• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jara ZOB sjetva/žetva 2015-2021

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Ja sam prekjucer posijao crnu zob, tko zna koja reprodukcija.. ocito sam lose nariktao sijacicu jer je meni otislo 150 kg na ral.. hahaha Mislio sam jos posijati, ali na toj parceli jos lezi voda, a i falilo bi mi sjemena s obzirom koliko je ovdje otislo. Nadam se da ce uspjeti ta zob iako neki kazu da se ona mora sijati u jesen, ja vjerujem da je fakultativna pa da ce i ovaj rok sjetve bit uspjesan.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam jučer isto posijao jaru zob RWA Escudino cca 1,5 ral, bila je žurba pa nisam stigao slikati
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
I ja sijem cca 100 kg na ral. Prekjučer posijano 3 rali, jučer tražio još sjemenske, ali nitko nema. Veli jedan trgovac da je navala i na kukuruz. Kaj se narod probudio?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ima nešto i u buđenju, ali naša draga Hrvatska ništa ne proizvodi, mislim da je poanta u tome
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Po rwa preporuci je 120-150kg/ha ovisno o roku sjetve.. Mi smo išli sa cca 90kg na ral.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Pošto sijem zob drugi put, pa me zanima kakva je priprema kod vas i kako dalje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Neki dan čujem da se opet pojavila crna sjemenska zob. Prije par godina ju zabranili zbog EU a sad ju opet proizvode.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Zet je neki dan vozio sjemensku robu između ostalog i crnu zob. Tak mi je barem rekao. Crnu zob sam sijao i u proljeće pa je uspjela.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Crna zob se kod nas sijala prije 10-tak godina. Kad sam išao u žetvu ,ljudi se čudili prinosu, mnogim nije stalo jer nisu očekivali takav prinos. Sijali je u jesen i to bog zna koju reprodukciju, ali ona uvijek rodna. Prestalo se je sijati tako jer je navodno EU zabranila zbog "nekih štetnih sastojaka" pa se nije mogla prodati. Negdje sam pročitao da potiče iz Urala, a reprodukcija se može sijati u nedogled. Izgleda da to nije odgovaralo sjemenskim kućama. Takođe suzbija masu korova jer ih jednostavno "uguši" svojom masom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kod mene se kora uhvatila. Valjka nemam tak da neznam jel bude šta od toga ako uskoro nebu kiše.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Moja crna zob je nikla, gusta kao cetka. Hahaha
Ako joj treba jarifikacija, i to je dobila, bilo je par dana mraza po njoj. Nadamo se dobroj zetvi.
S cim spricate zob protiv korova?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Ja, lani imao prvi puta zob,prskao s Biatlonom korov, Impact i Sumialfa zaštitu.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
770
Ne znam, ja se dvoumim dal da spricam. To sam tak gusto nasijal, da ak tu proviri drac, onda mu svaka cast.
Mislim da zob bude ekoloska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh