• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,965
Nažalost, i ja sam bio primoran sijati BC Vedran i BC Srećko, drugo nije bilo u mojoj blizini. Nažalost ta sjemenska " roba" je " zaostala" tamo negdje, u 80- tima, prošlog stoljeća. Iako mislim da na našem tržištu nema nešto kvalitetno,primjer zob Rwa Egon, hektolitara ispod 40, ove godine
 

SMJELE

Član
Tu od
7 Stu 2022
Poruka
42
Osk Maxim posijan!
 

Prilozi

  • IMG_20241023_123502.jpg
    IMG_20241023_123502.jpg
    41.4 KB · Pregleda: 26
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,746
A šta joj fali? Ja sam kupio prije petnaestak godina sa 14 redi za 2000 kn i za moje potrebe super, bolje nego ručno i rasipačem umjetnog.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,965
Ništa joj ne fali. Ja sam svoju dobio na poklon od šogora, isto Gama 14. Promjenio fleksibilna crijeva i nekoliko lagera na diskovima. Mogu primjetiti da na mokroj zemlji ima i neke prednosti, jedino je problem gdje diskovi idu po tragovima traktora, tu ostaje dio sjemena vani... To se događa samo u velikoj vlagi zemlje...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
924
Gama 14 je kod mene napravila dobar posao. Iza kotača je najveći problem i zemlja mora biti kvalitetno pripremljena. Na oranoj ledini i ilovači teško ulazi, trebalo bi se prije sijanja više puta preorati i proći roto branom. Ostale višegodišnje oranice dovoljno je istanjurati dva puta.
 
Na vrh