• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako izvaditi korjen tj iskorjeniti stablo

Ante

Novi član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
13
dakle oko kuce imam 50-ak ''panjeva'' od jasena i koštela (nadam se da razumijete o cemu pricam)

pa sad svake godien udru mladice iz tih panjeva pa me zanima kako bi ih se mogao trajno rijesiti tj unistiti da te maldice ne izlaze više...

Također na par rašeljki(divlja trešnja) gdje sam navrnuo ima deblo iz gojeg izlaze mladice .. dal ise kako toga mogu riješiti da ne izlazi a da stablo preživi jer svake godine 3-4 puta moram oko toga :confused:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tko garantira da neće biti mladica ako izvadi panj promjera jedan metar ?


vaš velečasni
 

Ante

Novi član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
13
E moj brate da je novca za takve stvari davno bi ja to sredija ....nego evo gledan svojom mukom to napravit a neznam kako bi
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
S obzirom da si negdje s juga, najbolje bi ti bilo otići u najbližu šumariju i pitati tamo.
Postoji sredstvo kojim se špricaju panjevi da ne bi izbijali izbojci. Kod nas na sjeveru se to zna raditi s bukvom. Nažalost, zaboravio sam kako se to sredstvo zove.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Onda ima jedno drugo rjesenje,u proljece kad pocne tjerati zasipaj obilno svaku mladicu ureom I da vidis kak bude izgorila.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ja sredim to tako, da pređem prije preko malčerom, pa onda na novonarasle izboje od oko 30cm, 3-4%tnom otopinom cidokora. Na bagrem djeluje.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja bi isto maznuo cidokor kada se pojave izdanci sa lišćem. Korjen će onda strunut.
Čuo sam još da ljudi znaju izdupst rupu u panj pa nasipat soli.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Možeš isto izbušit rupu i sipat naftu...isto funkcionira...ali to se prvenstveno koristi kad hoćeš nekomu da mu se stablo osuši :icon_madu:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neki su mi pricali za totalom se isprsce panj i istruli .to sam jesenas probao pa cemo videti rezultate. ali dugorocno resenje je jedino povaditi. ja sam u njivi jesenas rucno i traktorom povadio oko 15 ari obale i panjeva od 10-70cm precnika i posejana psenica. u samoj medji je ostalo bar 50 kom koje sam totalom polio po panju. nije lose na panj i preradjeno dizelsko ulje.kako god ali dok se nepovade i par godina oru mogucnost mladica je moguca ponovo
 

zmijaizladuca

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
16
Imam dvije parcele kaj nitko nije kosio 20 godina. Sad je to dvilja šuma i šikara. Planiram sve porezat i znam da če se događat ovo o čemu pričate. Jel postoji neki nastvak na traktoru da se to nekak počupa mislim na ostatke od mladica ne na panjeve.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Poliješ svaki panj sa lož uljem i nebudu više mladice tjerale i bude se panj osušil i strulil.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,071
Jači traktor sa jačim plugom kojeg ti nije žao i to uzoreš
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako na na toj površini ne planiraš napraviti njivu ili recimo vrt, onda jednostavno popiliš sve u ravnini zemlje i pokosiš više puta godišnje. I tako konstantno održavaš. Dobiješ ekološki i estecki travnjak (ako to želiš ?).
:(smirk):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jednobrazni plug i jaci traktor,bar 60ksi oko 3t ,izorat polako i duboko,kad presusi,proc parcelu branama i poslje pokupit sve panjice koji su vani.
Moglo bi i tanjuracama al treba poravnat tanjure.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam dvije parcele kaj nitko nije kosio 20 godina. Sad je to dvilja šuma i šikara. Planiram sve porezat i znam da če se događat ovo o čemu pričate. Jel postoji neki nastvak na traktoru da se to nekak počupa mislim na ostatke od mladica ne na panjeve.
nemoj čupati ostatke nego čupaj odamh dok imaš za kaj primiti
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Panjeve rijesi sa JCB-om, a malciranjem i preorevanjem ce nestati i mladice !
 

zmijaizladuca

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
16
Probat ću organizirat neku mehaničku metodu s traktorom. Ne bi naftu ljeval. Posle budem imo vrt..... Hvala svima na savjetima.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam panjeve cupal sa vitlom ( imas fotke negdje u temi obrada zapustenog zemljista, ili vitla .... ne sjecam se kam sam ih zaljepil ). Omotas sajlu oko panja, napnes vitlom i zakocis ga. posjeces korenje dok ne popusti i opet potegnes vitlom ! I to je to .... A ove manje sam s kopacom pocupal .
 

Najnoviji postovi

Na vrh