• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ivan df

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Da sva zemlja mi je u zakupu. Imam svoje zemlje oko 2 ha isto na nekoliko komada i jednu tablu od 16 ha ali ju treba prvo okrčiti jer je zapuštena tako da nju nisam ni računao u tih 160 jutara.

Nisam baš zadovoljan s prikolicom jer su joj dosta loše napravili osovinu pa jedan dio lupa u drugi, poslikat ću to pa stavit.
Meni je i premala tj. traktor ju ne osjeti.
Mjesto se zove Donje Mekušje.

neznam na koju osovinu misliš, ali i kumova na polaznom podu dok je ukljućen kradan lupa svaki ćas. i bili iz servisa i rekli da ona tako radi. inaće jako ružno za ćut misliš da se nešto drobi.
ma ti imaš zvjerku od traktora. vidi se da je traktor puno veći od prikolice, još jednu takvu iza može komotno vuć i radit s njom.

imam kolegu iz kupinca, pa sam mislio da si bliže zg strani. samo da te pitam da li poznaješ onog čovjeka, kaj se vidi s autoceste dok se ide prema karlovcu s lijeve strane (procjena negdje oko jastrebarskog) ima neku farmu ili šta već, i svu zamlju na toj strani on obrađiva. znao sam ga viđat s nekim velikim df-ima na tim njivama.
imam u planu skoknut do njega da malo porazgovaramo, pošto vidim da je to sve na friško krenuo s tom proizvodnjom.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
neznam stavrno kako se preziva. znam da je ta farma skroz dolje kod šume tj dosta daleko od autoceste. slabo se vidi to, ali uvjek znam nekog vidjeti u polju s traktorom.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Valjda mu ne treba...
imam u planu skoknut do njega da malo porazgovaramo, pošto vidim da je to sve na friško krenuo s tom proizvodnjom.
Da Šebečić iz Draganića, to je njegova staja. Navodno je u velikim dugovima pa sve rasprodaje da mu kuća ostane.
A i organizacija mu je katastrofa, napravi farmu za 200krava a nema dovoljno zemlje k tomu zemlja u malim komadićima u krugu 10km, briga o krava isto loša, a onaj Deutz dobro da vozi kako se iživljavaju na njemu :roll:
 

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
potpuno sam zaboravio da imas i ovu crvenu zvjerku..
koristis ga samo za vrtiti miksericu?

Najviše je na mikserici ali neki put pomogne u silaži ili u grabljenju sijena, sjenaže i slame.
 

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
Dali MF ima dynashift mjenjač??

Nema automatski mjenjač jer je to imak 89 godište. Jako dobar traktor jedino nema klimu i volan mu je hidraulični pa se teško vrti.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav i dobro dosao po drugi put :partyman:
Masine su za svaku pohvalu, a i ostale slike, stvarno za odmarati dusu i oci :prayer:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mladji si od mene pa bolje vidis :mrgreen:

ivane ima li 1 brzinu bez kvacila desno kod ehr-a ili ispod volana rucicu sa 4brzine bez kvacila?
 

IVAN DF

Novi član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
12
Ima gumb na desnoj strani pored gumba za prednju vuču na kojem se može ubrzati ili usporiti za jednu brzinu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ja znam za ovu, ta je u Lazini, tj. Draganiću


e tako je na njega sam mislio. ma ja sam to od prilike ocjenio koje bi to bilo mjesto. nisam mislio da je u takvom lošem financijkom stanju.
inaće znam otić tako do ljudi malo se konzultirati i tako to. svaki savjet i novo iskustvo dobro dođe za malog poljoprivrednika koji iz dana u dan polako povećava, ali sve u granicama normalnog bez kredita hvala bogu :D
baš mi je žao kaj propada.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Valjda financijski ne može sve izgurat, a sve je na kredit od staje(koja se prodaje) pa do strojeva koji su pokupovani novi, a to košta...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
eto marko, zao mi je ali slucajno pise dynashift :weedman:

Tak je kak je...

Znam da na modelu 3120,3125,3085,3095 na njima sam vidio na tom mjestu piše dynashift,a sad ovo je samo možda ručka s kojom se primi maska kod skidanja...
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Ivane koliko cisterna ima litara,koliku imaš jamu za gnojnicu i koliko je često prazniš
dobro došao iako si stari član
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ko rece da muje premalena prikolica za stajnjak, vidite da mu je bas taman da zaglavi :blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh