• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada krova za zetor 6245

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Poštovanje kolege forumaši. Trebam vašu pomoć. Treba mi novi krov za zetor 6245 jer je stari sav ispuco jer je plastični. Zvao sam u kirs prom i cijene su im bjesne. Pa me zanima dali ma neki limar koji bi to mogao napravit?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Poštovanje kolege forumaši. Trebam vašu pomoć. Treba mi novi krov za zetor 6245 jer je stari sav ispuco jer je plastični. Zvao sam u kirs prom i cijene su im bjesne. Pa me zanima dali ma neki limar koji bi to mogao napravit?

Probaj još nazvati u Hubzin, oni prodaju kabine i djelove za njih, puno su jeftiniji od Kirša.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
i tamo je cijena krova plastičnog sa šiborom, bez poklopca i tapicirunga oko 4500kn
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Daj si odrezati lima vekicine krova plus pig koliko bude napusten,i nekom da spiga sve 4 strane,i uzmi 2 U profila manja 30x40x30 za ukrute ,pofarbaj ga u bjelo da se ne grije,iznutra poljepi 3cm stiropora i na njega neku tkaninu radi izgleda.
Preporucil bi ti pocincani lim pofarbaj ga ili daj plastificirat i miran si jako dugo.
Dovoljno je 1mm debljine.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Jel znas di bi u okolici gorice bio neko ko prodaje takav lim i ko bi ga htio spigat?
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Jel znas di bi u okolici gorice bio neko ko prodaje takav lim i ko bi ga htio spigat?

Probaj kad ideš iz VG prema Vukovini. Na raskrižju skreneš za staro čiće tamo prije onog mostića uz 5-icu. Odmah s desne strane uvijek su ispred parkirani kamioni u dvorištu i prikolice. Uglavnom oni imaju strojeve i preše i rade takve stvari. Isto tako imaju raznoraznih limova. Zaboravil sam kak se zovu no meni su prije nekih 10-ak godina po nacrtu radili inox umetke za pragove na autu. Isto njihov materijal. Također sam prije par godina dok sam radio traktorsku poteznicu na Nivu nosio kod njih da mi otprešaju rupe na pločevini. Nisu me oženili, i dečki su ok.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
farbanje i to bi sam doma napravio to mi nije problem. samo me malo muci na koji nacin da im dam tocne dimenzije? da im nacrtam pa da im dam po nacrtu ili? ja to mogu nacrtat u autocadu
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
farbanje i to bi sam doma napravio to mi nije problem. samo me malo muci na koji nacin da im dam tocne dimenzije? da im nacrtam pa da im dam po nacrtu ili? ja to mogu nacrtat u autocadu


Hah gle ja sam u ova dva poslića uvijek dofural dimenzije i nacrt. Doduše ne u autocad-u. najbolje ti je otići do njih i porazgovarati. Ponudit će ti i materijal i sve ćeš najlakše tak saznati.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
tak ce i biti prvo cu otic pitat pa cu vidjet. jer mi je previse dati 4000kn za to. ja cu radit bez šibera jer mi ne treba
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Hah gle ja sam u ova dva poslića uvijek dofural dimenzije i nacrt. Doduše ne u autocad-u. najbolje ti je otići do njih i porazgovarati. Ponudit će ti i materijal i sve ćeš najlakše tak saznati.

ili ak bude radio od pocinčanog lima, vjerujem da mu mogu kod Čunčića šta radi građevinsku limariju u Kučama, to isto napraviti, još i polotaju spojeve iii šta treba već, a 4 i pol tisuće, to je stvarno previše
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
budem se raspito. mislim da mi ne treba pocincana limarija. jer cu to pofarbat u par slojeva tako mislim da nema potrebe. ove cijene koje oni imaju su stvarno previše jer to nevrijedi te novce, a metalni krov je oko 10000kn
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
budem se raspito. mislim da mi ne treba pocincana limarija. jer cu to pofarbat u par slojeva tako mislim da nema potrebe. ove cijene koje oni imaju su stvarno previše jer to nevrijedi te novce, a metalni krov je oko 10000kn

Ja sam radio u pro klimi gazda je vlasnik tti-a i klima oprema.
Radili smo klima komore i rade se od pocincanog lima i inoxa raznih debljina.
Sve strojeve ima od rezalice pigerica stancarice na dalje.
Klima oprema i proklima su u gradnoj u Samoboru.
Pogle na netu pa nazovi pa pitaj dal bi htjeli izrezat i spigat i pitaj za cjenu ako bi htjeli.
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
decki jos uvjek radim nacrt za krov mislim sad kad dolazi losije vrjeme ce prije biti gotov, pa mi trebaju vase ideje i sugestije u vezi tog kako da to najbolje napravim s tim da morate uzeti u obzir da kabina nije tocno u centru jer je deda imo nezgodu s njim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh