• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2022

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
103
KWS Astaire sam odlučil kupit, posijal bum samo 1.5ha ječma, razmišljo sam i pšenicu, ali na kraju na te zemlje ide suncokret ili sve kukuruz.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,542
Super. Merkantilni 120€/t, sjemenski 750€/t…
Gde ti ljudi žive?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Mene interesira Barun ili Zlatko. Prošlu sezonu ga je bilo jako teško pronaći u okolici Varaždina. Znam da je rwa uvijek nešto skuplji. Prošlu godinu sam sijao BC Gospodar i nije se baš proslavio,mada većina parcela ima problema s vodom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Banda jedna. Lanjske godine rekli su da je merkantilna pšenica dobro plaćena i da sjeme treba biti bar dva ili tri puta skuplje od merkantilne, što će reći ove jeseni. Evo sada ispada da je proljetos za dvije vrećice zaštićenog kukuruza od firme P trebalo platiti tonom njegovog uroda sada u jesen.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Sijat će se prva reprodukcija i dobro. Malo manji prinos ali i manji ulog. Ako se bude išta i sijalo. Iz Petrokemije najavljuju do jeseni opet drastično poskupljenje gnojiva, ako je istina. Do ovog vremena svih ovih godina sam već imao plan za iduću sjetvu, jesensku i proljetnu. Ove godine još nisam ništa isplanirao.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Sve je to u poljoprivredi povezano kao one marame što čarobnjak izvlači iz šešira. Povučeš jednu ono za njom izlazi još pet. Puno ljudi sije sebi za ishranu životinja, ne smiješ držati životinje ili nude niske cijene nećeš sijati, uložiš puno srežu ti cijenu dobro ćeš razmisliti da li sijati i još mnogo takvih stvari. Jedina dobra stvar u tome je da ako mi stagniramo ili propadamo lagano se to događa i onima koji nam prodaju repromaterijal.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
103
Kako ćete s ječmom, hočete povečavat ili smanjit proizvodnju? Kod mene smanjenje, hektar ječma ide, također sijat ću na kraju rokova, planirao sam smanjit ječam svakako ali ove cijene ove godine su samo pomogle u odluci. 🙃
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Danas posijan ječam, jedan hektar, sorta Adalina od Agronoma.


ZgRo4wh.jpg


MskCiyq.jpg


P3CDO33.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,542
Jel ima vlage? Ja sam tanjural jučer i zemlja je suha ko barut. Da sad posijem ništ nebi niklo do kiše a i mislim da je pretoplo i da bi moglo biti problema sa lisnim ušima a onda i sa bolestima koje prenose…
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pa čak i ima, mi smo poorali u subotu, danas prešli dva puta sjetvospremaćem i super ispalo.
Neki kažu da je rano, neki kažu da nije, rok sjetve mu piše od 1.-20. listopada.

A u firmi smo već posijali 200 hektara pšenice, onda smo odlučili da i svoje riješimo.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,421
Ja ću ove godine Lentia od agronoma. Do sad sam Hanelore isto agronomovo i bilo odlično, ali red je malo promijeniti, Hanelore je već dugo u prodaji.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,172
Kod mene isto tvrda priprema iza silaže, prešli 1xrd i čekamo kišu. Nema smisla sijati u suho i krupno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,421
I kod nas je tvrdo i suho, iako je zadnja kiša što je bila palo oko 50 litara. Oremo teže zemlje i tanjuramo, pa čekamo kišu za sjetvu, lakšu zemlju ne diramo do sjetve.
 

Najnoviji postovi

Na vrh