• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 560 turbo

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e sad , jedno je ugraditi turbinu a drugo sljediti iskustva struke pa izmjenjati pola motora .
To više nije turbina na 560 , to je 560 prilagođen turbini .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A ja još uvek neznam kaj znači izraz kovani klipovi?
 
M

Miško 007

Guest
A to su ti kovani klipovi sam izraz govori jako su kvalitetni a radi njih mora ici željezna brtva glave...
Oni su ručni rad šteta što nemam sliku da vidiš o čemu se radi...:D
Inače jedan ih je opalio na ritma trkaćeg auto leti ko lud.
Taj klip izdrži veću tempraturu i sve.
Ali radi njega trebaju ići jači ležaji ,karike i tako sve to vuče...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A to su ti kovani klipovi sam izraz govori jako su kvalitetni a radi njih mora ici željezna brtva glave...
Oni su ručni rad šteta što nemam sliku da vidiš o čemu se radi...:D
Inače jedan ih je opalio na ritma trkaćeg auto leti ko lud.
Taj klip izdrži veću tempraturu i sve.
Ali radi njega trebaju ići jači ležaji ,karike i tako sve to vuče...
I sve to na jednog IMT-a :scratch
Ipak je to onda M 34 prilagođen turbini
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
u dizelima su uglavnom klipovi kovani zbog veceg opterecenja sto trpe, a nemojmo sat ulaziti u to, drug je iskopao neku turbinu, jos je nisam video, neki dan cu ici kod njega da pocnemo malo, on se dobrovoljno javio za projekat, donira 560 pa ce da vidimo :)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kakav pobogu ručni rad...klipovi se rade ljevnjem u kalupe i onda naravno strojna obrada, a ovi drugi se kuju u ukovnjima+ topliska, a sigurno ne da baja mlati sa batom i hampasom. a poslije toga naravno pet strojna obarada(ooč) na zadanu mjeru. A kovanjem se "zgušnjava" struktura i materijal je čvršći....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
u dizelima su uglavnom klipovi kovani zbog veceg opterecenja sto trpe, a nemojmo sat ulaziti u to, drug je iskopao neku turbinu, jos je nisam video, neki dan cu ici kod njega da pocnemo malo, on se dobrovoljno javio za projekat, donira 560 pa ce da vidimo :)
Ti najvjerojatnije misliš na klipove koji imaju metalni umetak za prvu kariku, ali to nije ni blizu kovanog klipa ;)
Kad završite sa eksperimentom (tj kad se klipnjača kroz blok nagleda) ja sam kupac za 560
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
dobro je jeffy rekao, lije se klip pa kuje pa obrada na meru!
ma kad raspadne popravicemo, drugar radi poljo masine, ako raspadne popravicemo opet :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
dobro je jeffy rekao, lije se klip pa kuje pa obrada na meru!
ma kad raspadne popravicemo, drugar radi poljo masine, ako raspadne popravicemo opet :)
Samo dajte i kad napravite izvjesti nas, a još bolje da staviš neki video uradak ;)

Samo da velim da su na tom motoru obični klipovi.
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Ti najvjerojatnije misliš na klipove koji imaju metalni umetak za prvu kariku, ali to nije ni blizu kovanog klipa ;)
Kad završite sa eksperimentom (tj kad se klipnjača kroz blok nagleda) ja sam kupac za 560

bas tak i bude, al onda bude "pa kriva je samo sitnica koju smo zaboravili, znaš...ono"....
zast onda kad hoćete bit frajeri ne preuredite cijeli motor..od ležajeva, klipnjača, preko klipova itd..do kraja...pa se onda ..bip.. (s razlogom)

edit daniels : ublaži proste izraze
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Ma nema tu nekog kruha od stavljanja turbine,rađe stavit motor S44 gore i onda je to pravi stroj,ili več ako treba bit traktor s turbom neka se stavi S46T:weedman:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
sad bi svaka baba bila u stanju da bude pametnija od momaka koji nesto mogu napraviti, uvijek je najlakse kritikovati, ima ja takvih, a neznaju ni vijak zavrnuti, i kad nesto napravis opet ne priznaju da je dobro. Podrzvama ideje, da toga nema nebi ni bilo napretka civilizacije, jos uvijek bi kopali motikama.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
sad bi svaka baba bila u stanju da bude pametnija od momaka koji nesto mogu napraviti, uvijek je najlakse kritikovati, ima ja takvih, a neznaju ni vijak zavrnuti, i kad nesto napravis opet ne priznaju da je dobro. Podrzvama ideje, da toga nema nebi ni bilo napretka civilizacije, jos uvijek bi kopali motikama.
Slažem se za zadnjim djelom,al ako iz neke ideje izađe kvar koji košta duplo više nego se uložilo u njega ili čak više onda tu nema računice.

Svaka inovacija je dobrodošla,al trebalo bi gledat da bude i efikasna i isplativa.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Ljudi hoce probati, ne brinu za kvar, ako ga bude sanirat ce ga i ponovo, sve im je to uslo u proracun, ne rade to na fendtu ili john deer pa da im bude preskupo saniranje.
 

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
sad kad zavrsimo radove onda cemo zimus da radimo na projektu :)
obavestavacu vas redovno :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh