• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT hlađenje kabine

I

IMT-542

Guest
pozz! imam plan napraviti hlađenje u kabini! radi se o traktoru imt542! pa sad me zanimaj jel ko to radio?
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja sam postavio ventlaciju koja lijeti dobro hladi
a za zimu ima i grijac pa puse tobao zrak..to mi je
u 539.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ma nemam neslima se ja rado...
To je ventilator ja sam ga kupio novog
za 1.5 eura na buvljaku u svicarskoj
spojio i radi
 
I

IMT-542

Guest
ja sam mislio složit gore iznad prvog stakla limeni kanal! i unutra ubacit 2 ventilatora na 12v od 9cm! a na kanalu izrezat rupe i ubacit plastike one ko u autu za usmjeravanje kud da puse
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
moj 539 ima tvornicki ugradjeno automatsko grijanje i hladjenje ;)

Automatski se prebacuje sa zimskog na ljetni rad. Zimi hladi, a ljeti grije :)
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
to Klimu Smiljane imaju svi imt tvornicki.hehe

Ma iza ventilacije grijac kao u fenu il u grijalici,
i zimi ga upalis i ventilacija piri vruc zrak,,a meni
je potrebno da samo ruke grije i oma se bolje osjecam.
jer ako tuce u lice spali i oci i lice nemoze se podnijeti..
a vako tuce u prsa i ruke na volanu i opet super
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
hlađenje preko ventilatora , to ti i nije neko hlađenje .
Mene su ućili da ventilator ustvari grije a ne hladi .
Postoje klima uređai koji se montiraju na krov ili tako negdje gdje ne smeta previše , rade na 12 V , imaš negdje na forumu .
 
I

IMT-542

Guest
ne hladi nesto! ali cirkulira zrak pa je ipak ugodnije! sutra krecem sa radovima pa cu postavit slike
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
ja sam napravio u svome 539 ventilator obicni i postavio ga mijesto brisaca jer mi brisac nije radio tako da je samo smetao a nije mi bio nikad ni potreban,ljeti mi bas dobro dode jer su velike vrucine i bas je extra pogotovo dok radim sa balirkom vani mi se nikako ne izlazi hehe ali sto se tice grijanja to nisam rijesio a nemam ni potrebe posto zimi nishta i ne radim pozz
 
L

ler

Guest
ljeti najbolje na imt poskidat vata i zadnju šajbu i eto hlađenja
 

haris

Član
Tu od
25 Ožu 2010
Poruka
119
upravo tako ja sam skinuo jedna vrata posto mi fali porozor na njima pa samo mi smetaji ali kad otvorim i druga onda eto belaja to nevalja raditi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,502
mislim da ćeš si manje štete napraviti ako se preznojavaš(to ti je kao da ideš u saunu) nego da si radiš propuh,čak ni ventilator kak ti kaže puknuti,jer nećeš odmah osjetit posljedice,ali tamo za kojih 10-15 godina bit će što je meni ovo trebalo...:madmana:
 
R

RATAR5

Guest
Možeš dati nekom limaru da ti na komadu lima 10x70cm odštanca "škrge" izrežeš ispod krova lim takvih dimenzija i imaš lagano strujanje zraka.Bitno da ti ne puše u lice a topli zrak iznad glave pod kabinom se lagano izmjenjuje usred vožnje.
 
I

IMT-542

Guest
a sta dok pada kisa? lim nije problem to mi stari spiga na poslu
 
R

RATAR5

Guest
Ne smeta kiša kad su ti otvori ko na prednjoj maski od kilera.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,502
da možda dok voziš,a što kad staneš....:scratch
 
Na vrh