• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izbor krmače?

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,855
Pozdrav,ovako,imamo jednu krmaču koju ćemo riješiti na zimu,postala je dosta zločesta,3 puta se prasila i sada je bređa 4. puta,prvi puta je imala 12 komada(10 prezivjelih),drugi puta 14 komada (12 prezivjelih) i treci puta 8 komada i svi prezivjeli..kako planiramo i dalje imati krmaču,a nismo pametni koju sortu odabrati...ova je sada navodno krizanac landras pietren.

svasta nam govore,mora rep biti zavinut u desno,pa da mora imati dugacku glavu,pa da mora sisati sa sisa koje su blize glavi krmace,pa da nesmiju biti od prvog legla itd...tako da nismo pametni,imperativ bi bio na DOBRA MAJKA,znaci nije bitan broj oprasenih odojaka,vec da je dobra majka,nemam pojima koje vrste imaju bolji majcinski instinkt,tako da pitam one koji vise znaju a znam da takvih tu ima,pa ako mozete reci neko svoje iskustvo,bio bih zahvalan

Hvala
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kažu da je veliki jokšir najbolje majke ali uvjek ima ludih. Dok se ne oprasi nebuš znal a sve drugo su coprije babske.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav svima!!
Imam 2 krmače i 1 poštrojenog, i to su trebali biti bravci za klanje! Međutim, pošto je u mom selu skoro nemoguće pronaći svinje za uzgoj, ili je cijena previsoka ili su svinje prevelike, moj otac je odlučio ostaviti jednu krmaču da se oprasi! E sad-krmače su totalno različite iako su iz istog čopora(ista majka i isti čača, jednako stare),landras+piatren, jedna ima 130kg, a druga 170kg! Stare su 9mj. Moj otac je htio ostaviti veću, ali ona se ne tjera, čak ni uz pomoć hormona kojeg je je dao veterinar tvrdeći da će se za 18 dana "upaliti"! A ova mala ko luda! Skače, trči, igra se... Pitanje: da li je tolika "živahnost" loša ili dobra osobina??
Drugo dvoje je mirno i samo jedu i spavaju!!
Ja mislim da od ove "male" nikad dobre matere, da će ona prasce pogazit prije nego se oprasi...ona je k'o pas, propinje se na obor, skače na ramena čim netko uđe k njima i to nije zabava, ipak je 130 kg u njoj....e pa sad ako netko ima nekih savjeta u vezi navedenog....dali da ih koljem sve troje ili da ostavim ovu "ludu"!!??
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
ja imam isto dvije krmače koje su sestre jedna je šarena a jedna je bijela,jednako stare,šarena je malo "veselija" od bjele ali kada se prase i imaju prasce obadvije su mirne ko janje
 

zetttrack

Novi član
Tu od
27 Kol 2014
Poruka
5
Pitanje za clana cizmesinkin .dali imas odojaka durok trebala bi mi jedna zenka za krmacu
 

Najnoviji postovi

Na vrh