• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
205
Ljudi moji to što i isplate biti ce sitnis ...
Za Eko se zna točno koliko će, a IAKS su propisali minimalne iznose,iako se šuška da ćemo za konzervacijusku dobiti nekih 60-70€/ha a propisan je iznos 250, minimalan moguć mislim da je 170.
Ako bude tako, malo ćemo kukati po forumu i to je to, nikom ništa
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,096
Da li tko zna koliko ima osnovanih udruga u RH kojima je cilj zaštita poljoprivrede i poljoprivrednika? Zbog čega one ništa ne poduzimaju, a osnovane su sa namjerom da se bave poljoprivrednom problematikom? Bez udruživanja se neće riješiti ništa, ali za to ne treba desetke udruga. Treba jedna koja će rješavati probleme kad već to ne radi HPK. Ili u HPK postaviti ozbiljne i odgovorne ljude koji će štititi poljoprivrednika, a ne vladajuću klasu. Onda ćemo svi rado plaćati članarinu jer će od toga biti nekakve koristi. Pitanje je samo tko bi to trebao organizirati i postoje li ljudi koji bi se time aktivno bavili? Čisto sumnjam u to, ali volio bih da sam u krivu.
 

MarkoD

Član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
26
Ha, HPK . Poslao im službeno pitanje na njihov mail prije mjesec dana,dan danas nisam dobio odgovor. Danas sam im ista pitanja poslao.
Bezobrazni su,znaju tražiti da se plate članarine i to preko emaila,ni uplatnice ne znaju poslati. Oni misle da će moj tata koji ima 70+ godina znati na mail. Čovjek cijeli život sa kravama,konjima,ovcama,na traktoru,na livadama i šumama i sada ovi pametnjakovici hoce da osoba koja jedva zna na mobitel da odgovaraju na mailove i tako uplacuju clanarine. A takvih ljudi je puno koji ne znaju na danasnju tehnologiju. Oni hoce od seljaka napraviti uredsku budalu.
Ja imam 30 godina,znam koliko toliko na tehnologiju pa se i sam nekada pogubim kada oni pocnu izmisljati nove stvari.
 

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
56
Da, na žalost od komore ništa, za udruge nezz kako stoje, ali većinom šute.. i ja sam mišljenja da se treba pokrenuti.
Kao glavno bih da se plate oglasi u novinama i na portalima o veličini potpora kod nas i u drugim zemljama unije, da se ispere ljaga zašto je naš proizvod skuplji od nizozemskog, austrijskog, jer javnost misli da mi dobivamo milijarde i kupujemo aute i apartmane 😤
 

newguy

Član
Tu od
12 Svi 2017
Poruka
56
Treba nama narode stranka, nas ima po OPG ovima oko 100 000 čini mi se, 200 000 glasova je cca 8 - 10 mandata i uvjetovati samo ministarstvo poljoprivrede te postaviti ljude koji će se boriti za nas... a sada trenutno jer smo razjedinjeni nismo ni vrući krumpir... samo s time bismo postigli nešto.
Jer problem nisu samo potpore, problem su i uvjeti u kojima radimo. Sve treba iz temelja promijeniti ako hoćemo živjeti dostojanstveno od svog rada. Ispričavam se što sam skrenuo s teme 🫣
 
Na vrh