• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 559 problemi

T

Toyo

Guest
VTZ kaže:
Zapunjeni utori između lamela na kolektoru sa ostacima grafitne prašine - to je najčešči razlog zašto anlaser vrti slabo i sporo, a može se lako popraviti u kućnoj radinosti! Usput sa finim brusnim papirom malo izglancate cijeli kolektor, i odmastite ga sa alkoholom ili čistim benzinom, podmažete pikse i zamjeniti četkice..

točno tak sam napravio kak si napisao :D :!:

za akumulator mi mastri koji rade z elektrikom su mi dali nasvjet za čime večje i jačeg akumulatora za kojeg imam mjesto na traktoru. naj bude 12V i čim više Ah :scratch
akumulato sad imam pod volanom, stavio bi ga naprijed između kilera i ove meže napred. budem slikao i onda čemo dale se razgovarati o tome.
 
T

Toyo

Guest
bok! imam opet jedan problem :evil: ....tih dana kad više radim z tarktorom se mi pojavilo ovo :shock: i neznam kako je to napravljeno/sestavljeno. šta moram mjenjat da nebude olje spuštalo
evo i dvije slike :arrow:


spušta pri maloj ročici izpod gumice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Otraga na poklopcu hidraulika ti je odušak najvjerojatnije je on zaštopan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
1020652a.jpg

Evo ga.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
to se dešava i meni na 560 većinom dok orem, jel postupak isti
 
T

Toyo

Guest
ja sam odušak spucao....stavio ga nazad na mjesto....i opet mi olje curi tako da nije bio kriv odušak.... nema tu pri ročici semeringa ili nešto slično :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Pa gle na nekima ispod one zaštitne gumice ima još jedna mala rebrasta gumica ali večinom je samo limeni šeširič.
Da nisi možda pomiješal ulja pa se možda pijeni?
Dali ti se to događa bez obzira dali su poluge hidraulika spuštene ili kad su poluge dignute do kraja?
 
T

Toyo

Guest
to se mi dogaja kad se vozim...kad se furam tam u 2-3 direktnoj više od pola gasa :arrow: ako imam skoro puni gas onda najbole.
 
B

Bobo

Guest
Zbilja cudno... Kako se uopce tu ulje moze popeti, meni nije jasno, ne vrte se ti zupcanici unutra ne znam ja koliko brzo. Probao sam na 549 otvoriti cep za tocenje ulja i reduktor u ler i saltao sam sve brzine i nije prskalo nesto strasno puno niti u jednoj brzini...
 
T

Toyo

Guest
bobo ni ja neznam...to još ni ja nisam vidio nikdje. zato sam se oglaso na forumu ako je tko imao takao primer. nema nikve logike zašto se to dogaja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ja sam jednom prilikom imal sličan problem ali je tad hidraulik dizal previsoko i sigurnosni ventil ja pjenil ulje pa je bacalo na mijenjaču i na odušku a i ulje je bilo puno vode.
Možda da probaš zamijeniti ulje :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh