• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jur-Val Vrbovec

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naletih na Njuškalu na JurValovu stranicu i kad vidim da prodaju rabljene traktore po sistemu viđeno-kupljeno??

Ništ mi nije jasno kakav je to sistem prodaje?
Jedino mi je jasno da su to traktori vjerojatno oduzeti od vlasnika, odnosno da su bili kupljeni na lizing.

Ajde ako netko ima kakva iskustva s njima da je možda ko što tržio s njim pa nek podijeli tu!

Smatram da bi ovo mogla biti zanimljiva tema:(y):

http://www.njuskalo.hr/trgovina/jurval

Ima Belarusa, Sonalika i Europarda i još kojekavih priključaka.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
prodaju rabljene traktore po sistemu viđeno-kupljeno??

Ništ mi nije jasno kakav je to sistem prodaje?

da to nije slično kao kod licitacije,pogledaš kakvo je stanje a ne možeš ga isprobati,blago rečeno,možeš profitirati ili kiksati..
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Skoro svi belarusi 820, 920 i 1025 su kupljeni u jurvalu!

@MUHA a zakaj da si to ostave???
 
R

rule12

Guest
da to nije slično kao kod licitacije,pogledaš kakvo je stanje a ne možeš ga isprobati,blago rečeno,možeš profitirati ili kiksati..

Tocno tako,vidis kupis i onda mozes se zalit samo Bogu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve to meni nekak miriše da će zaćas JurVal ključ u bravu!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
@MUHA a zakaj da si to ostave???
Zato jer nažalost danas je teško prodati i rabljeni traktor, a kamoli novi toga ranga i još uvjek upitne kvalitete.
A i poljoprivreda nam je u ......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad nešto kontam...

Da to nisu možda traktori iz Hrvatskih šuma, možda su uzeli nove, a ove ima ostavili u rashod ili ih možda i prodaju :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Po doživljenom u trgovini sa Jurvalom,on je prvo prodavač a drugo je manje više SNAĐI SE DRUŽE,to je moje skromno mišljanje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Po doživljenom u trgovini sa Jurvalom,on je prvo prodavač a drugo je manje više SNAĐI SE DRUŽE,to je moje skromno mišljanje

Kak i obično Ajkula je u pravu (znaš kak je nastal Jurval) :mad::
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kak ste prošli vi koji ste uzimali traktore od njih, ali mi smo uzeli novu prikolicu kipericu kod njih i nemogu se požaliti na ništa, čak smo razmišljali i prednju kosilicu novu uzeti kod njih.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo da se ubacim u razgovor pošto je šogor pred 2 godine uzeo kod njih omotač,naravno polovni. Njihova trgovina je pred samim zatvaranjem. Doduše imaju (tad su imali) nešto novih strojeva i traktora,ali i polovnih. Polovne stroje su uzeli od banke što su ljudi uzimali stroj na lizing i nisu mogli otplačivat pa si taj stroj banka uzela. E sad se našao tuj Jurval i odkupljuje od banke te strojeve. Znači banka želi si namirit dug koji mu je dužnik dužan. Banku nezanima dali taj stroj vredi 300 000kn ili 3 000kn. Znači Banci je čovjek dužan recimo tih 3 000kn i banka mu uzme stroj i proda taj stroj po toj cijeni Jurvalu a Jurval si opet zaračuna svoju cijenu da bi i on nešto zaradio,no s njima se da lako dogovorit. Ni jedan stroj tamo nema fiksnu cijenu što je polovni. A za nove strojeve neznam dali se može dogovorit ali vjerujem da može pošto im prodaja ide jako loše Belarusa i Sonalinka traktora,imaju i Samazove strojeve.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači, dosta loše ide jurval....pa ko bude zastupal belarusa ako se oni zapru?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pred dvije god kad sam tam bio kod njih imali su dosta strojeva i novih i polovnih traktora i balirki,plugova,tanjurača ma svega šta trebaš.Samo šta su se žalili da prodaja ide jako loše,doduže spašavala ih je prodaja rabljenih strojeva.Uvjek se neko naže da zastupa neki proizvod te da ga proda,samo šta belarus teško kod nas prolazi i zato umire prodaja tog traktora.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bio je Belarus hit početkom 2000.ih, al kak su sve noviji sve su lošije napravljeni i čitam po Srpskom forumu da imaju ljudi puno problema s njima, valjda je zato i prodaja kod nas pala iz tog razloga.
No svejedno šteta da jedna takva firma polako propada.
Ja sam inače svake godine barem 2 puta kod njih, odem malo iza pa razgledam kaj imaju...
 
Na vrh