• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Industrijska konoplja

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Opet ja...
Jel i a netko iskustva s koscanom/kostanom u konoplji?
Ima li neki nacin da ga se suzbije osim motikom jer bi to zaista bilo mukotrpno...
Na dvije parcele je istodobno s konopljom niknuo koscan ko da sam njega imao u sijacici a ne skupo sjeme konoplje...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Jel bude netko sijao iduće godine industrijsku konoplju?
Kako do otkupljivača i gdje i kako nabaviti sjeme?
Znam samo da se treba registrirati i ishoditi dozvolu, a za dalje bi molio malo savjeta, preporuka, iskustva....
 
  • Like
Reactions: Nai

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Kod mene su dvije godine za redom sijali i svaki im put nije uspjelo, navodno je bio problem jer im nije imao tko pobrati sa kombajnom druge godine tako da je ostalo sve na njivama a prve su ga pre rano pobrali i prinos je bio jako mali tako da su ga valjda i bacili. Kad vidim susjeda koji im je sijao mogu ga pitati koliko je sjemena išlo i za cijenu.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Odi na fb, pokušaj kontaktirati Mario Mareković.....sin vlasnika tvrtke "DAM" iz Lozana,puno rade sa konopljom,ako ti se javi ,pokušaj sa njim i dogovorit posao,ako nisi daleko oni ti poberu,osuše.......eto toliko.....pozz..........i sorry,ovo je porka za "DRAŠKO"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Nisam ja sijao, u mom selu su sijali neki ljudi iz zagreba. Ali ova informacija o kontaktu sigurno može nekome pomoći tko treba
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pa vjerojatno ima još firmi koje rade sa konopljom,u mom kraju je zadnji dvije godine hit....ja osobno mislim da je to trenutni hit ko i dosta drugih kultura........jer ima tu dosta faktora,i sam spominješ da su fulali dvije godine.....dvije godine u nečem ne uspijeti i nije mala stvar....dakle ova firma je jedna od vodečih u europi što se tiče ljekovitog bilja,a primjetio sam da dosta rade sa konopljom posljednjih godina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Uzeli su zemlju u najam, i to dva različita čovjeka u dvije godine , s tim da ta zemlja nije gnojena valjda 20 ako ne i više godina, s tim da je jako velik nagib i jako je teško to obraditi. Iskreno mislim da su se poveli nekakvom istant zaradom a toga nema, barem ne na toj zemlji gdje su probali. Platili su oranje, frezanje, sijanje umjetnog gnojiva, sijanje sjemena i najam, to mora biti jako dobar urod da bi bilo zarade.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Potpisujem....i ima toga još što trebaju osjetit,zato sam i napisao da procjenjujem da je to trenutni hit tipa hokaido tikva,aronija i sl..........
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Labavi hvala na informaciji, budem probao stupiti u kontakt.
I ja mislim da je to trenutni hit, ali s obzirom na zemlju u mojem kraju (Zagorje) koja je u malim parcelama mozda bi se moglo izvuci najvise od ostalih kultura.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Draško ak stupiš u kontakt i saznaš neke korisne informacije,uvjete otkupa,berbe itd napiši da znamo...ima nas zainteresiranih al neukih po pitanju te kulture.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ako bude problema sa kontaktom,javite mi se,dobar sam sa tim mldićem,zajedno lovimo pa mogu doči do kontakta.....al znam da ima profil,pa pošaljite poruku na msg
 

Najnoviji postovi

Na vrh