• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Instalacija satelitske antene

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Trenutno ziviim u istoj zgradi sa vise stanara gdje na satelitskoj anteni ima samo jedan LNB za astru 19E. Ja bih gledao ii eutelsat 16E. Da sad ne petljam po toj zajednickoj anteni planiram na balkon staviti svoju valstitu antenu. Glede toga imam par pitanja;
1. Kabl sa svog LNB-a mogu spojiti sa kablom iz zajednicke antene da ne moram uvjek kablove prebaciivati ovisno koji sat. gledam (sto mi je potrebno za to) Dole na slici sto vec imamo na zgradi, sa ove zajednicke antene iz LNB idu 4 kabla (zasto) i ualaze u prikljucke SAT V/LB, SAT H/LB, TERR, i cetvrti ne vidi se na slici cjela oznaka SAT ??/HB, a lovi samo astru i onda iz te kutijeu izlazi 6 izlaza van (za 6 tv), jedan od tih izlaza za astru sam mislio spojitii sa svojim kablom od eutesat.
2, Za prijem prorama sa eutelsat 16E, postoji li kakav namjenski tanjir, LNB, kabl standardni...
 

Prilozi

  • 20201121_122017.jpg
    20201121_122017.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 8
Posljednje uređivanje:

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
sto mi je potrebno za to
zasto
4 kabla su za Horizontalnu (nisko13v,visoko18v) i Vertikalnu polarizaciju (nisko13v,visoko18v) + peti kabel za zemaljsku antenu.

postoji li kakav namjenski tanjir, LNB, kabl standardni...
Sve je standardno samo ovisi o tvojoj lokaciji koliki ti promjer sat antene potreban


Najlakse ti je da pitas na forumu

 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
ali neki LNB imaju samo jedan kabl, mogu li kupiti takav LNB
Ovisno na koliko TV(satelitskih prijamnika) mislis gledati.Mozes kupiti samo sa jednim izlazom.

Single (znaci samo jedan kabel ide iz LNB)
Twin (dva)
Quad (4)
Mozda da pogledas monoblock - tipa ovog pa imas na jednoj anteni19.2e 16e 13e

Da mozes naruciti tu diseq sklopku
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
isao bih sa dvije natene, nebih dirao ovu vec postavljjenu sa nje bih uzeo samo astru, a na ovu drugu bih eutelsat, jedana LNB (sa jednim izalozom) i onda ta dva satelita preko ovog DiSEqC 2/1 Opticum Switch DSG 2/1: Amazon.de: Computer & Zubehör spojio na jedan kabl.

 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Prvo se raspitaj kod predstavnika stanara smijes li postaviti antenu na zgradu.
Koja je cijena kompleta?Ne vidim nigdje koji je promjer antena.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
to je privatna kuca sa, vlasnik mi je odobrio da stavim antenu na balkon, antena je 80cm promjera
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kako da podesim tanjir antene prema eutelsta 16E, moze li pomoci kompas sa mobitela. Znaci 16 stupnjeva od juga prema istoku, vertikalni polzaj tanjura (elevacija) koja je vrijednost i sta se mjeri, staviti nesto ravo od vrha tanjira prema dole i mjeriti kut od toga ilii nesto drugo
 
Na vrh