš samo federe na međuploče da kočnice ne blokiraju i kad slažeš dobro sve opereš, očistiš namažeš kvalitetnom masti kuglice i nema blokiranja...

Hvala, budem pogledao, već biram drva di ću stat kad idem kroz šumu. :)
 
M

Miško 007

Guest
Hvala, budem pogledao, već biram drva di ću stat kad idem kroz šumu. :)

Ako ti bude sto trebalo detaljnije objasnit obrati mi se na pp slobodno.. :D

To je jako lose...
Kočnica mi je sve...
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja sam slagao kočnice bez tih federa ne štekaju ali sam stavio pre tanke lamele pa koči kao da su kočnice stare .
 
M

Miško 007

Guest
Ja sam slagao kočnice bez tih federa ne štekaju ali sam stavio pre tanke lamele pa koči kao da su kočnice stare .

I ja imam tanje lamele ali koči na mrtvo .
Složeno sa svim novim djelovima i ok je...
Treba posvetiti punu pažnju... :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh