• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John Deere 6830

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Viš da ti piše, zovi dilera :D
Aaah Mata znaš da se ne družim s dilerima.
Jednostavno zamijeniti rotirku 🤔
Eh kad bi bilo jednostavno, novu Led rotirku ni neće zasvijetlit a uzel odmah dve.

Pitao jednog JD fana pa reko da je u nosaču problem.

Bum malo raskopal 🤪.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Čitam malo temu pa vidim, čovjek napiše 2011. g JD6830 55 000+pdv. Danas se takvi traktori sa 10 000 rs prodaju za 40-45 000+pdv. Oni s manje sati i 50 000+pdv...
Pa ko je tu lud...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Rabljeni prate trend novih...
Sad sam nedavno zvao za nove i kaže još ove cijene za ove koji su na lageru i naručeni, a od 7. mj sve nove euro norme, obavezno AdBlue i opet veće cijene. Pa 5100R je skočio u dvije godine sa 53 na 62 tisuće neto.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Ispada da se najbolje isplati kupiti novi traktor jer budes za 10 god dobil malo manje nego koliko platiš novog... A imaš novi traktor...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Jednostavno zamijeniti rotirku 🤔
Da ali koju bi ti uzeo? Koliko W, Led ili običnu!?
Rotirka definitivno ne valja.... Pomalo meni bezvezni kvar...
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Led niš ne valja i slabo svijetli. Pogledaj koje ti je jačine ta stara i traži neku kvalitetniju,hella ili tak nekaj
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Pa ti kupi onda zelembača,viš koji problemi🤣🤣
Zelembač te pretvara u mehaničara🤪tu je prednost😁

Uzeo već Led prije, ispalo je da sam staru popravio.

Ako se itko nađe u situaciji!
Znači prema kodu greške je ovo:
Električnim krugovima traktora upravljaju različiti regulatori. Ako se dogodi kvar, generira se i pohranjuje dijagnostički kod. Većina ovih kodova automatski se pojavljuju na digitalnom zaslonu (pogledajte ilustrirane primjere)
Uz to, kvarovi su na ploči s instrumentima označeni plavim informacijskim svjetlom, žutim svjetlom upozorenja ili crvenim svjetlom za zaustavljanje.

Zaključak: namijenjena je rotacija od 55w i ta mora biti. Znači ova led od 13W ne. Može biti kao dodana na drugom nosaču u tandemu s ovom od 55W, (i kao tak rade isto) jer neki regulator u strujnom krugu tak nalaže. (samo da mi je do njega dojti 🤛)
 

Prilozi

  • IMG_20210420_174342.jpg
    IMG_20210420_174342.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 16

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Pa prodajem ja jednu Hellu od 55W :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,938
Dobil bi on meni žicu s baterije direkt na cuk šalter, a na displej ako bi me smetalo hanzaplast
 
  • Haha
Reactions: ZJ

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Znači ista stvar ko i auto kad mu staviš primjerice LED na tablicu pa ti ili samo svijetli na instrument ploči lampica ili ti nakon nekog vremena i prekine napon uopće na žarulje.
Možda bi "čika" s laptopom i dijagnostikom mogao to iskodirati.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Pa prodajem ja jednu Hellu od 55W :)
Pa do sad nisi prodaval!? 😀

Znači ista stvar ko i auto kad mu staviš primjerice LED na tablicu pa ti ili samo svijetli na instrument ploči lampica ili ti nakon nekog vremena i prekine napon uopće na žarulje.
Možda bi "čika" s laptopom i dijagnostikom mogao to iskodirati.
Točno tak, prekine napon i baci grešku.
Nisam to očekivali od rotirke.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Dobil bi on meni žicu s baterije direkt na cuk šalter, a na displej ako bi me smetalo hanzaplast
Isti ćaća moj dok smo imali sa strujom problem i nije mu gasa dalo primat, kaže kupit ću mu Bosch pumpu na sajlu a alarm nek pišti j*be mi se🤣
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Izbaciva greške zbog ledice zato sto moraš kupit ledicu s can busom ko za auto jer je u đoniju sve can bus i jos gore ,auto jemala maca za traktor po pitanju struje tj can busova ,tak mi rece jedan serviser i to elektronicar
 

Najnoviji postovi

Na vrh