• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskra motorne pile

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Razmišljam da uzmem Iskra motornu pilu iz Kauflanda za 700 kuna, jel netko ima iskustva s tim pilama. Imam Stihl MS 170 na kojoj je krepao motor na moje iznenađenje kineski, a dao za nju prije 10 godina 1400 kuna, dakle prevara pa se mislim Iskra je također kinez na isto mi dođe.
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Pozdrav,vezano za kinesku motornu pilu,više manje sve te pile što se kod nas nude su iste.Najpovojnije ćeš proći ako kupiš preko onih trgovina na Facebook,ali ne znam za garancije.Tamo je cijena oko 300tinjak kuna.S druge strane,kaufland ima garanciju 3 godine,pa ako crkne,uzđes svoje pare nazad i mirna Bosna.Ja sam imao tu iskru iz kauflanda i radila je solidno.Ali ne možeš očekivati previše od nje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Iskra je duplo skuplja od tih "fejs pila", ali po meni i duplo bolja. Prijatelj je nedavno kupio Iskru na akciji u Plodinama za 600 ili 700 kuna i zajedno smo šljivik čistili kod mene. Pila sasvim okej.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ma kažem imam malu Stihl MS 170 i kad sam ju raskopao vidim kineski motor unutra, a platio ju 1400 kuna pa rekoh ova ne može biti gora, a ima čini mi se 45 cm dugu oštricu i jača je.
 
Posljednje uređivanje:

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Ovako,cilindri,klipovi,karburatori,sve identično...plastike su različite. I ima 2 modela toga svega: 5200 i 5800. Kada budete u prilici obratite paznju na izgled,ISKRA,IKRON,CHAMPION.... Ako kupite takve pile,stavite manje vodilice i stihlov ili oregonov lanac i sibajte.Za te novce nećete pogriješiti sigurno. Nemojte ih forsirati,mjesavina MORA biti 4%,( može i malo jača)..i bez brige.I ako poželite popraviti pilu,djelovi koštaju kikiriki. Klip,karike,cilindar,lezaj,100 kuna. Oprostite na dugačkom tekstu.

Ja sam isto imao Iskru iz kauflanda,5800 model,i radila kineskinja kao velika

Iskra je duplo skuplja od tih "fejs pila", ali po meni i duplo bolja. Prijatelj je nedavno kupio Iskru na akciji u Plodinama za 600 ili 700 kuna i zajedno smo šljivik čistili kod mene. Pila sasvim okej.
Slažem se,u vezi pile.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Uzeo sam 5800 u Plodinama, zasad radi ko singerica, nego zanima me čemu ovo služi dobio uz pilu. 19597
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Te pile ljudi kupuju da si orežu maslinik il voćnjak pa kad skupe granje i nalože vatru stave i tu pilu da bolje gori ...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da je to na slici zupčanik pumpe ulja. Ja imam iskru iz Plodina i nisam baš pre sretan kako pali poslije potrošenog prvog rezervoara ili kad je malo ugriješ pa ugasiš. Tada malo jebucka za upaliti.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Primjetio sam i ja to, u početku je palila na prvi zub, al zasad reže ko prava, jedino mi malo preteška. Jel to rezervni zupčanik pumpe ulja?
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Ja uz svoju to nisam dobio. Samo nemojte srediti na ulju u mjesavini.ni slučajno oci na 2%,kako stoji uz neka ulja,to im je premalo
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Evo kod mene iskra još iz doba dok nismo bili u EU. koštala 80 eur u SLO i još dobio mehwer nazad..

Pila za pilit granje u voćnjaku i i tak nešto hoby sitno. Taman ono da se ne mučiš s ručnom pilom..

Zaboravite da budete s njom radili 25m drva godišnje....
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Posjedujem takvu Iskru,. Kupio je u Kauflandu samo iz znatiželje Pored Husqvarne 365 imaš osjećaj da je ona plastična igračka koliko je slaba. Bačen novac.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Posjedujem takvu Iskru,. Kupio je u Kauflandu samo iz znatiželje Pored Husqvarne 365 imaš osjećaj da je ona plastična igračka koliko je slaba. Bačen novac.
Te dve pile uopce nisu u istom rangu, tak da ih je skroz neozbiljno i nekompetentno uspoređivati...
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Naravno da ne usporedujem te pile.Samo hoću reči da je Iskra stvarno slaba i loša pila.Onako stvarno za neki manji posao.
 

Papa štrumf

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
22
Najbolje je odvagnuti,potrebe,financijske mogućnosti i tada odlučiti sto kome treba
I naravno,odmah biti svjestan one stare..."koliko para,toliko muzike". Netko ce biti zadovoljan,netko nece....A mi ovdje svi možemo iznijeti svoja iskustva i osobna misljenja i tako nekome olakšati donosenje odluke....ili otežati ?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
t9wm6b.jpg


U ovu rupicu šrafcigerom, L i H čini mi se nemaju mogućnost podešavanja, kao da su zaštićeni nekom plastikom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh