• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Industrijska hrana

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Evo teme da malo usporedimo naše domaće proizvode s onima u prodavaonama.
Ovo su postoci jednog tehnologa koji radi u preradi mesnih proizvoda, a tko ima informacije o drugim proizvodima neka objavi..
ŠUNKA ZA PIZZU:47,0 kg voda/led,30,0 kg S1 mljeveno na 16-20 mm,10,0kg S2 mljeveno na 8-10 mm,3,5 kg koncetrat za pizza sunku,2 kg nitritna sol,6,0 kg krumpirov škrob,1,5 kg soja.Ukupno 100 kg, sastav S1, i S2 je top-sicret.
Pileće grudi SALAMA:
30,0 kg pileće grudi mljevene na 16-20 mm,40,0 kg voda/led,10,0kg pileci obresci od grudi mljeveno na 8-10 mm,2,5 kg kocetrat,1,8 kg nitritna sol,6,0 kg krumpirov škrob,1,5 kg soja,8,2 kg emulzija pileća koža,ulje,.
Tko voli nek izvoli DOBAR TEK.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Podatak je svakako hvale vrijedan(samo tema nema opciju) ,S1 i S2 su "vjerojatno" meso i masno tkivo,zanimljivo je iz ovih receptura koliko se leda tj vode proda narodu i to po "pristupačnoj "cijeni,negdje mi je u uho upala tvrdnja da u hrenovke ide i do 60% leda,bilo bi jako poučno kad bi se vidjele recepture hrenovki,narodnih kobasica i pašteti. HVALA za podatke!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ma sve je poludilo, više ni kruha iz brašna nemreju speći...:mur:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Tko voli nek izvoli DOBAR TEK.

e upravo se o ovome radi... voli narod, još kako. sve dok im ne narežeš domaćeg. onda bi i tanjur pojeli. neki dan prijatelj pita za stolom koliko košta kg domaće kobasice. i kaže mu drugi frend 50 kn. prvo se malo zamisli, pa kaže: u usporedbi s onim što kupujemo u trgovini, nije uopće skupo. doći će iz guze u glavu, samo da ih još todorići i slični dobro izgule...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Sve sam vidio svojim očima u jednoj velikoj mesnoj industriji. Imao sam priliku obići cijeli pogon. Ljudi, to je hrana za široke mase, prevedeno za sirotinju. Nije istina da se melju rogovi i papci, to se strogo mora odvajati. Najveći problem je aditiva, koji su uglavnom kemija svedena na pojačivače okusa,mirisa i boje. Tako da kupujete začinjenu vodu, s tragovima mesa upitne kvalitete.
Sastav paštete, parizera, i hrenovki je skoro identičan, samo je razlika u omjeru dodataka i završnoj obradi(pakiranje,kuhanje,dimljenje).
Kože koje se melju u salame se uvoze iz Španjolske, dakle uvozi se smeće, a onda reklamira vrhunska extrawurst kobasica, a ciljna skupina su djeca. Kad bi znali što sve ti aditivi čine organizmu vašeg djeteta nikad mu ne bi dali da jede hrenovku...

Ljudi se onda čude od kud tolike tumorske bolesti, srčane bolesti? Naši stari su jeli tvrdi domaći kruh, domaće meso, suhomesnato, punomasne sireve, neprokuhano mlijeko, čistu svinjsku mast, slaninu i nisu patili od bolesti od kojih mi patimo danas.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Gledao sam jedan video iz Amerike. Tamo ljudi(sirotinja) jedu tu hranu masovno, jer nemaju novaca za zdravu. Bilo je riječ kako se cijela obitelj nahrani sa tom hranom sa ne velikom svotom novaca, a da bi htijeli zdravu, bilo je riječ o kupusu, ne bi mogli kupiti za taj iznos samo kupus, a gdje je još ostalo. Radilo se mislim o četveročlanoj obitelji. A još su govorili da uz onu hranu koju jedi moraju konzumirati tablete, jer ih svašta muči, svakakve bolesti, nisam zapamtio sad šta, al kao da nemaju drugoga izbora iako znaju da je štetna ta hrana jer si ne mogu priuštiti zdravu.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Nešto sam drugo gledao, al uglavnom ne valja to.

Mislim da se ovdje dosta govori o tome, tko razumije engleski neka pogleda..
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=sjo4f6nErz4[/YT]
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
e upravo se o ovome radi... voli narod, još kako. sve dok im ne narežeš domaćeg. onda bi i tanjur pojeli. neki dan prijatelj pita za stolom koliko košta kg domaće kobasice. i kaže mu drugi frend 50 kn. prvo se malo zamisli, pa kaže: u usporedbi s onim što kupujemo u trgovini, nije uopće skupo. doći će iz guze u glavu, samo da ih još todorići i slični dobro izgule...

eh,takvi ko tvoj prijatelj su rijetki. vecinom,svi se kunu u ekolosku hranu,i svi bi s njome šopali svoju djecu,ali kad treba platiti,onda je problem. puno puta na trznici su mi znali reci kako je moja roba skuplja nego u ducanu. pa idi onda,i kupi si i žderi. naravno da je i problem nizak standard,ali i mentalitet.

Gledao sam jedan video iz Amerike. Tamo ljudi(sirotinja) jedu tu hranu masovno, jer nemaju novaca za zdravu. Bilo je riječ kako se cijela obitelj nahrani sa tom hranom sa ne velikom svotom novaca, a da bi htijeli zdravu, bilo je riječ o kupusu, ne bi mogli kupiti za taj iznos samo kupus, a gdje je još ostalo. Radilo se mislim o četveročlanoj obitelji. A još su govorili da uz onu hranu koju jedi moraju konzumirati tablete, jer ih svašta muči, svakakve bolesti, nisam zapamtio sad šta, al kao da nemaju drugoga izbora iako znaju da je štetna ta hrana jer si ne mogu priuštiti zdravu.

sad su ameri pokrenuli neki projekt,siromasnije obitelji dobivaju kupone koje je moguce zamijeniti samo za voce i povrce u ducanima,kako bi ih na taj nacin potaknuli da pojedu barem jednom tjedno nesto zdravije,jer je drzavi jeftinije napraviti to,nego placati lijecenja bolesti koje je izazvala takva hrana. nije to veliki korak,ali puno znaci...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Pričao mi prijatelj kaj vozi hladnjaču u jednoj mesnoj industriji...jedan šleper dnevno dolazi iz Roterdama smrznutog mesa,porijeklom iz Južne Amerike i to ide u preradu za hrenovke,paštete itd...
Još kad se uzme u obzir da u Hrvatskoj meso nema rok trajanja,veselju nema kraja...
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Južna Amerika je poligon američke GMO industrije. Pa sad mislite što kupujete u supermarketima na akciji...
 
Na vrh