• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kako do kredita za uzgoj divljaci?

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
žPozz svima,neki su citali neki nisu,namjeravam prosiriti uzgoj divljaci na malo vise komada...kako sam zemljiste sredio,trebalo bi na njemu nesto i raditi,tipa volijeru za ptice,velicine otprilike 100x50m,pa bih onda trebao kupiti zicu za ograditi volijeru,pa zasalovati pasicu,pa zastitnu mrezu da ptice nemogu odletjeti,1-2 inkubatora,hranilice,pojilice,jos nesto maticnog jata,hranu,te jos neke stvari kojih se trenutno nemogu sjetit,ukupna investicija bi bila cca 150.000,00kn,+/- 10.000,00kn,vrlo vjerovatno vise nego manje,pa me zanima da li postoji nesto sanekim pocekom od kojih 2 godine,cisto da stanem na noge i da sve to izgradim,pa da mogu krenuti sa realizacijom vracanja kredita...da li mogu dobiti kakav poticaj,subvenciju ili nesto trece,nesto za razvoj ruralnog podrucja ili tako nesto...pa ako ko sta zna,ili kome da se obratim,bio bih zahvalan...
LP,
Velimir
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Takve kredite sa grace periodom od 2 godine daje HBOR i komercijalne banke (konkretno Zagrebacka). Jedini je problem da ga ne mozes dobiti tako lako, maltene moras dokazati da ti kredit ne treba. U svakom slucaju treba otici u banke, dogovoriti termin sa sluzbenicima i pitati, pitati i pitati i ne sramiti se nakon skupljenih informacija ponovno nazvati i ponovno pitati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
ma nema mene kaj bit sram,ko pita ne skita...makar ne kuzim koja im je fora davat kredit ako ti netreba,da mi netreba nebi ga niti trazio....
svejedno zahvaljujem!
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
komer kaže:
...makar ne kuzim koja im je fora davat kredit ako ti netreba,...

Pa fora je u tome da banke vise preferiraju da ti daju kredit od (napamet lupam brojke) 9% bez grace perioda nego od 7% sa grace periodom :) ;)
Grace period je za banke cisti trosak posto je struktura vracanja kredita u prvim godinama 80% anuiteta kamata a 20% anuiteta glavnica
 

Najnoviji postovi

Na vrh