• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Aha,moja greška,ma najbolje je ovak imam svoje i znam šta imam a ne kad ja moram kupovat.
Šanana dali to nije malo kasno za sjetvu ječma,čitao sam u Gospodarskome listu da su optimalni rokovi za sjetvu ječma od 1.10 do 10.10 jedino ako ti ranije nisi mogao zač na polje to je druga stvar
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
ja sam ga lani sijao 29.10. i nisam bio zadnji, bacio ga oko 200 kg na jutro i ječma bilo ko u priči oko 4 tone na jutro, lani sijao barun ove godine bosut i vedran...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha,moja greška,ma najbolje je ovak imam svoje i znam šta imam a ne kad ja moram kupovat.
Šanana dali to nije malo kasno za sjetvu ječma,čitao sam u Gospodarskome listu da su optimalni rokovi za sjetvu ječma od 1.10 do 10.10 jedino ako ti ranije nisi mogao zač na polje to je druga stvar

Ma kakvi kasno, uvijeti su dobri i povoljni, sutra poslije 5 rano startam u oranje, pa priprema popodne i u petak bude posijano 3 rali ječma i jedno 3-4 rali tritikala.
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57


Titan , posijan 05. 10.

jel samo meni šteka imageshack ? stalno traži logiranje, a ne prepoznaje moj mail :madmana:
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
ja idem ako Bog da sutra orati i u ponedjeljak na sijanje ječma
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jučer kupio ječam na institutu u osijeku, ostalo još oko 350kg sjemena i nema više.......cijena 3,70kn za kg.........a bio je 3,20kn.......nema ga puno, a i dosta ljudi ga sije ove godine......ja sam se odlučio za BARUN-a......stavit ću 125kg / jutro
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mislim da će bit jeftin jer ga je zasijano puno više nego lani kao zamjena za kukuruz..i to dosta više, što će povećati ponudu na tržištu a potražnja će ostati ista ili nešto padati..


to sam i ja čuo, kukuruza nema, pa ljudi ga jako puno siju
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
BC Favorit

DSC00002-5.jpg

DSC00001-2.jpg

DSC00003-3.jpg
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
i ja sam posijao oko 14 hektara jučer završeno s radovima priprema je bila odlična s obzirom da su kod nas zemlje katastrofa teške ali dva prohoda s rotodrljačom i sijanje i ponegdje je još se išlo sjetvospremačem gdje sijačica nije zatvorila zrno bit če slike kad nikne zaboravim slikat kad radim u polju
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ako budeš rano u proljeće išao sa prihranom kada da se ječam dobro izbusa i krene u sljedeću fazu, vjerojatno neće biti problema sa korovom.

200kg kana/ha moraš baciti, mislim kakva je proizvodnja bez prihrane dušikom ...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
http://imageshack.us/photo/my-images/641/fotografija4161.jpg/

posijao sam 4 rali ječma na djetelinu lucerku , još nisam nikad to napravio i zanima me jel bude puno korova u ječmu i hoče li polijegati

ima li ktko kakvog iskustva

Po meni bi bilo bolje da si na tu površinu gdje je bila djetelina da si posijal kukuruz njemu više odgovara djetelina nego ječmu samo da ti se u prolječe ne pojavi djetelina van onda če biti problem...
 

Najnoviji postovi

Na vrh