• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inkubatori

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
16884777576756423392486452723182.jpg 16884777959806894730182677662492.jpg

Lampu sam dobio,prati jaja s vodom i s čim?Dezinfekciju ću sa alkoholom medicinskim odraditi.....
thx
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
305
Napokon nešto,puca ljuska na jajetu,šta mi je raditi,čekati da se potpuno oslobodi,koliko ga ostaviti u inkubatoru nakon oslobađanja?Prvi obrok,čime ga hraniti,šta je bitno?Hvala....
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
koji je dan? šta imaš u inkobatoru(kokoši,pure..)? kolika je temperatura ,vlaga?
ništa ne dirati sada. cca 3 dana pilići mogu izdržati u inkobatoru bez hrane i vode. ja svaki dan jednom na brzinu otvorim inkubator i poberem samo suhe piliće. stavljam i u kutiju sa žaruljom. u kutiji mora biti toplo.
ako ti se pilići u kutiji svi stiskaju skupa onda im je zima. ako su raštrkani onda im je dobro. u poljoapotetki kupiš starter za piliće. pitaj u apoteki i objasni kakva je situacija oni budu znali.
 

Amdejac

Novi član
Tu od
22 Lis 2023
Poruka
3
Pozdrav.
Novi sam na forumu čitao sam ovu temu.
Napravio sam inkubator od stiropora dim. cca 60x60 cm. Grijač je grafitni u foliji ispod jaja 50x50 cm pd 60 wata, s boka 120 mm ventilator, automatika za 63 jaja od kineza.
Temperatura je ujednačena u cijelom inkubatoru.
E sad imam dilemu, problem.
Temperaturu u sredini jajeta narihtana na 38 i tako je u cijelom inkubatoru. Ali sam metnuo čašicu sa 60 grama vode, veličina jajeta i temperatura vode je 32 stupnja.
Da li temperatura u jajetu mora biti 38 ili sa vanjske strane u razini jaja.
 

Amdejac

Novi član
Tu od
22 Lis 2023
Poruka
3
Za 9 dana ćemo vidjeti da li će biti išta ili ništa.
Stavio sam 28 kokošjih jaja. Lampirao i imam 6 neoplođenih u ostalima nešto ima i miče se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh