• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Moji sijali ječam,tj ja al po njihovoj volji i načinu,sijeme sa tavana,upitno kakvo i kolko staro,premalo umjetnog gnojiva kaj sam im ja odma rekao i rezultati nikakvi,ječma nebude ni onolko kolko ga je posijano,ubiti ne isplati se čak ni brati kolko malo ga ima,al šta je tu je

Oe godine to ide pod moju ovlast pa imam sljedeče pitanje,pošto ima dosta trave dal ja to mogu sad poprskat CIDOKOROM da to uništim,tj kolko dugo on ostaje u zemlji,da nebi naštetilo ječmu kojeg ču kasnije posijat?

jecam bas nevoli monokulturu,pa bi ti savjetujem da izbjegnes jecam na toj parceli...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Ma baš si sad i razmišljao i rekao svojima da ta parcela ide u otpis sljedečih godinu-dvije,bio sijan godinama kukuruz i nije više uspjevao pa rekli da idemo stavit ječam i opet ni od njega ništa. a ima i dosta Srakonoge il kak vi dr to več zovete pa valja to sve uništit i ostavit zemlju da malo miruje,ovak samo novac ode u vjetar a nikakve koristi od posijanog. Dosta ljudi oko mene ne obrađuje zemlju pa ču uzet od nekog parcelu i tamo sijat ove godine
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

mi sutra krečemo u košnju ječma,pa budemo vidli kakav se bu pokazal..jedino ako nas vrijeme ne spriječi...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

jecam se sije na najbolju zemlju,a ne tamo gdje nista neraste:) ja skinuo jecam,napravio 19 bala ostalo frezao...prinos nesto malo veci od 6T/ha...nisam bas zadovoljan...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Sada bi trebalo isprovocirati korove da potjeraju tanjuranjem ili plitkim oranjem, a oko velike gospe pošpricati. Upute za totalne herbicide kažu da se nakon desetak dana može sve sijati, ali ne ječam po ječmu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Sada bi trebalo isprovocirati korove da potjeraju tanjuranjem ili plitkim oranjem, a oko velike gospe pošpricati. Upute za totalne herbicide kažu da se nakon desetak dana može sve sijati, ali ne ječam po ječmu.
Upute su za trgovce koji prodaju sredstva jer nemaju pojma o djelovanju. Totalni herbicid djeluje za višegodišnje korove iz rizoma najmanje 40 dana, stoga nema obrade u tom periodu, jedino oni koji vjeruju uputama te zaoravaju odmah čim se nadzemni dio korova posuši...ali to je greška...zato nevjeruj sve što piše.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Sada bi trebalo isprovocirati korove da potjeraju tanjuranjem ili plitkim oranjem, a oko velike gospe pošpricati. Upute za totalne herbicide kažu da se nakon desetak dana može sve sijati, ali ne ječam po ječmu.


ja preorao ječam, i isti dan posijao kukuruz......prije 9 dana, danas pogledao, sve niknulo, ima 2 lista sada.......al i divlje svinje su na 3-4 mjesta ušle u red, i vadile zrno, dužine od nekih 2 metra.........
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

mi smo danas za probu skinuli 2 ha ječma ,prinos je bio od 6.5 t do 7 t/Ha
vlaga je bila 12.9 ,mada nas se činio bolje vlažan kad smo skipali na prikolicu z kombajnom...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Ja sam danas gledao susjedovo strnište, skinuo je ječam prije 10 dana, slama sasječkana, i otpelal je nekoliko cisterna gnojnice,. Kad vidim, da je niklo jako puno ječma, i to baš tamo gdje je slama padala iz kombajna, ma tak gusto se ni s sijačicom ne sije, kad vidi bude jako sretan! A da spomenem da je kombajnirano s DF Topliner HTS..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

ma badava mu i dobar kombajn,ako kombajner ga nezna uštimati i poštelati..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Ja sam danas gledao susjedovo strnište, skinuo je ječam prije 10 dana, slama sasječkana, i otpelal je nekoliko cisterna gnojnice,. Kad vidim, da je niklo jako puno ječma, i to baš tamo gdje je slama padala iz kombajna, ma tak gusto se ni s sijačicom ne sije, kad vidi bude jako sretan! A da spomenem da je kombajnirano s DF Topliner HTS..

nije kriv kombajn,vec onaj tko ga vozi...bio slucaj prosle godine kod nas liku isao lim s dna elevatora sto nosi u bunker...jos bolje posijano..:)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Stavit ću slike sutra, da se vidi.. a mislim da toliko ne smije bacati, Iza mojeg Claasa ništa ne raste,, :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

To je več stvarno previše i kaj on nije vidio da mu ništa u bunker ne baca..ajd sve vredu otkači mu se poklopar i par metara pocuri,al po cjeloj zemlji je ipak previše..


Ma ide Claas nego samo dok treba nešto rastavljat,hebale it te njihove kajle tko da ih je smisli, još to se zahrđaju nakon 30 god onda jadna li majka onome koji ih mora skidat...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Išlo je u bunker, al je dio razbacival možda zbog prejakog vjetra, ili slično. Ma bilo je 6 ljudi oko te zemlje, pa su mogli pogledati.. Ja dok delam, sam moram sve videti
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Pa ima taj kombajn senzor rasipa ali i to treba gledati ili mu možda to ne radi ali kombajnirati a ne gledati iza ili ako je u kabini lijepo klima radi a vani vruče pa mu se neda izlaziti van,rezultat je takvog kombajniranja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Danas skinut ječam, površina 1,5 kj prinos oko 4t, jako slabo.

 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

I ja sam jučer skinuo 5 rali ječma žeo mi je čovjek sa Mf 520 kombajnom. To su bile 2 parcele. Na 3 rali sam dobio pune dvije prikolice, a na drugoj parceli je bila samo jedan puna. U prikolice staje oko 4, 4.5t kukuruza. Prinos je dosta slab ove godine i nadam se da će tritikal više dati... Sorta ječma na komadu od 3 rali je Barun, a na drugom komadu od 2 rali je s tavana.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Da da...
trpa ju punu...evo jučer je 27 komada vozio zaredom...
ni ne osjeti Fiat...
Prijatelju, pod tom pronarkom i tvoj zeko mumlja...

pa kud bi trpao punu, 2200 je sama teška i gore žito još, da ti ja računam ili budeš sam?
 

Najnoviji postovi

Na vrh