• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

ako dospustite, moj osobni savjet je da kupite yanmara. kao što netko reče, najčešće dolaze s frezom. nije to puno zemlje, ali ako ti se svidi, kasnije lako povećaš površinu, uvijek ima špiceva koji se nikome ne daju radit, a s malim traktorom ide ko podmazano. a na kraju, ako je pola parcele voćnjak, treba i to nekada pokositi :)
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Stoji to kaj kazes Gec, ali ja bi za probu jednu godinu probal ovak pa bi se onda zbrojal jel mi se isplati ili ne. 1500 kvadrata je stvarno malo. A za 20000 kn. joj to netko obrađuje 25 godina.

tu parcelu imam već dvije godine, i do sad sam ju davala susjedu da poore i potanjura, to mi je napravil badava ali naravno na 80% nje si je on nekaj zasadil...a 20 % je meni ostalo za malo paradajza, luka, zelja... i sve bi to bilo čak u redu, ali iz ovog dvogodišnjeg iskustva mi se to više neda, em on mene gleda ko nekog lopova (a nikada mu nisam ništa njegovo ubrala, što god je posadio na mojoj oranici) a mene pak boli kaj dođe na oranicu s pesom pa pas sve moje izgazi, zapiša i pokaka... i to kaj ga trebam čekati... ja bi si recimo posadila mrkvu, a on to poore tek 10.5. i naravno da ja mrkvu posijem tek 20.5-tog i da nemam niš od svoje domaće mrkvice osim nekakvih malih ficleka...

Zato razmišljam o nekakvoj mehanizaciji... da ne ovisim o nikome... a sad kad ste mi dali ideju o nekakvoj maloj prikoličici- odlično!! nebum se više ubijala tačkajući par tački krumpira...kuruze, kolaca za paradajze, malča, komposta...
 
I

iksi

Guest
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

I ja bi ti preporucio da uzmes janmara i imas svoju masinu ili uzmi tomu vinkovica.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

danas sadio češnjak kod susjeda, došli tamo, a on se voza s ovim čudovištem. naravno, nisam ni ja mogao odoliti, pa sam se malo provozo. da vidiš kako se mali propinje. ugl, prošo sam i jedan prolaz s frezom. traktor u drugoj freza isto ko ferguson. ja sam se zaljubio u njega momentalno. inače, prefrezo je malo manju površinu od tvoje za cca sat vremena. ima još jedan u susjedstvu i napravili su za njega plug i ore bez problema. ako budeš kupila ovako nešto, javi se, imam doma nekih starih plužnih elemenata, pa ćemo sastavit neki mali plug. i onda si mirna, ne moraš nikoga za ništa zvat.
evo zverke:

 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Ninci kupi si malog ferca, pa nek se tata i dečko (il je več sad i muž) bore.
Za čas ti bude Yanmar premali, jel češ uzet još koji komad zemlje, pa zakaj da plačam oranje, tanjuranje itd.
pa kokoši, pajceki itd.
Mali ferac nije tak skup možda i jeftinji nego Yanmar, priključci za njega su jeftini.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Ninci kupi si malog ferca, pa nek se tata i dečko (il je več sad i muž) bore.
Za čas ti bude Yanmar premali, jel češ uzet još koji komad zemlje, pa zakaj da plačam oranje, tanjuranje itd.
pa kokoši, pajceki itd.
Mali ferac nije tak skup možda i jeftinji nego Yanmar, priključci za njega su jeftini.

:)
Prvenstveno tražim nešto s čime mogu ja raditi, jer od dečka niš... ne bi on uopće na selo a kamoli još nekaj i radil... nebitno...sama sam si izabrala takvog...pa sam si i sama kriva...

Ovi yanmarići su mi super, čini mi se da će to za sada biti dosta za moje potrebe, a i neće mi zauzimati mnogo prostora. Mislim da ću još malo pričekati pa ću valjda usred neke zime kupovati, možda cijene malo još padnu izvan sezone.

itp - hvala, javiti ću se, trebati će mi svakako pomoći u iskustvu s obzirom da traktor nikada nisam vozila...
(vozim staru hondu iz 91., bez serva pa se nadam da je to slićno :(blush): )
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Ninci, kad si već odlučila kupiti Yanmara (ili Isekija ili Kubotu, svi su dobri), nemoj mupiti premaloga. Kupi nekaj od 20...25ks. Nije puno veći, a nebuš ga brzo prerasla.
Inače, neki imaju i servo volan. No, i oni koji nemaju servo, nemaju tvrde komande.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Ja mislim da ćeš najlakše riješit problem da nađeš dečka koji ima traktor i priključke pa da ti on to odradi a ti poslije sadiš što te volja!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Ja mislim da ćeš najlakše riješit problem da nađeš dečka koji ima traktor i priključke pa da ti on to odradi a ti poslije sadiš što te volja!

Potpisujem! :drink: :drink: :drink:

Ninci, preporučujem ti yan..., ali uzmi si 4x4. Mali traktori su dosta lagani i često prokližu, i ako rade s manjim priključkom! Idem svake godine u Gudovac na sajam i često ih vidim, pa ti preporučujem da pogledaš, i ne zaboravi AWD, 4WD, 4X4. LP.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

Pored vinkovaca ih jedna firma prodaje, vjerojatno ću za koji dan tamo da vidim što se nudi. primila na znanje. 4x4 obavezno.

jel bolji jednoredni plug ili dvoredni??
meni se čini da je spretnije i sretnije sa jednorednim...

hvala svima ljudi!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

nevjerujem da on može i vuć dvobrazni, možda ovaj od 25 ks i može. mada, ravnije je dvobraznim... ja mislim da oni ni nemaju plugove u ponudi. jesi ih pitala za plug?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

nevjerujem da on može i vuć dvobrazni, možda ovaj od 25 ks i može. mada, ravnije je dvobraznim... ja mislim da oni ni nemaju plugove u ponudi. jesi ih pitala za plug?

kažu da imaju za njega i jednoredni i dvoredni plug, novi...a sad...
no i ti si mi ponudio pomoć kaj se tiče pluga, pa može i na pp koliko bi me koštao plug kod tebe.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: kaj sa cca 1500 m2 - mehanizacija?

jednoredi plug je za dublje oranje verovatno i malo veci zahvat po pluznom telu. dvobrazni verovatno za plice oranje i manjeg zahvata ali zato lepo zaore. po meni za svaki mali traktor jednobrazni je bolji jer manje muke po traktor a za malu povrsinu ionako nije bitno. sa jednobraznim ce uvek vuci bez problema cak i kad je klizavije dok sa dvobraznim je uvek tendencija proklizavanja tockova . po meni jednobrazni
 

Najnoviji postovi

Na vrh