• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,372
Kod nas ječam prilično loš 1000m2,daje 8-9 vreća i to one kvalitetnije površine, a ima i jako loših primjera. 20230625_121351.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ja sam gotov. Nisam još bil na vagi al po prikolicama izgleda oko 3,5 t/ral. Moglo je i gore. Kombajner je računal 125€/ral. Inaće već par godina stalno kombajnira kod mene (osim pšenice prošle godine jer je bil bolestan). Vrlo zanimljiva cijena. Naravno, odma sam platil al ne vjerujem da budemo dalje surađivali. Veli se pri nama “jemput je pesji sejem”… IMG_3326.jpeg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,599
To je 8 centi čhv...dosta dobra cijena...meni racunal 6 centi...s cijenom su tu negde kak i prosle godine a razlika u cijeni eurodiesela u odnosu na proslu godinu je prilicno velika...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Skinuli i mi, isto izmedju 3-3.5t po rali, fali nekih 10% u odnosu na neku top godinu za ječam u našem kraju.
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
63
Danas ječam pobran nekih 4t/ha u mojem kraju podbacile žitarice, bit će za svinje dovoljno, a bolje ga je i pohranit nego ga dat po ovoj cijeni.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Dečki kod mene 1ha/200€,I čini mi se malo kad vidim svu muku.
Ti si jeftiniji od ovog kaj sam ja platil a to baš nije realno. Ipak su kod vas neke druge relacije. Ovo kod mene ni parcele nisu male za naše pojmove a i bile su doslovno sa dvije strane puta 3,5 rali. Po ovogodišnjim cijenama ječma skoro 1/3 prometa ide za kombajn a 2/3 meni za sve ostalo. Moj ječam je solidan za ovu godinu. Večina ljudi ima po 2-2,5 t/ral. Njima je bolje kupiti ječam po ovoj cijeni…
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Danas prosjek skočio, 7.8t/ha, protein malo žestok - 11.10, ali u gabaritima pivarca.
Ukupno palo 12ha danas, ja tek u 16h navršio prvu prikolicu zbog borbe sa prikolicama, pa dobio ponudu od kolega, tako da su još dva malo ozbiljnija kombajana peglala, 3 kombajna - 6 prikolica i 3 prevozara, ukupno malo ispod 9.5 vagona ječma predano danas.

Još iza kiše ostaje kakvih 17ha pa lagano na pšenicu. Ako ne bude jake kiše, keoz par dana pakovanje kablova 😂😂
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Prva zaštita Priaxor, druga Elatus - Prosaro kako je gdje koji zahvatio, sve rađeno između zastavice i klasa.

Nije kombinat, privatnici iz susjednog sela, jako dobri ljudi i prijatelji, ponudili se pomoći prije kiše jer su oni svoje završili. Njihovi kombajni, prijevoz iz kooperacije gdje dižem rep. materijal i udaraj dok ide.

Najveći problem gužva na vagi, dolazimo mi na prijem, kamioni voze van i tu nastaju čepovi, cca. 60 - 90 minuta po turi, ovisno kad uletiš. Tako da je bilo i čekanja 😅😂
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ti kamioni koji izlaze van nama rade haos jer jučer je u samom krugu sladare bilo 70 kamiona na istovaru,čeka se po 10 sati.Mislim da ćemo zbog takvog prijema ječma odustati od istog
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nije me to jasno. Po meni takve pizdarije trebaju raditi noću kada nema prijema robe direktno s njive, od 20h kamioni i gotovo, ovako je čisto sranje, oni se guraju, nabijaju na vagu, pa se vraćaju za 100kg jer fali, pa pretovari pa onda prazni na vagi na šuberu pa...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Izvagan ječam. Prosječan rezultat 3,1t/ral ili 5,4 t/ha tj. -20% u odnosu na prošlu godinu (6,8t/ha). Zaključak - pametnije bi bilo da sam spal, više sreće drugi put. Za jalne i one koji brinu o stanju državnih financija, ječam je bez (s)poticaja. Poticaj je uzel gazda. 🍻
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,599
Onda zemlju delas bez placanja najma ili?
Opcenito su zitarice losije u odnosu na proslu godinu...jednostavno je bila takva godina...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Da, al ima ekipe kaj plaća i po 100-150€/ral i gazda uzima poticaj. Tih mi nije žal ni malo…
 

Najnoviji postovi

Na vrh