• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ispis iz OPG-a

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pozdrav....

Zanima me sto mi je potrebno da bim tatu ispisa iz OPG-a (radi smrti)

Hvala.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
mislim da bi smrtni list trebao biti dovoljan,ali nabolje pitati one u uredu gdje ste radili papire za upisnik i sve vezano za poticaje i iskrena sučut zbog gubitka oca
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mislim da bi smrtni list trebao biti dovoljan,ali nabolje pitati one u uredu gdje ste radili papire za upisnik i sve vezano za poticaje i iskrena sučut zbog gubitka oca


ma... treba smrtni list, njegova kartica i neka izjava i 60 kn taksanih markica ako ne vise i to sve se treba prijaviti u roku od 30 dana (meni tata umro prije tri godine!!!! ) ma... neznam cemu toliko frke zasto jednostavno ne ispisu osobu tako i tako nije nositelj gospodarstva ai ne bavimo se neko bogzna sto velikom proizvodnjom mislim da samo previse kompliciraju....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
njima i je namjera da nam kompliciraju sve od kada se rodiš pa i dok netko umre nema mira ni dok ga sahrane ,tužno ali istinito,ti birokrati nemaju dušu a pameti oni koji su napisali tisuće riječi pojedinih blesavih stavki cjelokupnog našeg zakona,sve te bisere treba na pet godina na goli otok ali bez klime u sobi:axe::lol:
 
M

MOCO

Guest
ma... treba smrtni list, njegova kartica i neka izjava i 60 kn taksanih markica ako ne vise

Jbte, danas nemožeš ni umrijet bez kune u đepu!
strašno, valjda bi trebale postojati neke iznimke od plaćanja tih taksi.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Dragi forumaši neznam da li ste upućeni u novost a to je da kada smo ostali bez posla vodili smo se kao članovi poljop.gospodarstva ili ti opg-a i normalno se prijavili na hzz zbog naknade i prava sa hzz-a. Slučajno smo doznali da ako si i član opg-a skidaju te sa hzz-a i šalju doma uplatnice za doprinos i zdravstveno jer nisi na teret hzz-a.
Mislim da smo dobro Vam dočarali o čemu se radi pa se raspitajte i pazite si da vam ne promakne bespotrebno greška.
I danas nam je poljoprivredni savjetnik rekao isto da nemožete biti istodobno na hzz-e i član opg-a.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Dragi forumaši neznam da li ste upućeni u novost a to je da kada smo ostali bez posla vodili smo se kao članovi poljop.gospodarstva ili ti opg-a i normalno se prijavili na hzz zbog naknade i prava sa hzz-a. Slučajno smo doznali da ako si i član opg-a skidaju te sa hzz-a i šalju doma uplatnice za doprinos i zdravstveno jer nisi na teret hzz-a.
Mislim da smo dobro Vam dočarali o čemu se radi pa se raspitajte i pazite si da vam ne promakne bespotrebno greška.
I danas nam je poljoprivredni savjetnik rekao isto da nemožete biti istodobno na hzz-e i član opg-a.

Potpisujem, imao inspekciju državnog inspektorata u voćnjaku,više u temi Voćarstvo JABUKA da nepišem 100 puta
 
Na vrh