• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jesen u lici

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Gospođa Matilda Bubaš koja svake godine pokupi prve nagrade za svoj sir ŠKRIPAVAC Obitelj Crnković iz Perušića s izvrsnim medom Evo i mog otkupljivača mljeka, možda mi zbog reklame povisi cijenu mljeka I na kraju moji mali anđeli
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Evo i mog otkupljivača mljeka, možda mi zbog reklame povisi cijenu mljeka
Bili u posjetu novoj mljekari gospodina T, odlična tehnika u pogonu a pogotovo sir-fasada :lol:
Italija, Francuska bazira najveći dio svoje mliječne proizvodnje u tom smijeru uz obaveznu zaštitu izvornosti, geografskog podrijekla i sličnih zaštita radi bolje cijene i plasmana.

Da je bar takvih primjera više kod nas... :roll:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
taj isti gospodin jako dobro plasira svoj proizvod na čeme mu svaka čast i po ljepoj cijeni samo da malo bolje cijeni i moj proizvod i malo bolje plati to isto mljeko.Gospodin zahtjeva da krave nisu nikako hranjene sjenažom a silažom može ići samo jedan obrok, mislim da bi takvo mljeko trebalo i dodatno platiti.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Jedini problem kod nas je da ovakve projekte pokreću pojedinci jer su otkrili potencijal i njima ostaje extra zarada.
U gore spomenutim zemljama ovakvi primjeri kreću od samih primarnih proizvođača (iliti Vas stočara) tako da njima ostaje extra zarada koja je u pravilu veća nego što je dodatno plaćeno mlijeko...npr. sir parmezan

Rasprava o hranidbi mislim da je već opisana pa nećemo o tome :scratch

Što sam napisao
Da je bar takvih primjera više kod nas...
mislim na primjere tipa parmezan i slične, a pogotovo za zaštitu naših autohtonih proizvoda ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dane sjedi 5 iz zalaganja,ova slika mljekare runolist nekako najljepša,nego Dane da nije gdje slučajno naš Grof izlagao svoj viski ,tj.raketno gorivo,baš zgodan vid izlaganja da se pokaže da i vas Ličana ima :partyman::partyman::partyman:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Dane sjedi 5 iz zalaganja,ova slika mljekare runolist nekako najljepša,nego Dane da nije gdje slučajno naš Grof izlagao svoj viski ,tj.raketno gorivo,baš zgodan vid izlaganja da se pokaže da i vas Ličana ima :partyman::partyman::partyman:
neznam jeli bio kolega Grof puno je ljudi izlagalo a dosta je mali prostor a i posjetitelja jako puno.
Inače izlagača ima iz cijele hrvatske ima i ih i iz inozemstva a evo prilika za dogodine ko nešto proizvodi da dođe pokazati i izložiti.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
dane je si li ti slikao siranu runolist kao reklamu ili si ti slikao Maju,kćer od gazde.

Gospodin T za sada dobro posluje,ali je bilo problema sa kreditima, kada se preselio iz krasna u otočac, proizvodnja se je povećala,a prodaja te godine je bila drastično pala.
A čuo sam da proizvodi 4000 litara od mogućih 10 000 koliko sirana ima kapacitet, a da ostalo mlijeko koje ne usiri vozi na pag za dobru cijenu.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
slikanje sirane Runolist je samo kamuflaža kako bi uslikao Maju koja je još više uljepšala ove proizvode.
A sirana runolist dnevno preradi negdje oko 3000 litara mljeka, preradili bi oni i više ali nemaju više sirovine. Čisto sumnjam da imaju viška za prodat jer znam da onikupuju mljeko npr. iz istre znadu često dovesti po 3000l mljeka (toliki je kapacitet one njihove cisterne)

evo još malo slika i ovdje http://slobodnalika.com/novosti/14121_Sva+ljepota+Jeseni+u+Lici.html
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
15. IZLOŽBA TRADICIJSKI PROIZVODA
održat će se u Gospiću 5 i 6 listopada na trgu Stjepana Radića

Pa evo ako ima zainteresiranih ljudi iz Hrvatske i inozemstva da pokažu svoje proizvode a i onih koji bi možda došli pogledati ili možda nešto kupiti da znaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh