• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
To je dvotakni benzinac trebalo bi se lagano palit, pa ne mozes okreat motike dok je u brzini ako je ugasen motor, jer ti kompresija i prijenos neda, ako je lamela zapekla kad upalis motor nece odvajat ali ako ude u brzinu moraju se okretat motike, pa i nije nesto posebno jeftino ali neka ti dobro služi

U odnosu na F420 za ovu stvarno treba pravi muz da je upali,,,
Iako je u brzini kad odvojis kvacilom motor od transmisije ona bi se trebala kretati ako se ne varam,,,
Moze biti i da sam u krivu, to cu vidjeti kad upalim motor,,,

Nadam se da nije zapekla getriba ako je ostalo bez ulja a lameli smeta ulje....
Ta lamela je u uljnoj kupki,,,

Koje ulje si nadolijevao?:rolleyes:

Trenutno (prema savjetu rijeđe ulje) 10w40 (inin super turbo) radi eventualnih necistoca jer je u planu promjenit ga cim se malo razradi lamela a onda ako uspijem nabaviti to neko originalno sae 80

I kamo???

U mjenjac,,,
Kroz onaj crveni vijak na imbus 8 0,3 lit. ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Mozes i ovo ulje staviti. IMG_20200513_130300.jpg
Najprije nadi fole, potom pali, a tek onda vidi sto sa kvacilom.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
To i je u planu,,,
Nadam se da ce lamela, ako i je zapekla, popustiti kad se jednom sve pokrene, ako ne bojin se i pomisliti da ce joj se trebati posvetiti a vremena je gotovo nimalo,,,
Znam da zadnjh 7-8 godina sigurno nije nista radila a kpd susjeda je samo jednom bila u pogonu otkako ju je kompenzirao,,,
Inace oba lanca su dobro podmazana nekom tekucom nascu pa je samo dodana forova mast i sae 90 na onaj otvor gdje su motike,,,
Tamo je bilo nesto gusto tekuce ali ispod razine cepa pa je dolijan hipenol da omeksa mast koja jedodana kod gornjeg lancanika,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa kad je u brzini i stisnem rucicu da odvojim lamelu zar nebi motike trebale biti slobodne kao sto su kad nije u brzini,,,
Zar lamela nebi trebala odvojiti transmisiju od motora i kad motor ne radi?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jasno,
Samo sam pitao da vidim sto mogu ocekivati,,,
Ne mogu ga upaliti dok ne rijesim dotok goriva, ceka se pipa,,,
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Nadjes crevo dimenzija kao i ono sto ide iz filtera i probusis rupu na cepu od flase da moze da se nagura crevo a da ne izlazi gorivo i eto rezervara za probu ... A sto se tice kocenja motika ... nemam tu al imam imt 509 koju sam koristio pre tomice a sad skuplja prasinu ... kad je rucica menjaca u polozaju izmedju prve i rikverca tj leru sluzi kao kocnica i ne daju motike kad su na zemlji da se stroj krece ni upaljen ni ugasen dok je u svim ostalim lerovima potrebno koristiti kocnicu za zaustavljanje
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Tu je drugačije što se tiče brzina, 1 - fole - 2 - fole - 3. Znači ako je u brzini i kvačilo ne odvaja (bez obzira iz kojeg razloga), ako pokušavaš gurati mtk po noževima neće ići! Ako pak staviš u fole mora se lagano gurati po noževima i sve sve se kerće do vratila praznog hoda.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A improvoziraj nesto spoji od boce na karburator da mozes rijesavat paralelno probleme

Ma nije turska sila, samo da se ispravim F400 je moja a ne F420 kak sam prvotno napisal, moja F400 jucer odradila 9km frezanja vocnjaka jos sutra 500 cokota u vinogradu i onda je 2-3 tjedna mir,,,
;)

Tu je drugačije što se tiče brzina, 1 - fole - 2 - fole - 3. Znači ako je u brzini i kvačilo ne odvaja (bez obzira iz kojeg razloga), ako pokušavaš gurati mtk po noževima neće ići! Ako pak staviš u fole mora se lagano gurati po noževima i sve sve se kerće do vratila praznog hoda.

Ako je tako kako pises onda ja mozda i nemam problem :unsure:
U svakom slucaju hvala svima na trudu,,,
 

assembler

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
1
Imam imt 506 stari tip bez rikverca, a imam priliku kupiti cijelu getribu s rikvercom. Međutim noviji je tip i pogonska osovina je šuplja. Lijepo molim mišljenja i vaša iskustva da li je moguće u noviju getribu ugraditi punu osovinu kako bih i dalje mogao koristiti sadašnje freze (koje su još u vrlo dobrom stanju) i kotače? Hvala!
 

Boki_boo

Novi član
Tu od
23 Lip 2011
Poruka
16
Nikako voda na mlin! Znači promijenio sve: ležajeve, semeringe o-gumice, brtve. Sastavio, podesio upalio na zub. U početku mirno radio ali dimio bijelo-dobrano. Mislio da sagori ulje kojim sam podmazao stublinu. No, onda se počela gasiti u leru, dimi i dalje. Očistio ponovo čitav karburator. Upalio, dimi opet i gasi se na leru. Skinuo svječicu, masna-crno ulje. Na izlazu auspuha primjetim isto crno ulje. Jel moguće da negdje vuče ulje iz mjenjača? Kako provjeriti?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
No, no, isprazni to ulje, operi mjenjac, stavi odgovarajuce ulje!
 

Boki_boo

Novi član
Tu od
23 Lip 2011
Poruka
16
Mislio sam da je to ulje sae80 sada vidim da nije za mjenjače. Tako biva kad se samo čita naslov. Sutra izmjenim. Brgude hvala! Još me zanima da li između semeringa i lančanika ide još nešto da razdvoji jedno od drugog, jer sam rastavivši motor primjetio da je taj semering uništen, poderan. Ili ga treba dublje ubaciti u ležište?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo osjecam se duznim napisati da netko tko cita ubuduce ne bude u zabludi kao sto sam bio ja,,,
Daklem lamela nije zapekla vec odvaja i spaja sasvim normalno kad motor radi a blokira kad je motor ugasen,,,
Slavina je stigla i ugrađena danas pred sam mrak pa freza nije mogla biti isprobana,,,
Imam problem sa dimom koji izlazi iz auspuha nenormalno, je da je malo pojacan postotak ulja u gorivu ali svejedno je to previse,,,
sutra cu je malo ugrijati cisto da vidim trosi li to ona ulje iz getribe posto ga je falilo,,,
Godinama nije radila pa mozda je treba samo malo razraditi,,,
Kompresija vrlo jaka i stvarno trebas biti muz za povuci je da upali,,,

Bi li mozda neodgovarajuce ulje u getribi moglo biti razlog dimu?
ili je prije do semeringa?
 

Ivooh1

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
1
Pozdrav svima, imam stari 506 iz 82 godine ,puko mi je pogonski lanac. Maknuo sam motor i izvadio potrgani lanac i sad me muči kako staviti novi lanac na mjesto? Ako mi netko može objasniti postupak ugradnje lanca? Radi se o onom večem lancu sa boka.
 
Na vrh