• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT "original" boja

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Po njuškalu i nekim trgovinama se nuti original boja za IMT(ima i za druge traktore) crvena i siva. Cijena je 75 kuna za 0,75kg boje.

Jel netko to kupoval i jel to išta valja??? Danas sam bil u jednoj trgovini koja prodaje tu boju jer sam kupoval nešto drugo. Trgovac veli da je to na nitro bazi i da neide nikakav harter nutra ni niš, pa nisam siguran jel to kaj vredi? Nekak mi sve izgleda da je to nekaj ko onaj obicni Luxal za farbanje plota.

Možda bum ferka šprical pa da ne hitim novce bez veze ako ne valja. Opet razlika u cijeni autolaka i toga je nekoliku pouta. Jel zna ko kaj, jel neko probal?

Ovak to izgleda:

fbvTc.jpg



fbLLV.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Ja sem farbal sa tom bojom malo je bolja od 1k ali lošija od 2k . Uglavnom vrijedi te novce jel je 1k oko 100 kn a ipak je lošija .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Jel si to vec dugo farbal? Kak se drži, jel izbljedila ili ima sjaja? I jel izgleda ko ona IMTjeva?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,858
Ako neznaš šta valja probaj šta je skupo. Možda malo i preskupo ali ajd nek mu bude. Bil sam nedavno kod njih.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
ako hoćeš da ti dura boja pogotovo crvena onda dvoslojna lak i baza .
Sjaj izgubit neće
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Ako neznaš šta valja probaj šta je skupo. Možda malo i preskupo ali ajd nek mu bude. Bil sam nedavno kod njih.

Jako dobro znam kaj valja jer sam 558 farbal s dvokomponentnom i skupom farbom. Za 0,75 kg farbe koju sam ja koristil kupiš 4 ove jeftine, i to bez hartera..

Ali pitam jer me zanimaju iskustva, trgovac tvrdi da je kvaliteno i da valja, a iskustva i teorija se cesto jako razlikuju..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Farbano prošle godine u samo dva sloja (više za probu) do sad je ok . A kak je farban 560 za njega dobro .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Nisam metnul link u onom postu https://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/boja-traktore-oglas-18274103
Nisam rekel da neznaš, malo zafrkancije. Ispričavam se.
Jesi probal pitati kod onih dečki u naseljku kod starog Delkića ?

I to sam isto vidio na njuškalu.. Ma kaj ja znam, možda ipak odem jednostavno k Boršiću i uzmem onu skupu farbu, pa znam kaj imam. I tak crvene ne treba puno a sive mi je ostalo doma barem za pola.. Sigurno je sigurno
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,426
Možda je radi osvjetljenja i slike, al kaj nije IMTova siva više svjetla ? Ovo mi više vuče na plavo nego sivo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
slikao ga je tek dok je bio obojan , kad se posuši sjaj izčezne a boja posivi

gajtan svaka čast ...baš te krenulo --bit če ljepši i ugodiji za rad
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Ovo je vec suha boja, ostala bude tak sjajna. Nisam uzimal ovu takozvanu original boju, nego dvokomponentni, pravi autolak ko i za 558. Joj, razmišljam da napravim temu da vidite sve kaj radim na tom traktoru, a nekak mi se neda...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Takvu plavu ima jedan 539 koji je zadnji kupljen a ne sivu meni je čak i ljepša od sive .
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
280
Ako netko može napisati koji je ral broj sive boje za IMT, treba mi sitno za felgu i glavčinu prednju, eventualno u spreju od 400 ml.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
280
Čini mi se pretamna, moja makina je stara, 90. godište vuče malo na plavkasto, mislim da bi išlo 7012. Ovu 7024 mislim da imaju noviji tip godišta. Hvala svakako!
 

Najnoviji postovi

Na vrh