• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ivan_MF

I

Ivan_MF

Guest
Pozdrav svima!
Zovem se Ivan, idem u 3 razred elektrotehničke škole,u slobodno vrijeme pomažem ocu u radovima na polju
Bavimo se ratarstvom, a imamo i mini farmu pilića,te koke nesilice

Od strojeva imam:

Traktori:
Massey Ferguson 3090 110KS
IMT 533

Ostalo:
Plug okretač 3x16 Kuhn
Roto drljača Agram 3 m s paker valjkom
Sijačica Isaria 2.5m
Sijačica za kukuruz OLT 4 reda
Rasipač gnojiva 400 kg
Prskalica 400 lit
Prikolica 4t
Prikolica kamionska 15t
Obične drljače 4 krila
I još neke sitnice .....

Obrađujemo oko 80 - 85 ha zemlje ...

Kasnije stavim slike ....
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
To majstore, 8)
Ajd, da smo i mi Podravci počeli profile raditi.
Samo stavi slike...
 
I

Ivan_MF

Guest
Evo nekoliko slika:
f_Slika051m_084d508.jpg

f_Slika053m_dc00eb1.jpg

Malo je mastan :mrgreen: Karter je bio probušen .... :blackeye
f_P1010390m_58d2dc1.jpg

f_P1010216m_cd6f167.jpg

f_P1010214m_7088235.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovaj Massey mi je odnekud poznat ...hm... a i ferđec... ;) :mrgreen: :mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Lijep Massey Ivane. Takav mi jedan upao u oko pred tri godine i dok sam ja 'skido' cijenu majstor ga prodo pa sam kupio IMTa 5136. Ima snage kolko ti srce zeli ali je to krama da glava boli. Sredio sam ga cakum pakum ali nije to to, neotporan sam na dobrog Masseya.....
Podravac si? Koji kraj?
 
I

Ivan_MF

Guest
Iz Novigrada Podravskog sam.
MF me dobro služi, bilo je nekih kvarova, ali nije to ništa , dosta on radi ..... ;)
 
I

Ivan_MF

Guest
Takva je kod nas više manje sva zemlja ..čista bijelica .. na mjestima ima i pjeska ...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Subotom sam u Virju na trznici, poznam tvoj kraj u Novigradu sam gledo jedan plug pa se nismo mogli nac. Stari IMTov a poderan..
Zemlja vam je dobra mada mi se sdruge strane Djurdjevca ljudi dost zale na pijesak.
 
I

Ivan_MF

Guest
Ja sam prodavao plug, može biti da si kod mene gledao plug :mrgreen:

Da .. tamo prema Đurđevcu ima puno više pjeska nego kod nas , a za Repaš i ono blizu Drave da ni ne govorim , oni su ove godine u 7 mj zaorali kukuruz .. sav je propao od suše ... :?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prijatelju jesil prodal onaj imtov trobrazn plug kaj ti stoji pred kućum?

Ja sam pregovaral s dedom da idemo to pogledati, ali neće on polovno!!!

To je neka prerada imt-a i čini mi se da nema onu ruku za poštelavanje napred - nazad, el ti je pukla pa ste nekaj švasali tam, kaj je bilo???

Jel to 10'' ili 12'' ?
 
I

Ivan_MF

Guest
Tu "ruku" smo maknuli jer se stalno savijala i oni "zubi" su se potrgali...A da .. i ona glavna "greda" mi je pukla :lol: :roll:
Plug je 14"
Prodal sam ga ...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lijepi strojčeki nema kaj. Kod mene je ovdje biio jedan 3080,zaje... ga je mjenjac i lik ga prodao. Uzeo si Deutz onaj oko 105ks Lijepo orenje, zemlja je prgka,lijepo sipa
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ivan_MF kaže:
Tu "ruku" smo maknuli jer se stalno savijala i oni "zubi" su se potrgali...A da .. i ona glavna "greda" mi je pukla :lol: :roll:
Plug je 14"
Prodal sam ga ...

Znači bil je malo slab plug za Masseya! :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ivan_MF kaže:
Tu "ruku" smo maknuli jer se stalno savijala i oni "zubi" su se potrgali...A da .. i ona glavna "greda" mi je pukla :lol: :roll:
Plug je 14"
Prodal sam ga ...
Daj malo bolje opiši plug, koliko je star bio? Dal bi nazad uzeo takav? Kako je izgledalo oranje?
 
I

Ivan_MF

Guest
DF nemoj me zaje.... :mrgreen: Ti dobro znaš kakav je plug bio, kako je oranje izgledalo .... :roll:

Uglavnom nikad više IMT plug :twisted:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A vjeruj mi ja ga za dlaku kupio. Da je stari reko 500 kn manje uzo bi ga ali ucjenio ga do daske. Trazio 7000 kuna. Za 5000 kuna sam uzo 4brazde Kvernelanda s kotacem u super stanju. Okrece zemlju samo da vidis. Imam ponudu za njega 11000 kuna pa se premisljam... Imam jos 4 jutra za uzorat pa cemo vidjet, taj pajdo mrzi internet pa me zaboli jer ovo nikad nece procitat ni da zivi 300 godina
 
I

Ivan_MF

Guest
Taj plug je jednostavno vrijeme pregazilo, to je tehnologija stara valjda 50 godina :mrgreen: I on nemože nikako u par s plugovima nekih poznatijih marki .. Radio je on donekle dobro , ali nije to to :roll:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ivan_MF kaže:
Taj plug je jednostavno vrijeme pregazilo, to je tehnologija stara valjda 50 godina :mrgreen: I on nemože nikako u par s plugovima nekih poznatijih marki .. Radio je on donekle dobro , ali nije to to :roll:
Nisi nigdje spomenuo da je taj plug star samo 2 godine, a kvarova je imao kao da je star 30 godina :blackeye
 
Na vrh