• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,310
I kod nas neki počeli,po meni koji dan pre rano,jer ječam nije vidio 2-3 dana pravog sunca i 30+temperatura. Prinos po dobivenoj informaciji i nije naručit 27 vreća cca 50kg na 0,47ha. IMG-20240612-WA0000.jpg
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,737
Jedno pitanje, vi koji predajete ječam na veliko, dal ste se pokrili (s poticajem il bez)?
Gledam ove cijene od Žita. d.o.o pa me nagnalo na razmišljanje
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Na 4.5 rali cca 15t, još jedna prikolica je bila puna.
Imam posijano 4 jutra, znači pola jutra više od 2 ha i ako bude ona leškova od 6 kubika puna bude dobro. Mogao bi me iznenaditi, nebi bilo prvi puta ali sumnjam. Sjeme je prva reprodukcija hyvido.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Mi zadnjih godina imamo cca 5kubika po rali ako sve bude kako treba godina, sklop i sve ostalo. Jako smo zadovoljni ječmom i planiram ga sijati 80% barem što se tiče žitarica. Tritikal voli podbaciti i voli ga hrđa dosta rano u proljeće..
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
653
Imam posijano 4 jutra, znači pola jutra više od 2 ha i ako bude ona leškova od 6 kubika puna bude dobro. Mogao bi me iznenaditi, nebi bilo prvi puta ali sumnjam. Sjeme je prva reprodukcija hyvido.
Prva reprodukcija kao da je prošle godine bio sijan hibrid pa ostavio za sjeme ili?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
653
Meni je Hyvido sipao nešto preko 7T/ha pa mi je to onako. Ni dobro ni loše. Nebi ti savjetovao sjetvu prve generacije iza hibrida, jer se nikad ne zna u kojem to smjeru može otići. Odnosno na koju će roditeljsku stranu prevagnuti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Ovrsio i ja svoj. 2 jutra. 3.5 tone po jutru. Nije nesto, nije lose. Malo rijedak s obzirom da sam ga posijao 80ak kila po jutru. Neki proljetni sijan 2.12
1000034769.jpg 1000034766.jpg
 
Na vrh