• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada vjetrenjače

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ovdje imate i srednje brzine vjetra u Hrvatskoj, koga zanima:
http://www.artas.hr/energija/vjetrenjace.htm

I još nešto, pametno, ali jako opasno rješenje našao na netu:

1.Hvatanje energije iz prirode.
2.Spremanje energije.
3.Povlačenje energije iz spremišta, bez ograničenja.
4.Stvoriti sistem relativno neosjetljiv na vremenske prilike.
5.sistem mora biti fleksibilan, odnosno mora se dat nadograđivati.
Mislim da sam uspio jer stvar funkcionira več neko vrijem i ja dobivam el energije koliko trebam. Ne baš doslovno, pošto je sistem relativno malen i polako uklanjam nedostatke i proširujem sistem.
Dakle ovako:
Odbacio sam vjetrogeneratore, i uveo fotonaponske čelije.
Dakle dobio sam struju. Što ču s njom?
Odbacio sam akumulatore i uveo elektrolizere vode(kišnica).
Vodu podvrgavam elektrolizi. Ne razdvajam vodik i kisik, nego dobiveni plin "praskavac" dosta opasna stvar, zar ne? pomoču frižiderskog kompresora komprimiram u čelične boce od kisika.
E,sad imam energiju naravno dosta opasnu, ali energiju.
Praskavac po svojim karakteristimama ima sve da može "prasnuti".
Kako iskoristiti taj plin? Jednostavno, dodavanjem najobičnijeg zraka.
Praskavac pomiješan sa zrakom u omjeru 1:10 ponaša se pitomo kao janje. Lijepo gori. i ne buni se.
Nabavio sam generator 2,5kW Obvezno mora biti četverotaktni.
I svijetlim, grijem se koliko i kako hoču.
Sistem nije baš tako jednostavan kako sam ga opisao ali sve bitne komponente su tu.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh