• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako izbjeći plaćanja duga za mirovinsko i zdravstveno

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Zanima me jel ima kakav način da se izbjegne plaćanje duga za mirovinsko i zdravstveno u poljoprivredi, susjed mi bio prijavljen na poljoprivredu pa se odjavio al mu ostalo nešto sitno duga pa ovi udarili kamatu i danas ima za platiti 10000 kuna, a nema otkuda platiti jer je nezaposlen tak da dug može doseći uskoro i 20000
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
To sam mu i sam znao reći, nadležno tijelo kaže da mora platit, a on nema otkud, a kamate rastu, da odradi u zatvoru?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
nema druge nego da se plati,obično ide opomena a nakon 8dana ovrha kad je dug 10.000kn (pa se ti zezaj s njima) a država kad nama treba dati to se čeka i odugovlači
najbolje je to riješavat po riješenju koje dobijes na poč.god. odnosno uplaćivat mjesečno 1.780kn ili kolko već imaš
preskupo je to al nema druge treba netko platiti i za one koji nist ne rade i za ostalu gamad...........
 
M

MOCO

Guest
Nema oprosta! Mora se ići s njima dogovoriti i otplačivati na rate jer će ga plijeniti! Najbolje neka prvo ode kod nekog odvjetnika po savjet,jer možda je već nastupila zastara-iako sumnjam.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
MOCO kaže:
Nema oprosta! Mora se ići s njima dogovoriti i otplačivati na rate jer će ga plijeniti! Najbolje neka prvo ode kod nekog odvjetnika po savjet,jer možda je već nastupila zastara-iako sumnjam.

Nakon koliko nastupa zastara, nemaju što plijeniti jer čovjek nema ništa u vlasništvu?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ako nema ništa u vlasništvu ni auto ni nekretnine onda mu ne mogu ništa.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
21yes kaže:
Ako nema ništa u vlasništvu ni auto ni nekretnine onda mu ne mogu ništa.

Al obračunavaju ovi kamatu i narasti će mu dug na 20-30000, možda kakva molba da se to otpiše, kome bi trebalo slati, mirovinskom ili poreznoj upravi koja mu šalje uplatnice? Znam da se na to ranije nisu nabijale kamate jer su mnogi stekli mirovine, a uplatili par puta poljoprivredno mirovinsko.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa nek oni računaju kamate, njihov problem. Ako hoće neka piše poreznoj koja mu šalje ali mislim da to neće imati efekta, ali ne kužim u čemu je problem, nemaju se otkud naplatiti od čovjeka, a u zatvor se zbog toga ne može ići pa prema tome udri brigu na veselje.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
bratić danas dobio otkaz u firmi,a u sustavu je PDV-a pa ga sada isto muči ova tema jer mu je do sada doprinose plaćala firma.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
josip123 kaže:
bratić danas dobio otkaz u firmi,a u sustavu je PDV-a pa ga sada isto muči ova tema jer mu je do sada doprinose plaćala firma.

S obzirom da je on nositelj gospodarstva, tj vlasnik istog bojim se da mora plaćati te doprinose jer kako će prenijeti na nekoga gospodarstvo treba platiti porez od 5% na nekretnine, ne znam jel tu pomaže kakva punomoć da da nekome tko radi u obitelji... pa na kraju krajeva ako mu to što je u sustavu PDV-a ne odgovara valjda može izaći.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
čini mi se da ne može izaći 5 godina od ulaska u sustav PDV-a,a u njega je ušao 01.08.2010.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
josip123 kaže:
čini mi se da ne može izaći 5 godina od ulaska u sustav PDV-a,a u njega je ušao 01.08.2010.

Ma zaje je to, ovaj moj susjed također nije mogao izaći iz poljoprivrednog mirovinskog, slušam ga i ne vjerujem, kaže morao je zemlju prepisat na ženu i tek ga onda ispisali, ali najbolja stvar je da ga nisu htjeli skinut s zdravstvenog i tu mu ide još veći dug. Kada je ulazio kaže da su mirovinsko vezali uz zdravstveno, a kad je izlazio rekli mu da to nema veze jedno s drugim, pa gdje mi to živimo i ko je tu lud, još mu rekli da nađe posao da se skine s zdravstvenog, ko da je danas naći posao samo tako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
josip123 kaže:
bratić danas dobio otkaz u firmi,a u sustavu je PDV-a pa ga sada isto muči ova tema jer mu je do sada doprinose plaćala firma.
Ima li koga drugog zaposlenoga u kući? Ako ima, nek ode i promijeni nositelja gospodarstva. Nek upiše zaposlenoga, a sebe može upisati kao člana. I nek pita bi li to tak išlo. Nema veze čija je zemlja. OPG možeš imati i ako nemaš uopće svoje zemlje. Ili nek plati tih nekoliko rata dok ne najde drugi posel.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
prodaj ti kravu plati mu dug i neka ti to odradi,ovo ljeto,ako mu mozes pomoc tako
 
M

minajo

Guest
josip123 kaže:
bratić danas dobio otkaz u firmi,a u sustavu je PDV-a pa ga sada isto muči ova tema jer mu je do sada doprinose plaćala firma.
Šta ima bratić registrirano OPG ili obrt.
Ako je obrt u pitanju onda mora staviti ortaka u obrt (koji je već zaposlen) i onda izaći iz njega to ga sve košta cca 750,00kn. To pišem zbog toga dabi mogao ostvariti primanja sa biroa količina para ovisi o dužini staža (neprekidnog).
Mada mislim kakva je situacija država će staviti uredbu da se mora plaćati zdravstveno i mirovinsko na dva mjesta a mirovina samo jedna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh