• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplativost ulaska u poljoprivredu.

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kod mene je ili ništa po jutru,još me gazde počaste kaj im to radim ili je vrh vrhova 500 kn/kj. Svaka čast na tim cijenama.

Ovisi po kojoj tarifi čovjek daje arendu,ak je po 1000 kn onda je ok za onoga čija je zemlja,ak je manje onda je ok za onoga koji ju radi.

Al realno ak se bude bavio ratarstvom na tih 15 h sa mehanizacijom koju ima mora mu godišnje ostati čistog 50 000 kn ak je sve dao i napravio kako treba. Plus plaća od posla i lijepi su to novci. A ako misli ulagati u mehanizaciju onda 5 godina nek zaboravi da bude od tih novaca išao na more i skijanje.
Ak se ne kužim u to sve baš,pa zato ima ovaj forum i nas pametnjakoviće da mu pomognemo🤣🤣🤣😎
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Nije napisao točnu lokaciju, ali u tom kraju arenda ide od 1000 do preko 2000 kn u nekim mjestima, tako da on na tih 15 ha dobru lovu dobiva, a ako nema iskustva u poljoprivredi, samo će gubit novac. Ovako skoro godišnja plaća mu "sjeda" dok sjedi u kući.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Kod mene konkretno nema zemlje ispod 1500kn po jutru da je arenda 😅do prije koju godinu je bilo 1200kn, ali cijene idu gore, čak i do 2000kn/kj ali to su ekstremi i preotimanje zemlje. Gdje je ta zemlja po 1000kn/kj da dođem nešto zakupiti? 😂

Nije dio teme, ali da, na kraju dana treba sve na papir i podvući da se vidi gdje si... Nažalost danas je samo keš u igri.
Pa 35-40 kilometara od tebe zapadno, ali nema to uvijek......hehe.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
pa dobro, ako je najam tih okruglih 1000 kuna za jutro, koliko onda košta jutro zemlje ako je kupuješ-prodaješ tu kod vas...
izgleda mi primamljivo, možda bi išal kupit kaj dole... 🤭
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
pa dobro, ako je najam tih okruglih 1000 kuna za jutro, koliko onda košta jutro zemlje ako je kupuješ-prodaješ tu kod vas...
Kaže Marko355 za portal agroklub.com oko 9000€ po hektaru.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
pa dobro, ako je najam tih okruglih 1000 kuna za jutro, koliko onda košta jutro zemlje ako je kupuješ-prodaješ tu kod vas...
izgleda mi primamljivo, možda bi išal kupit kaj dole... 🤭
Zakon ponude i potražnje, u mom selu je oko 35000 kuna jutro zemlje.
Netko je tu sa zapadne strane rekao da se tu daje zemlja besplatno u arendu ili do 500 kuna.
Znači da je tu potražnja za zemljom manja, dosta manja.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Bože, gdje ja to ipak živim? Skoro svaki dan mi netko nudi zemlju da radim bez ikakve naknade. Nisam ja jedini kojem se nudi zemlja. U cijelom selu od oko 300 kućanstva ,jedan čovjek ima 4 krave, za svinje neznam. 2001 sam kupio balirku, godišnje trošio preko 20pari klupka špage, bile su u selu 3 balirke,sad nema ni jedne. Livade većinom zapuštene,oranice se još nešto obrađuju,a ovdje se priča o najmu i isplativosti poljoprivrede. Tko ne vjeruje neka pogleda južno od Varaždina i sve će mu biti jasno.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,472
Da meni neko da 1000 kn/jutru ja uopce nebi razmišljal raditi zemlju. Kakvi su to prinosi da se isplati dati 1500 ili 2000 kn/jutru + sva ulaganja oko sjetve i žetve?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Ja kupujem zemlju po 3 kn, i nema je baš nešto na prodaju. Za neke parcele bih dao i 4 kn.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Kod nas je oko 100 evrića ral + još si neki i poticaj ostave, al ja ne radim ništ bez poticaja, a prodaje se od 10 do 20 tisuća kuna jutro.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Da meni neko da 1000 kn/jutru ja uopce nebi razmišljal raditi zemlju. Kakvi su to prinosi da se isplati dati 1500 ili 2000 kn/jutru + sva ulaganja oko sjetve i žetve?

Takva zemlja gdje vrsis npr. jecma 6 tona po jutru, kukuruza 9 tona po jutru, a soje preko 2.5 tone po jutru...
 

Rođo2610

Novi član
Tu od
22 Lip 2021
Poruka
6
Pozdrav svima,

hvala svima na odgovorima i komentarima, nisu mi dolazili obavjesti da netko komentira pa sam mislio da ste me zaboravili :LOL: :LOL: . Cijena arende je 500 kn po jutru, no to ne ide meni na račun, već djedi. Nije mi se cilj obogatiti od toga što trenutno imam, ali kasnije uz nadokupnju zemlje, zašto ne. Razmišljao sam posaditi i ljesku na oko 10ha, a 5ha ostaviti za ratartstvo. Da ne odgovaram svima posebno, nije mi jasno što ću ja to vratiti državi sa kamatama, govorim o poticajima za kulture koje će se sijati. Kako sjedaju poticaji, tako ih dižeš sa računa ili ostavljaš, nije uopće bitno. Jedini veći iznos koji ti sjeda na taj ŽR je od prodaje uroda otkupljivačima za koji imaš dokaz. Ispravite me ako nešto ne razumijem. ¨Što se tiče papirologije, tu su izobrazbe za operatera traktora i rukovanje teškim strojevima, zaštitna sredstva, atest prskalice, ne znam fali li još nešto, to je ono najnužnije mislim.¨ - budimo realno za ovo ima vremena hehe.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
I poticaj ti sjeda na taj ŽR, a i on se računa u prihod.

I jel se može znati u kojem to mjestu je 500 kn po jutru?
 

Rođo2610

Novi član
Tu od
22 Lip 2021
Poruka
6
I poticaj ti sjeda na taj ŽR, a i on se računa u prihod.

I jel se može znati u kojem to mjestu je 500 kn po jutru?
Poticaji samo za nasade da se razumijemo. Zemlja se nalazi na relaciji Čepin - Valpovo.
 
Na vrh