• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kaj velite genijalci ?

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ZJ -daBog da jezik pregriznul .samo da znaš ... nebum pofarbal ,dal bum pocinčati :mrgreen:
Imaš pravo za dužine i tak ..napomenul bi da mi se nikad nije traktor dignul zbog preopterečenja na hidraulici .
Zbilja mi nije jasno kaj dižete s polugama da vam se eventualno digne .
Ali se je dizal kad bi bilo opterečenje na blatobranu ;) .prokleta neredvidljiva kinematka :lol: valjda zbog loše raspoređene mase .
Kaj ti zbilja misliš da bi mi tata dal odrezati kugle dolje -znorel bi , umjesto kugle glava bi mi se otkotrljala niz onaj breg :lol: a i treba 4 x 2x 400 + min. 5 pari kugli
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Puknuti, evo pojednostaviš si malo; navari ovo na krajeve poluga i gotov posao, samo mijenjaš kugle.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zjockoo kaže:
Puknuti, evo pojednostaviš si malo; navari ovo na krajeve poluga i gotov posao, samo mijenjaš kugle.
Baš ste mi neka podrška ..a gdje čari pogotka i promašaja ..reži , pili , brusi , navari ..zov smrada staklene prašine od brusne ploče ..onog crnog u nosu kaj ostane na ručniku .
Samo ti kupi puknuti , zakaj nisi ti kupio ralicu ? ..nego si se smrzavao u radioni .
 
B

Bobo

Guest
Sto se originalnih kuka tice, znam za primjer da je covjek uvezao IHC traktor koji je mogao primati kugle I i II kategorije. NO, da stvar bude bolja, 3 ili 4 prikljucka uopce nije mogao s kuglama zakopcati, jer su original kuke pre masivno napravljene i imaju previse "mesa"...

Na kraju je skoro nove kuke odrezao i stoje mu u radioni, a on je kupio "oci" kategorije II i zavario ih na kraj podiznih poluga. Kaze da mu je svejedno koji god sistem bio...


Jednostavno ne vidim svrhu kuka na malim traktorima. S kukama moras samo preciznije natjerivati, a u najgorem slucaju, jednako precizno...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koji vam je bes ..zadnji dio je visok i podnaša razliku u visini ,kad pogodiš jedna bolcen samo guraš priključak unazad dok ne nasjedne drugi ..tad malo polugu u zrak i hops -unutra je .
Treba gađati ljevo/desno ..i za to gađanje nema preglednijeg mjesta nego sjedišta vozača ,kajne?
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ne znam kak ti otkopcavas prikljucke, al kod mene pod supom nema mjesta za cimanje naprijed nazad... Pa necu plug na lemesima vuci po betonu dok se druga poluga sama ne nanisani. Prije ce se plug nagnuti i prevrnuti nego da se zanese. Jednobraznjak pogotovo.

kazem, volio bih da taj sistem funkcionira samo tako, ali nekako sam skeptican u tom pogledu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa kad radiš plugom od 28 kila onda nije problem nišaniti plug ..ali kad kopčaš utovarivač koji je teže pomaknuti nego gurnuti traktor onda se itekako isplati .
A guranje ..pa neš prišao priključku pod 45 stupnjeva tako da treba gurati priključak preko cijelog dvorišta ili gađati orah , parapet ili bla,bla,bla
Ti si još mlad i jak ..pa možeš pomaknuti brdo ..ja vec polako mjerim jel da idem po pajser ili mogu ja to preko kičme .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
zjockoo kaže:
Puknuti, evo pojednostaviš si malo; navari ovo na krajeve poluga i gotov posao, samo mijenjaš kugle.
KOMAD ;)
Ovo je jako dobro rješenje..
 
K

Kordunas

Guest
nemoj nikoga slušati radi po svome,sigurno ćeš pogrešiti :D :D :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Kolega Puknuti,
ako ti treba samo za premještanje, onda je to "way to go". Inače mi se taj sustav ne sviđa za svakodnevni rad, jer mislim da bi, ako nikaj drugo savijal bolcne za kapčenje priključaka.
Mislil sam da to hoćeš imati na JEDNOM traktoru za rad, pa sam ti zato savjetoval kuke s kuglama. Inače, ako ovo ugradiš kaj kaniš, treba produživati i treću točku (top link).
I, nebum jezik pregrizel, da znaš :weedman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zakaj bi savijal bolcne ?..Nijedan priključak ne smije šetati ljevo/ desno ..OK nekad je dobro da malo šetaju jer je lakše manevrirati s vučenim prikljucima ..ali to su granicni slucajevi . .. ne sjeda ovo na h7 da malo ljuljanje pojebe bolcne .
Kugle su tu tak radi šminku , znaš i sam kako je teško uvaliti polugu s rukom kad je malo lufta /kad je sve novo..kugla tu pomaže jer da je nema bilo bi nemoguče napeljati rupu na bolcen , radi kuta poluge i njezina radijusa okretanja .
 
B

Bobo

Guest
Nema potrebe z produzivanjem top link poluge. I ovako i onako ju nikada ne izvrces do kraja, a tih dodatnih 5 cm ne igra nikakvu ozbiljnu ulogu, tako da ju trebas samo malo vise odvrtati...

Jedva cekam da vidim sistem u radu, a ako se puknutom sistem ne bude svidjao, nekako sumnjam da bi to bio spreman javno priznati ;) ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti vjertojatno ne budeš nasjeo ako ja pohvalim stvar a stvar nevalja .
To ti je isti kao ona IMT kuka -koja visi na polugama ...ti bi ubio za nju -ja je ne bi miti badava
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
puknuti kaže:
To ti je isti kao ona IMT kuka -koja visi na polugama ...ti bi ubio za nju -ja je ne bi miti badava
I kod mene bila samo jedan dan na traktoru :lol:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zjockoo kaže:
Puknuti, evo pojednostaviš si malo; navari ovo na krajeve poluga i gotov posao, samo mijenjaš kugle.

ma sta samo 400 kn za obije????
a dobijes s time i kugle???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Deca, tjedan je prošao nisam još ništa napravio ..prokleti alkohol .
Do sada proživjelo 4-5 preinake ..uglavnom matrijel je spreman, izrezan ..drugi tjedan je tjedan brzog kopčanja ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tjedan brzog kopčanja je počeo :lol:
2u4oqdv.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
puknuti kaže:
tjedan brzog kopčanja je počeo :lol:
oooOOO bit će nešto...krenulo je...uz to još dobro i izgleda ;)
al sutra,,,hmmm ako se ide na turneju...ništa od posla. :lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Krivo ste skontali ..u cirkus es uključejem tek kad preraste na glovbalnu razinu . :lol:

sporo to ide , a?
kbshh2.jpg
 
Na vrh