• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izrada freze za traktor

Z

zlatar6

Guest
Lijep pozdrav svima, evo ja svoe pratim i citam vas i ima jako pametnih stvari koje se mogu nauciti.Upravo sam zavrsio izradu kalaca za traktor pumpa je 25ccm 62l um visine 118cm. Evo sad krecem u izradu traktorske freze na hidraulicni motor, motor je narucen od 315ccm i brzine konstantnog rada 190 u uminuti,evo to bi bilo zasad to cjena motora 118 eura.
 
Z

zlatar6

Guest
;) mani se ćorava posla :partyman:

Pa zar nije bolje sam napraviti nego kupiti gotovo,meni je vece zadovoljstvo kad vidim da sam nesto sam napravio nego da kupim gotovo,a svasati znaddem i znadem isto i o hidraulici nesto.Da jos napomenem ovo ,sto su pumpe manje po ccm imaju vise okretaja,otprilike ovako 100ccm max 750okrmin _15kw na 175bara,124ccm 475min_14kw, 198ccm max303okrmin 10kw, 247 max303 optimalno 242 min 7,5kw na175 bara, 315ccm u normalnom radu ima 190 okrm i 7,6kw evo toliko od mene.I da nebi neko mislio da prodajem ili reklamiram koga.Ovo su neki omjeri sto setice hydromotora.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pogrešno si me razumio , mani se ćorava posla što se tiče pogona preko hidraulike , lanac i reduktor je zakon , jednostava majka :prayer:
 
Z

zlatar6

Guest
Pogrešno si me razumio , mani se ćorava posla što se tiče pogona preko hidraulike , lanac i reduktor je zakon , jednostava majka :prayer:

Ma sve je u redu,,ali je meni zadovoljstvo tako nesto napraviti i da vidim da funkcionira,meni takve stvari dodu kao hobi,isto sam napravio kalac za drva, a ja ga ni netrebam jer imam cwntralno na plin i kamin sam isto napravio i sipojio na centralno a otvor kamina mi je 55*50 dubine 75 cm,meni to slaganje dode kao za odmaranje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Onda svaka čast :partyman: podržavam gradnju ali ipak mislim da je jednostavnije imati jedan reduktor i jedan lančani prenos nego cijeli hidraulični sklop
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zavisi koja snaga traktora i koja je širina freze , negdje oko 2:1
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kod mene je zetor 77 ks širina freze 180 cm koji bi trebao biti odnos i koji mi kardan treba za ovaj pogon
 

lolam

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
11
Koliko treba da se vrti o/min osovina sa nozevima na frezi?ono neki prosjek za imt. Da li se ta osovina mora ubrzati u odnosu na izlaz kardana iz traktora tj broj obrtaja istog ili usporiti- redukovati? Hvala!
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja kad sam pravio na 540 okretaja kardana nozevi se vrte oko 240 okretaja. Trebas izracunati odnos ulaza i izlaza diferencijala ili reduktora zavisi sta je i prema tome nabaviti lancanike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Zavisi , koja širina , koja snaga traktora , koji prečnik rotora , koji oblik noževa?
Ali otprilike usporavaš za 2x , po mom iskustvu rotor da ide oko 280/300 obrtaja.
 

lolam

Novi član
Tu od
9 Tra 2017
Poruka
11
Ok hvala vam! To me interesovalo bio sam u nedoumici na koji broj okretaja ustimati. Znaci traktor je imt 539 precnik rotora i motike prepisao bih od originala a sirina bi bila takva da pokrije oba tocka. Uglavnom to je plan. Do sad sam prilagodjavao prikljucke za mtk freza i kosa od muta gorenje na valpadana blitz 80. Ovo bi bio ozbijniji projekat pa su mi trebali neki pocetni podaci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh