• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode uzgoj

Anpeto

Novi član
Tu od
22 Svi 2020
Poruka
1
Izgradnja plastenika za jagode. Zanima me kako ih praviti. Od kojeg matrijala konstrukciju i gdje nabaviti najlon
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Čovjek želi raditi plastenik za jagode, te ga zanima kako napraviti konstrukciju, drvo metal itd, te kakav najlon bi trebao kupiti za to? Ako sam dobro skužio? Bitna je i površina koju nije napisao..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma skužio sam i ja, ali kad nema upitnika ni ništa, zato sam napisao, pa bar nije teško složiti pitanje, ali tu se niko ne pridržava uputa foruma. Nema prestavljana ni ništa.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ovako, ja sam radio novi plastenik za ovu godinu, uzimao sam cijevi duzine 6metara i savijao sam ih u lukove, od rebraste zice 14 pravio sam sidra koja se zabijaju u zemlju oko 60 cm i jos oko 30 cm ostaje van zemlje i na njih se nabijaju lukovi od cijevi, najlon sam kupovao izraelski od 180 mikrona od firme pseno i pokazao se izvrsnim, citava investicija je kostala oko 20 tisuca kuna za 6 tisuca jagoda i vec ove godine se visestruko isplatila. Ako jos sta nije jasno pitaj.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kak si osigurače napravil da se lukovi ne izmaknu sa rebraste?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Na sidra koja zabijam u zemlju zavario sam po jednu alku ona mi sluzi i kao granicnik dokle da zabijam sidra u zemlju, iznad alke ostaje jos 30 cm i na to nailaze lukovi, kad zategnem najlon preko lukova tankim spanerima ucvrscivam i najlon i lukove za sidra tako sto te spanere provlacim kroz alke i vezem. Inace ova slika je slikana u 17. branju po redu i to je sami kraj berbe, negdje oko najveceg branja kosarica s jagodama u redu je bilo toliko da se nemoze hodat izmedju redova, to kazem samo da docaram koliki urod je bio ove godine.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ovo je samo jedan tunel, duzine oko 30 metara takvih ukupno imam 9, u svakom tunelu tri su reda jagoda sto je ukupno 27 redova jagoda po 30 metara i tu je oko 5000 sadnica, odmah do imam jos tri tunela dugacka 90 metara znaci 9 redova s jos oko 5000 sadnica, ukupno 10000, i jos berem, nece stat na ovome sto sam napisao.
Na kosaricu ne prodajem nego po kilogramu na veliko a kilogram mi placaju od 20 kuna sad pa do 25 kuna na pocetku.
 

Tinab1509

Novi član
Tu od
25 Velj 2021
Poruka
2
Ovako, ja sam radio novi plastenik za ovu godinu, uzimao sam cijevi duzine 6metara i savijao sam ih u lukove, od rebraste zice 14 pravio sam sidra koja se zabijaju u zemlju oko 60 cm i jos oko 30 cm ostaje van zemlje i na njih se nabijaju lukovi od cijevi, najlon sam kupovao izraelski od 180 mikrona od firme pseno i pokazao se izvrsnim, citava investicija je kostala oko 20 tisuca kuna za 6 tisuca jagoda i vec ove godine se visestruko isplatila. Ako jos sta nije jasno pitaj.
Pozz
Gdje ste cijevi kupovali?
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Gdje kupujete Agril u HR i koju debljinu za kontinent, mislim da su 23g dovoljna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh