• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izračun kubikaže drveta s krošnjom

Flexy

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
3
Novi sam na forumu nadam se da sam temu dobro napravio.
Mene zanima dali postoji neka formula izačuna kubikaže cijelog drveta s krošnjom npr. bagrema. ako mu je promjer izmjeren 1m od tla 25cm kolko kubika izađe kad se srušu sa krošnjom li još bolje kolko izađe metara drva. dali neko zna iz iskustva koliko treba takvih akacija srušit da izađe metar drva?? hvalana odgovru
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Inače kad ćeš ubuduće mjeriti promjer, mjeri ga na visini od 1,3 metra i procijeni neku visinu,
Ovaj tvoj bagrem primjera radi da je trupac duljine osam metara i da je na pola promjer 25 cm ima 0,4 kubika. Takva cca dva trupca ti trebaju za prostorni metar.
Prostorni metar je 0.69 kubika. Ovako na brzinu. Ima par tema u kojima se o ovome govorilo puno više.
 

Flexy

Novi član
Tu od
6 Tra 2014
Poruka
3
Hvala na brzom odgovoru, tražio sam danas cijelo posljepodne i ništa nisam našao. mene to zanima zato jer planiram jednu šumu kupiti pa da znam kolko mi drva od prilike izađe
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ako je takav slučaj onda bi bilo bolje da si napisao o kojoj se površini šume radi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
To se ne može izračunati (ali može se naklapati !).:(talk)::(talk)::(talk):
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Može se lako izračunati. Samo moraš imati promjere svih stabala
Power je možda blizu a možda i daleko.
Inače za ovu površinu bih ja ponudio cca 10000 kuna. Koliko traže za šumu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
na 4200 kvadrata si gotov za jedan sat s brojenjem stabala...:eek::
možeš izračunati s greškom od max 10 kubika...ako i toliko...:icon_cool:
 
Na vrh