• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JOSIP 1

J

JOSIP.1

Guest
evo malo vremena, pa da se i ja prestavim, iako vec mnogi od vas nesto i znaju.

zovem se josip, zivim u jednom selu kraj virovitice, imam 26 god, studiram zastitu bilja na agronomskom fakultetu u zg, uskoro cu diplomirat.

skupa s bratom i starim radim na vlastitom OPG-u. obradjujemo preko 200 ha,(neznam koliko tocno, dugo nisam prebrojao) nesto u tablama, nesto u vecim komadima sto godinama okrupnajvamo, ali ima i svakakvih frtaljaca.

bavimo se iskoljucivo ratarskom proizvodnjom, repa, psenica, kukuruz, nekad suncokret, planiramo i repicu.

od mehanizacije imamo vise manje sve sto nam je potrebno, ali nesto uvijek fali pa planiramo kupit (kukuruzni adapter).

TRAKTORI:
MASSEY FERGUSON 7495, 2007. god,
MASSEY FERGUSON 6480, 2005. god.,
MASSEY FERGUSON 4370, 2002. god.,
ZETOR 6340, 1997. god.,
IMT 542, 1989. god.(masni),

KOMBAJNI:
BARIGELLI EUROPA, repni,
DEUTZ-FAHR 3610, žitni,

PRIKLJUCCI:
PRIKOLICA 14 t, kamionka
PRIKOLICA 12 t,repna
PRIKOLICA 9 t
PRIKOLICA 4 t
SIJACICA OLT PSK 4-redna, kukuruzna,
SIJACICA MONOSEM, 6-redna, repna,
SIJACICA KLEINE, repna, 6 red
SIJACICA žitna GASPARDO + ROTODRLJACA MASCHIO 4m
KULTIVATOR SUPERCROP, repni,
KULTIVATOR IMT, 4-redni, kukuruzni,
PRSKALICA MIO 600 l,
PRSKALICA LESKO 1200 l,
RASIPAC MIN. GNOJIVA MESSIS 1200 kg,
PLUG VOGEL-NOOT 5-BR vario. PLUG VOGEL-NOT, premetnjak, 3-brazdni,
TANJURAČA 4 m,
SJETVOSPREMAC 4,5 m,
CISTERNA RAPID 3200 l,
PODRIVAC,
VILICAR, traktorski, 2 t,

OSTALO:
CISTERNA ZA GORIVO, 5000 l
MINIWASH KAERCHER
VILICAR INDOS 4t


I tako to, evo malo slika, imam i puno garaznog prostora, jeftina gradnja, ali mi je sve pod kovom.
volimo da nam svi strojevi budu uredni ofarbani, ako vec nisu novi.

lani smo cijeli dvor navezli kamenom.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Puno crvene boje :shock:
Da li imaš koju sliku vadilice za repu ?
Imaš jednu tanjuraču i jadan sjetvospremač , koje su marke ?
 
M

matija

Guest
svaka čast josipe.krasno gospodarstvo imaš.pravo uredno.samo još asvalt fali ko točka na i ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majstore, svaka ti čast, samo imam riječi hvale!!!
Massey su mi super traktori, a ova tri mi izgledaju kao savršena kombinacija, dobro te služe?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
E tako bi to trebalo izgledati na današnjim poljoprivrednim gospodarstvima!
 
J

JOSIP.1

Guest
Ratarko kaže:
Puno crvene boje :shock:
Da li imaš koju sliku vadilice za repu ?
Imaš jednu tanjuraču i jadan sjetvospremač , koje su marke ?

netko bi mogao rec stare komunjare, obzirom na boju, ali nismo mi od jucer, imamo svog stilista koji kaze da je crvena boja sada fajn, a na marketing se mora pazit.

tanjutaca je madjarske proizvodnje, prije par god su kod nas bile hit, pa smo i mi uzeli, potr cu mozda imam sliku koju, dobra je, makar i da je malo veca nebi skodilo, nisam na njoj jos ni jedan lezaj promjenio.

raub je iz nasica, imaju dvije firme sto prave, mislim da se zove jadranka, isto mi je mali, al za 50 ha repe dosta obzirom da za kukuruz pripr s rotodrljacom.

kombajn za repu, evo najblatnije slike sto sam pronasao, nije bas uvijek sve uredno
Obrisan neispravan link.

matija kaže:
svaka čast josipe.krasno gospodarstvo imaš.pravo uredno.samo još asvalt fali ko točka na i ;)
asfalt nije u planu u skoroj buducnosti, jer da bi to sve postigli od nule kako smo krenuli, trebalo se 10 god odricat svih luksuza, sad su ulaganja pri kraju, treba malo zivit, dobar je i kamen.

sigurno si mislite da imam i nekog mercedesa u dvoru, imam da, dva stara golfa koji bas nisu za hvalit se, zato onda metnem slike traktora. :D :D :D
 
J

JOSIP.1

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Massey su mi super traktori, a ova tri mi izgledaju kao savršena kombinacija, dobro te služe?

jesu, ovaj mali ce mi u penziju, a nije se nist ni naradio, oro je dvije god dok nisam kupio 6480, sad mi za njega trebaju doc uski tockovi pa cu s njim radit sve sto sam do sada sa zetorom, znaci psenica i repa, a zetor ce mi ostat za kukuruz, medjuredna obrada, zbog sirine traga tako mora bit.

ovaj srednji mi se bas ne uklapa, jer mi isto nema bas sta radit, osim sto je u repi (prijevozu), pripomogne malo orat ovom velikom, idealan bi mi bio da je makar 20 konja jaci i malo tezi da mi moze nosit rotosem i vuc 4 brazde, ovak mi je na velikom i oranje i sijanje u jesen.
 
V

valtra

Guest
Josipe stvarno svaka cast....pravo imanje...e a kolko ti je trebalo da
operes masseye?...hehe....?
 
J

JOSIP.1

Guest
valtra kaže:
kolko ti je trebalo da
operes masseye?...hehe....?

pravo pitanje, bas nedavno kad je to slikano tak sam se namucio da ovog velikog operem, vrazje blato svuda se zavuce, a nemozes dokucit, visok je, ne vrijedi samo miniwashom.
onog malog puno lakse, nema ni toliko zica, crijeva.

vidi se na jednoj slici nedavno smo izbetonirali pistu za pranje, to je prava stvar, inace kad peres napravi se blato do koljena, makar i tu pistu stalno treba cistit.
 
M

mladen

Guest
svaka cast sve pet jebes auto treba ulagat u ono od cega ima koristi ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja imam dvor navožen tim kamenom, odlično je nema blata poslije kiše.
ali traktore svejedno perem na betonu!!
 
J

JOSIP.1

Guest
ode kamen za cas ako se nanosi blato, zato prije neg dodjes u dvor ljepo samea po cesti rasprasi koliko ide da ocisti tockove, pa onda u dvor, tako ja radim.

moj stari ima misiju cistit blato ako ima slucajno sta na kamenu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma dok dojdem s polja do dvora več su oni čisti. najbliže polje mi je 700 m od kuće.

Neznam kak je kod vas, ali kod nas je malo zaj.... nanositi blato na magistralnu cestu, stavi te policija pa da vidiš problema!
 
T

Tonxy

Guest
svaka čast!!!

super strojevi i vidim da je sve uredno i lijepo!!! neka,neka samo nek bog da sreće i zdravlja!!!

zelim ti sve naj naj u budućnosti i svaka ti čast na odricanju i kretnji od nule!!
za to treba hrabrosti!!!

pozz
 
J

JOSIP.1

Guest
zahvaljujem tonxy, hvala svima :D :D :D

sto se tice policije, nama su u repi dolazili svaki dan zbog tog iznosenja blata na cestu, pa onda nas slikaju, imam vise slika kod njih nego na forumu, al morala se repa povadit, nismo ni mi krivi sto je jesen bila takva, mi njih ljepo posaljemo u seceranu zast nas tjeraju vadit, ili u opcinu nek nam naveze kamen na puteve, il u najmanju ruku ak nece da iznosimo blato nek nam posalju policijski helikopter pa nek iznosi prikolice.
nevole blato nigdje.
 
R

Ratarko

Guest
Kod nas je sličan problem sa blatom na cesti i sve je kako si rekao ... neka nam naprave barem 200-300 metara asfalta do glavne ceste ili neka nam naprave hidrante za pranje kotača i stvar riješena .

PS. doooobar avatar 8)
 
K

krx pozega

Guest
Josipe svaka čast.....i sebe koda gledam....krenuli smo prije desetak godina....mf je uvijek bio broj jedan i vozimo stara dva golfa.....pa gdje si dosad sa slikama :D ;)
 
J

JOSIP.1

Guest
ma nema se vrem nikad, pretrpan sam obvezama, + spori internet, sad sam si uzeo bezicni pa je brzi.

kak kod nas kazu, oni poljopr koji voze mercedese, to su nevaljalci, pravi poljopr kod nas voze golfove, ili skode, i to ne najnovije linije, mec uvijek makar jednu liniju stariji.
to je naravno sala u kojoj ima malo istine :D :D :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh