• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,922
Ovdje možemo razmjenjivati informacije o aktualnim isplatama poticaja, datumima isplate i sličnim detaljima.

U ovoj temi (link u nastavku) možemo općenito o potporama:
Općenito o poticajima i potporama

NAPOMENA: Ova tema je nastavak originalne teme koja se zatvara zbog ogromnog broja postova. Od 01.01.2024. kreće ova tema, a stara se zaključava za pisanje i ostaje otvorena za čitanje. (y)
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
249
@plus mogu oni napisati da na plotu,kad se toga ne drže.
Ne da mi se piskarati dalje jer sve znamo ...onaj koji zna.
Ajd bok
 

Loory

Član
Tu od
20 Srp 2023
Poruka
33
Jel ima sta,jel ko zvao sta se desava?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Veselko

Član
Tu od
16 Stu 2023
Poruka
28
Dešava se to da ih boli k... za poljoprivrednike.🫢
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Travica

Aktivni član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
162
Jesam ja da sam u ekspertnoj procjeni


Ajde malo pripazi na izražavanje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Loory

Član
Tu od
20 Srp 2023
Poruka
33
A meni su rekli da sam u adminastrivnoj kontroli
I da zovem ba broj01 6002894 na koji se niko nejavlja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Jeste pogledali promjene od 2024?

Znači više u polje bez mobitela i geotagiranih fotografija ne smijemo ići.

Ne znam samo jel dokazivanje provedenih operacija iz proizvoljnih kuteva ili ćemo se morati javljati njima svaki puta da nam stave zadatak na AGROGTF...
 

Prilozi

  • jedinstveni-zahtjev-za-potporu-za-2024-godinu-neke-od-vaznijih-izmjena.pdf
    165.3 KB · Pregleda: 61

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,097
Snijeg pada, vani hladno, nemre se ništa delati na zemlji i voćnjaku. Idealno vrijeme za sex, pretakanje vina i čitanje pravilnika. Za sex nisem, vino je pri kraju pa ga ne treba pretakati i jedino mi ostaje čitanje (ako pronajdem naočale i povećalo).
Još je prošle godine u prosincu objavljen Pravilnik o potporama za 2024. Trebalo bi ga detaljno pročitati i vidjeti kaj se tu dešava i kakve su promjene u odnosu na leto prije. Kolega Zoran89 nam je zalijepil informaciju o promjenama koje nas čekaju. Da li i vi čitate te pravilnike ili ste još u fazi pretakanja i seks....? Slabo vidim pa mi čitanje ide teško i zato čekam da se još netko uključi u tematiku. Ima se dosta vremena da to nekako svi zajedno raspravimo prije prijava poticaja u cilju da ne postavljamo pitanja krajem godine kak i kaj. To je moj skromni prijedlog, više u cilju da ja ne moram puno čitati i da to napravi netko umjesto mene, a ja bi za uzvrat mogel pomoći u pretakanju, kome treba, kad za ono treće više nisam. :ppozdrav:
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Pa ja sam očekivao da će netko komentirati. Ali očito nikoga ne zanima.

A kasnije će svi pitati zašto ovo, zašto ono.

Ja sam pročitao pravilnik.

I koliko sam vidio nejasno piše jel trebamo svi dokazivati radnje ili samo oni koje traže.

Npr. Postavljanje žutih ploča i rezidba.

Znači moram uslikati geotagiranu fotografiju i čuvati ako me traže.

Jel kako ću drugačije dokazati rezidbu ako me traže za 6 mjeseci kad bude isplata poticaja
?
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Koliko sam shvatio samo za parcele crvene i žute, na zahtjev Agencije budemo morali geo tagiranim fotografijama dokazati poljoprivrednu aktivnost za samo te crvene i žute čestice.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,000
Pa za neke operacije piše da je obavezno dokazivanje. Znači neovisno o monitoringu.

Tipa postavljanje žutih ploča, skidanje

Zaoravanje stajnjaka itd.


Evo

Postavljanje feromonskih, vizualnih i hranidbenih klopki (70.01.01.) – obavezan GTF
- Skidanje feromonskih, vizualnih i hranidbenih klopki (70.01.01.) – obavezan GTF
- Postavljanje feromonskih dispenzera za konfuziju (70.01.02.) – obavezan GTF


Potpunu pokrivenost tla oranične površine biljnim ostacima i/ili zelenim pokrovom
(31.06. KP) – obavezan GTF
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,097
Nije ni meni jasno što se tiče žutih ploča i rezidbe. Što slikati, kada, koliko slika, kome ih dostavljati....?
Žute ploče bi trebalo slikati i kada se postavljaju i kada se mijenjaju, ako sam dobro shvatio. Za to treba angažirati ovlaštenog fotografa. Trebalo bi pitati našu čuvaricu ovaca i sviračicu frule da li ona zna što se to točno traži od ljudi? Gledao sam Plodove zemlje u nedjelju gdje je odgovarala na slična pitanja koja su postavili korisnici. Bože me sačuvaj. Čini mi se da bude to i naša realnost ove godine. Nijemci su pročitali svoje pravilnike i odgovaraju na njih.
 
Na vrh