• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jonsered

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
ok,,vidjet cu ako mi neko objsni ja cu stavit,, a danas sam bio kod jednog mehanicara,on kaze da je vjerovatno netko promjenio zvono,,prsten lanac i vodilicu na 3..25korak......e sada ja neznam dali da tako ostavim ili da mjenjam sve na 3 8 korak
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako je lancanik u dobrom stanju, zasto bi stvarao dodatne troskove. Dok ide, nek ide. Sad imas dvije gotovo identicne pile, pa vi bio rad da za sve nas istestiras kak se kojimkorak ponasa
:(happy):
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Danas oborio i ispilio na furke Hrast promjera 64cm.to sam napravio sa konsered 2165 i do odradila je to bez problema sa 0,325 korakom i 36zubi lancom..radi i podmazuje lanac bez greske...malo je brza od husqvarne koja ima 3/8korak,,,to je sve za sada pa cemo vidjet kako ce se kasnije pokazati..
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
brža je zato što ima više zubi t.j. brže reže slično je sa Stihl. vodilicama oid 45 cm koja ima 33 i Husky koji ima 34
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Brža je zato jer lanc 0.325 ima užu rez, pa se motor može brže vrtiti, a onda i radi više zubi.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
E tako sam i ja mislio...super mi se pokazalo i necu za sada nista mjenjati...dali netko zna koliko kosta dekompresor za tu motorku...posto je bivsi vlasnik to otkinuo pa moram ja promjeniti
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Pozdrav
Kakva se pokazala i koje su karakteristike pile 2255?
Dali je metalno kućište od magnezija ili kakvo već ili je plastično kao kod dosta danasnjih pila

Hvala unaprijed ako neko ima odgovore i iskustva oko tog ili sličnog modela jonsereda
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Homeowner pila, plastični karter. Ne mora značiti da je loša, no nije za svakodnevni rad.
Gde si to našel, jer se taj model k nama ne uvozi?
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Pa zato mi i je čudno kako ima ta na njuškalo
Jer nevidim da ih distributeri imaju
Meni treba za 20 m godišnje za vlastite potrebe srušiti i spiliti na kratko
Dali je dobra za to?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Sigurno je, jer imaš puno takvih pili u upotrebi.
Ne forsiraj previše, ne pregrijavaj, pa nebi trebalo biti problema.

Moraš znati da je piljenje na kratko veliki zalogaj za svaku pilu, pa tak i ovu. Češće počivaj, nemoj ju ugasiti vruću i nebi trebalo biti problema.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
Aha
Ne kužim to kako je ne ugastiti vruću? Pa kada digne okretaje prazne je i treba je ugastiti
Koje se danas pile isplate kupiti? Da imaju sve metalno a da je najjeftinija i da ima bar 2,5 ks

Ja inače kada pilim u šumi pilim sat vremena pa pauza jedno 15 minuta ili više, i onda opet i tako.
A na kratko doma ispili 2 mašine pa onda pauza od 15-20 minuta pa onda još jednu ili 2 i tako
Dnevno maksimalno u šumi 5 metara, a doma na kratko isto maksimalno 6-7 metara dnevno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Za svaki stroj je bolje, a pogotovo ove male s plastičnim karterom, ako ga se malo ohladi prije gašenja.
Znači, piliš i kad očekuješ da bude prazan spremnik, odložiš pilu i pustiš ju da par minuta radi na ler gasu, pa ju onda ugasiš. Napuniš gorivo, popiješ nekaj, odmorite se ti i ona, pa nastaviš.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
A koju se pilu danas može kupiti da je sa metalnim kućištima?
A da nisu neke cijene ogromne?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Stihl nit Dolmar ne poznam, pa ti za njih nemrem nikaj reći.

Recimo H353, 359, J2145, J2152, J2159. Potraži malo rabljenu. Da ih se naći.
 

mago

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
26
imam doma motornu prskalicu ciffarelli i super je motor, pa zato gledam husqvarnu.
Znači te koje si naveo imaju metalno kućište?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Plavi oglasnik, Njuškalo...pitaj tam.
 
Na vrh